Skocz do zawartości

Radon Scartlight 9 i problem z pedałami


Rekomendowane odpowiedzi

Koło zahacza o pedał ? Coś niemożliwe...

Czy może o stopę ?

W gravelu jakbym się uparł to pewnie udałoby mi się zaczepić butem o koło przy skręcie, ale zazwyczaj w zakręcie wewnętrzną nogę mam w górze, a zewnętrzną na dole i nie zahaczam

 

tu możesz porównać - ustaw rozmiary rowerów

porównaj parametr - front - center

https://bikeinsights.com/compare?geometries=65fee5f0984946001bcae164,628ee9e9d61d3a001d5a8695,

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Pepe75 napisał(a):

Koło zahacza o pedał ? Coś niemożliwe...

Czy może o stopę ?

W gravelu jakbym się uparł to pewnie udałoby mi się zaczepić butem o koło przy skręcie, ale zazwyczaj w zakręcie wewnętrzną nogę mam w górze, a zewnętrzną na dole i nie zahaczam

 

tu możesz porównać - ustaw rozmiary rowerów

porównaj parametr - front - center

https://bikeinsights.com/compare?geometries=65fee5f0984946001bcae164,628ee9e9d61d3a001d5a8695,

 

no to popatrz. Wg mnie nie jest to normalne. Rozumiem wystający but ale żeby pedał ? i to jeszcze mniejszy rozmiar. W Sirrus X mam te same pedały i jeszcze odległość od opony to z 7 cm

rt.jpg

unnamed.jpg

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Greg29 napisał(a):

Sprawdź długość roweru, wheel base, może jest skrzywiony czy raczej wygięty tak jakby ktoś złapał za kółka i je ścisnął

a jak go najlepiej zmierzyć ? odległość miedzy śrubą mocującą w przednim kole a mocującą w tylnym ? bo punkty styku opon z podłożem  to tak niedokładnie

Odnośnik do komentarza
[mention=11663]davealmine[/mention] wytłumacz mi proszę dlaczego tarczę hamulcową masz z prawej strony zamiast z lewej ?
Chyba widelec masz obrócony o 180 stopni 
Kiedyś przejechałem się na rowerze kumpla i się prawie zabiłem przy skręcie bo but o koło zahaczył i wtedy zobaczyłem że ma odwrotnie widelec zamontowany

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.04.2024 o 12:24, Oskarr napisał(a):

Jak nie jeździsz w mtb to masz rację. W mtb aby mieć lepszą przyczepność, obniżasz ciśnienie. Jak trafisz na korzeń, kamień itp, łatwo dobić do felgi i wtedy masz awarię na trasie i zamiast jechać to zmieniasz dętki. W innym wątku pisaliście o tym co zabieracie na rower, ja idąc na rower mtb praktycznie nigdy nie mam ze sobą zapasowej dętki, chyba, że jadę turystycznie parę dni bez zaglądania do domu. Mleko mniejsze dziurki samo uszczelnia. O ilości dziur w oponie dowiaduje się zwykle przy wymianie opony na nową w kolejnym sezonie. Jeśli ktoś robi mniej kilometrów, to nie ma sensu się tak bawić, obecnie moja narzeczona ma wrzucone dętki, podobnie brat czy mama, ale oni robią po 5kkm rocznie. Ja robiąc 12kkm na mtb mam mleko, tata robiący 8kkm rocznie też ma mleko. 

 

W dniu 29.04.2024 o 16:08, strix1998 napisał(a):

Wypatrzyłem 3 rowery do 2500zł, potrzebuje opinii kogoś kto ma pojęcia którego z tych trzech jest najlepszy, a może jest coś lepszego do kwoty 2500zł? (Musi być duży na wzrost 188)

1. Rockrider expl 500

2. Kross level 3.0

3. Trek marlin 4

 

23 godziny temu, jajacek napisał(a):

Cube Attention to był trekking na kołach MTB. Weź miarkę i policz jaką masz odległość od końca siodełka do środka mostka. Masz mieć taką samą na nowym rowerze. Jeśli chodzi o mostki to polecam Specialized Multi z OLX. To są mostki mające w komplecie kilka tulei za pomocą których można zmienić kąt mostka. Jak masz 80 w Treku to pewnie potrzebujesz 60 a maks 70 żeby było wygodnie. Ja mam np. 60.
https://www.olx.pl/d/oferta/mostek-specialized-multi-60mm-CID767-IDXbphA.html
 

 

10 godzin temu, Greg29 napisał(a):

Screenshot_2024-05-09-20-39-02-531_com.android.chrome-edit.thumb.jpg.e4d1780ab3f5a2fcc8c754f5f4c8661d.jpg

Dokładnie tak. Dla ciekawostki i porównania w mojej maszynie odległość między osiami to 1282 mm 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...