Skocz do zawartości

Trek Roscoe 9 vs Scott Scale 950


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, drodzy Państwo.

Stoję przed zakupem nowego roweru natomiast nie wiem czy jest warto dopłacić do Trek Rescoe 9 2023r vs Scott Scale 950 2024r.

https://bike-skicenter.pl/pl/products/rower-29-scott-scale-950-212011.html

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-trek-roscoe-9-2023?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwouexBhAuEiwAtW_Zx-lhTM9p8BQw991642lpe3iEvhE2cAWXEuqPO48VL99gJ7KnSjwSQRoCsXYQAvD_BwE

Rower chce zakupić na lata bo ostatni jaki miałem przejeździł około 15lat.

Tylko pytanie brzmi czy warto dopłacić 2k żeby mieć dożywotnią gwarancję na ramę  Treka (jak wygląda uznawanie takich reklamacji) I czy jest to fajna baza wrazie czego do modyfikacji roweru? Dodam że jestem laikiem jeżeli chodzi o rowery natomiast teraz z kobietą chcemi śmigać po singlach i górach ponieważ mamy domek w górach.

Z góry dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza

Scott Scale jest bardzo sztywną, wyścigową konstrukcją. Co prawda włożono tu w miarę komfortowy amor ale masz najgrubszą możliwą sztycę podsiodłową 31,6 mm co oznacza że ogon roweru będzie ekstremalnie sztywny i niekomfortowy, jak przystało na rower wyścigowy. Konfiguracja taka sobie szczerze mówiąc ale nie jest źle. Te hamulce hamują bardzo dobrze ale dziwię się że przyoszczczędzili i nie dali Deore. Wystarczy zmienić zaciski i będzie bardzo dobrze. Koła są podstawowe warte 400-500 zł na rynku wtórnym ale nie są złe. Manetkę zmieniłbym na XT. Waga tylko jest porażająca jak na wyścigowy rower karbonowy. Mój aluminiowy Specialized Chisel na Rebie ważył 11,0 kg na dętkach w rozmiarze L.

Trek Roscoe jest zupełnie innym rodzajem roweru. Jest to rower typu trail do jazdy po górach z amortyzatorem z bardzo dużym skokiem 140 mm. Na aluminiowej ramie. Więc porównujesz Skodę Superb do Nissana Patrola czy jakoś tak. Amor przyzwoity, napęd dobry, hamulce dobre, koła podstawowe. I jedna z najtańszych opuszczanych sztyc w komplecie. Ten rower słabo nadaje się do jazdy po płaskim. Natomiast do jazdy po górach jak najbardziej. Czy to jest dobra baza? Całkiem niezła. Jak mieszkasz w górach to lepszy wybór niż Scott.
 

Odnośnik do komentarza

To ma być jeden rower czy 2 rowery dla Ciebie i partnerki?

Im większy i silniejszy jest rowerzysta tym mniej znaczy masa roweru. Najlepiej jakbyś sam potestował bo można tutaj pisać długo i intensywnie a dalej się nie zrozumieć. 

https://beastiebikes.pl/trail-party/

to jest dobra opcja do potestowania. Rowery zgrubsza wielokrotnie przekraczają Twój załozony budżet ale zrozumiesz lepiej o co chodzi i jakie są różnice, zobaczysz jak podjeżdżają i jak zjeżdżają nowoczesne rowery. Nie byłem, mój kolega był i zachwalał organizacje eventu. Ty masz potencjalnie do wydania dużą kwotę, wiec lepiej sie dobrze przygotować.

Jakbyś po testach wrócił z wrażeniami i kolejnymi pytaniami, to wtedy można na nie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Szukałem niedawno roweru do wszystkiego - płaskopolska, góry, z bagażem i bez. Szybko wyszło mi, że albo próbuję tego Roscoe i jemu podobnych, albo szukam bardziej modnych u anglosasów HTków na SIDzie z golenią 35 i skokiem 120 oraz sporą liczbą punktów montażowych na bagaże.

Jak piszesz, że głównie do zabawy w górach, to raczej bym się kierował ku pierwszej kategorii. Z resztą z nie nadawaniem się do jazdy po płaskim bym też nie przesadzał - kwestia zamontowanych opon dużo zmienia. Przełożenia identyczne jak w XC, a poza sprintem amortyzator nie pompuje nic.

I co tam ciekawego w tym stylu jest na rynku? (Kolejność losowa)

  • Trek Roscoe 9
  • Rose Bonero 2/3
  • Orbea Laufey H10/HLTD (2024 dostał nową ramę, nieco bardziej płaską, ze schowkiem i hakiem UDH)
  • Canyon Stoic 4
  • Marin El Roy
  • Commencal Meta HT AM Race
  • Marin San Quentin 2/3 29" (w tym roku wszedł)
  • Kona ESD

Pomijam egzotykę typu Pole Taival czy mało używane używki od Marino. Reszta to wyważenie ceny, do osprzętu, kosztów utrzymania i aspektu wizualnego. Fox vs RockShox vs Bomber czy Shimano vs SRAM to już raczej kwestia indywidualna i jest w czym wybierać. Niektóre mają hak przerzutki UDH, niektóre jeszcze nie. Ramy i aluminiowe, i CroMo. Bonero i Laufeye 2022-2023 długo były na przecenach za połowę ceny Roscoe 9. El Roy też czasami z 6 na przedzie był. Generalnie większość rowerów z powyższej listy ma taką specyfikację, że bliżej im do docelowych maszyn, niż baz pod modyfikacje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...