Skocz do zawartości

[Pierwsza szosa], nie na poważnie


Rekomendowane odpowiedzi

To jest bez znaczenia. Wszystkie łańcuchy są podobne. To jest tylko kwestia ich żywotności. W 10-rzędowych grupach najbardziej żywotne łańcuchy to Campagnolo. Na Campa Record robiłem zwykle 15k km. Na Campa Veloce ze 12 k km. Ostatnio kupiłem na wyprzedaży 11-rzędowe łańcuchy Campagnolo Potenza po stówę. Można je używać w 10-rzędowych napędach. 10-rzędowe Ultegra czy 105 wytrzymywały nam jakieś 5-6k km. KMC bardzo rzadko używaliśmy. 

Odnośnik do komentarza

W to "uważany" to nie bardzo wierzę. Tak wyglądają obiektywne testy jeśli chodzi o koszty eksploatacji w których KMC 11x wypada tak sobie. Nie ma żadnego powodu żeby w 10x wypadał lepiej. Mieliśmy 11-rzędowe KMC i nie wydawały się w niczym lepsze od Shimano.  

Warto zwrócić uwagę na YBN Super Anti Corrosion. Nawet się zastanawiałem czy nie kupić tych łańcuchów na handel. Mają specjalną powłokę antykorozyjną. Przydaje się jak ktoś jeździ całorocznie. Mają 10-rzędowe i 11-rzędowe wersje. YBN u nas nie jest za bardzo popularny. Ale ci co się znają wiedzą że np. do jazdy na czas mają jedne z najlepszych łańcuchów.

image.thumb.png.70ca7110c40e8cd08608d04acd6d5d66.png





 

Odnośnik do komentarza

w napędach 12 s kmc są bardziej wytrzymałe niż sram NX, czy GX ale mają gorszą kulturę pracy, ciągle mi coś rzępoli, mam problemy ze zmianą biegów itp. Osobiście w GX 12 s mam łańcuch GX, w szosie 2x11 mam 105, w starym rowerze narzeczonej, który miał deore 1x10 też stosowałem 105 11 biegową. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...