Skocz do zawartości

Giant Contend 1 2022 - czy to dobry wybór na start przygody z szosą?


Rekomendowane odpowiedzi

Słaby na tyle, że nie ma sensu sobie nim zawracać głowy? Czy słaby, bo nie jest minimum, jakie powinno się rozważać do komfortowej jazdy, czyli nie ma Tiagry na pokładzie?

W zeszłym roku jeździłem na Sorze i 2x9 było dla mnie wystarczające. Po prostu zastanawiam się czy jest sens się w to pchać, skoro aktualnie jeżdżę na XC100 i jestem zadowolony (wiem, że to zupełnie skrajne rowery 😄 )

Odnośnik do komentarza

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 🙂
Na nowej Sorze jechałem raz i tragedii nie było. Wszystko działało. Te hamulce jak się domyślam trochę nędzne. No i słynne koła Gianta, najgorsze jakie mogą być.
Natomiast za podobną cenę jak dobrze poszukać można znaleźć używany karbonowy Specialized Roubaix na Tiagrze, który jest dramatycznie lepszy.

Odnośnik do komentarza

Rowery na hamulcach szczękowych to nic złego. Jak byś w górach jeździł to napewno lepiej mieć hamulce tarczowe. Ten Giant ma opony 28 czyli nie będzie to jakiś woz drabiniasty. Sztyca d fuse ogranicza możliwości wymiany sztycy,  uważam że karbonowa sztyca must have w rowerze z aluminiową ramą. Faktem jest że za ponad 3 tys można mieć rower karbonowy na 105 i niezłych kołach obręcze dt Swiss 460 i piasty dt 360 waga 1600 g. Sam wystawiam na olx właśnie rower o wymienionych cechach i oczekuje ponad 3 tys. 

 

Odnośnik do komentarza

Sensa fajne rowery. Mamy teraz jeden w domu. Bardzo ładnie wykonany. 
Natomiast jeśli chodzi o szosy typu endurance to pod względem komfortu raczej nic nie może się równać ze Specialized Roubaix i Trek Domane. 
Waga ma znaczenie tylko w  górach. 9,5 kg to nie powala, bo mój Spec Roubaix z potrójna korbą waży poniżej 8. No i karbon to karbon. Na szosie ma to duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza

Ale my Ci pokazujemy, że za 3 tys. zł z małym haczykiem można mieć lepszy rower niż tego Gianta na Sorze - w końcu zapytałeś co sądzimy o tej promocji. Jeśli jednak bardziej Ci zależy na napisie na ramie niż na dobrym rowerze to kupuj, ma się podobać Tobie i masz z przyjemnością na nim jeździć. Ja bym wolał Sensę na Shimano 105 niż Gianta na Sorze ale to Twoje pieniądze i tylko i wyłącznie Twoja decyzja

Odnośnik do komentarza

Przestańcie Panowie linkować, bo zacznę sobie robić wyrzuty, że mogłem dołożyć 500 zł i mieć jeszcze lepszą Sensę od świeżo kupionej Tiagry... 😆

A co sądzicie o kołach w Sensach? Zwróciłem uwagę, że jeździ mi się zupełnie inaczej niż na poprzedniej szosie - być może głównie wynika to z innego widelca (tam stal, tutaj karbon), ale koła mają aż 32 szprychy, a szerokość wewnętrzna obręczy 19 mm. To chyba dużo, jak na szosę? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...