Skocz do zawartości

[2000-3000] Kross level? Czy może inny?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie, nie znam się zbytnio na rowerach, ale byłem posiadaczem roweru Kross level 1.0 2019 i myślałem, o kupnie tego modelu tylko wpadł mi w oko też Kross level 3.0 który aż tak mocno się nie różni cena od poprzednika, zastanawiam się czy warto dokładać te "parę złotych" i kupować 3.0 czy 1.0 Jest równie dobre? Dodam też, że rower ma służyć do codziennej zwykłej jazdy. Czy może macie jakieś godne polecenia rowery w widełkach 2000-3000zl które są lepszą opcją od wyżej wymienionych?

Dodam też, że jestem osobą wysoką

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Sorry za brutalne słowa ale to są rowery śmiecie. Nie mające nic wspólnego z rowerem MTB poza wyglądem. Oczywiście do sklepu po bułki czy do parku wystarczą. 

To jest najtańszy sensowny rower MTB:
https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-expl-540-29/_/R-p-329414
 
Miałem żonie kupować level 4 ale pojawiło się promo i wybraliśmy właśnie expl 540

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Do 3000zl masz jeszcze ten jak tobie rozmiar odpowiada

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-lapierre-edge-7-9-pd30089/

Ale ja bym wolał dołożyć 200zl i wybrać exlp 540

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli jesteś ograniczony budżetem i z trudem kupisz droższy lepszy rower, to tym bardziej boleśnie odczujesz wysokie koszty serwisowania. Poczytaj w necie ile kosztuje tylko serwis przedniego widelca - średnio 3oo zł rocznie, a gdzie reszta? 

9 godzin temu, strix1998 napisał(a):

No rower generalnie ma służyć do takich tras 50-100km, głównie po asfalcie, ewentualnie jakies ścieżki w lesie, nic ekstremalnego, chodzi mi głównie o komfort jazdy.

To jest pojęcie względne, to tak jakbyś się pytał czy moje buty będą tobie wygodne?  Np ja śmiało wybrałbym tego:   Rower MTB ROCK MACHINE Manhattan 70-29 microSHIFT  który wynalazłeś, bo:

duży rozmiar (też jestem wysoki) w rewelacyjnej promocji, płacisz 2ooo a masz rower za 3ooo zł,

dobry na moje leśne ścieżki (koła, opony),  

rewelacyjny zakres przełożeń:   korba Samox o blatach 36/22T, która wespół z ośmioma koronkami kasety (12-46T)...,  ja żeby się do niego chociaż zbliżyć zdecydowałem się na całkowitą wymianę w nowym rowerze(!), ale warto było 🙂

 

Odnośnik do komentarza

Nie kupiłbym tego rockmachine manhattan 70. Dokładając 300-400 zł można dostać rockmachine na shimano, z normalną korbą, normalnymi hamulcami, z korbą na sztywnej osi i z amortyzatorem, który będzie coś tam działał. 

Obecnie najlepiej wyceniony jest EXPL 540, za 3200 miażdży ten rower. 

SR suntour albo ten X fusion to nie są porządne widelce, tego się praktycznie nie serwisuje aż do popsucia, ewentualnie robi się wymianę oleju raz na pół roku, jeśli potrafimy to ogarnąć sami. Później po 3 latach jak padnie, wrzucamy do takiego roweru rockshocka za 500-600 zł i cieszymy się jazdą kolejne 5 lat. Porządne amortyzatory, na które wydajemy po 300 zł rocznie na serwis kosztują tyle co ten rower 🙂 

Ten lapierre też jest ok, ale brak w nim sztywnych osi - dopłata do EXPL wydaje się ok. 

EXPL ma długą ramę, przez co nie jest zbyt wygodny, wygodniejsze są wersje damskie, mają identyczne ramy ale krótsze mostki. Dużo wygodniejsze są cube attention - cube to taki rower crossowy z amortyzatorem z mtb i z szerokimi oponami. 

Odnośnik do komentarza

Podepnę się pod temat, bo również szukam w tym zakresie cenowym roweru do jazdy rekreacyjnej (las, ścieżki). Czy myślałeś o używce? Mi to najpierw do głowy przyszło, bo można dostać znacznie lepszy sprzęt, niż w marketach.

Problem w tym, że ja nigdy nie siedziałem w osprzęcie rowerowym i nawet nie wiem, na co uwagę zwracać.

Mam 181cm wzrostu, więc doczytałem ze rama 19-20 cali i koła najlepiej 29 cali. Czy podpowiecie czego szukać z używek w tym zakresie cenowym?

Odnośnik do komentarza

Jak się nie znasz to musisz pójść z kimś co się zna. Chyba że znajdziesz egzemplarz, który wygląda jak nowy. Natomiast Rockrider EXPL 540 jest rowerem, który cenowo wymiata i nie wiem czy jest sens szukać używki. Sensowna używka kosztuje 2800-3000 i nie wiadomo ile trzeba włożyć w serwis. A tu masz nowy rower za 3200.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...