Skocz do zawartości

Kask na szeroką głowę


Rekomendowane odpowiedzi

Aiuto!

No niedługo się poddam szukając nowego kasku. Głowę mam dużą (61cm) i do tego szeroką i powoli tracę nadzieję na to, że jednak coś znajdę. Czy macie doświadczenie, którzy producenci mają w swojej ofercie kaski stosunkowo szerokie?

Kaski speca (L) - za wąskie
Giro Aether (L) - prawie dobry. Ale jednak odrobinę za wąski
Giro Radix (L) - za mały
Giro Radix (XL) - za długi
Bell 4Forty (L) - też nie pasował

Najbliżej pożądanego rozmiaru byłem przy Van Ryselach roadr 500/RCR

Podobno Kask jest pod tym względem dość łaskawy... Ewentualnie czy ktoś z Was przerabiał temat kasków "asian fit" w Europie? Szukałem po najróżniejszych sklepach i nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza

Sa kaski na szerokie głowy, nazywa to się bodajże z angielska "wide", też mam szeroką głowę - choć nie tak dużą jak Ty - i standardowe kaski w moim rozmiarze uwierają mnie po bokach, nad uszami. Ja po prostu kupiłem większy rozmiar, który da się ścisnąć/wyregulować do mojego rozmiaru i jest o.k.

Tu masz przykładowy kask XL Wide:

https://allegro.pl/oferta/kask-rowerowy-ixs-trail-evo-xl-wide-58-62-enduro-10519337298

 

Odnośnik do komentarza

Update:

Wczoraj dalej przymierzałem.

Lazer Tonic w rozmiarze XL okazał się całkiem ok. Boki pasowały jednocześnie nie pozostawiając ogromnej przerwy z przodu. Do sprawdzenia Strada i Sphere. XL dostępne tylko czarne i białe, ale jeżeli nic innego nie znajdę to chyba pozostanę przy nich.

Jeszcze w kolejce do sprawdzenia Kask. Podobno ich kaski też są łaskawe dla szerokich głów.

@Greg29 dzięki, ale IXS to chyba sobie raczej odpuszczę. Ale widzę, że na Allegro też są POC wide fit. Chociaż znając POC i to, że ich standardowe kaski są dość wąskie to pewnie wide będzie i tak za wąski.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.04.2024 o 01:36, ChrisClever napisał(a):

Aiuto!

No niedługo się poddam szukając nowego kasku. Głowę mam dużą (61cm) i do tego szeroką i powoli tracę nadzieję na to, że jednak coś znajdę. Czy macie doświadczenie, którzy producenci mają w swojej ofercie kaski stosunkowo szerokie?

Kaski speca (L) - za wąskie
Giro Aether (L) - prawie dobry. Ale jednak odrobinę za wąski
Giro Radix (L) - za mały
Giro Radix (XL) - za długi
Bell 4Forty (L) - też nie pasował

Najbliżej pożądanego rozmiaru byłem przy Van Ryselach roadr 500/RCR

Podobno Kask jest pod tym względem dość łaskawy... Ewentualnie czy ktoś z Was przerabiał temat kasków "asian fit" w Europie? Szukałem po najróżniejszych sklepach i nie znalazłem.

Kask... do jakiej jazdy? Szosa czy mtb ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Rownież, mam szeroka glowe czy duża głowę bo 62cm. Ostatnio kupiłem Lazer Strada kineticore rozmiar xl do 65 cm. Jest całkiem ok. Wcześniej miałem kask endury tam był rozmiar kasku do 63 cm. Sprzedałem kask endury bo w połowie jazdy na rowerze mialem ból głowy, tylko luzowanie kasku przynosiło ulgę. Miałem jeszcze  wcześniej Giro bishop też rozmiar kasku do 64. Giro fajne kaski. Ten Lazer Strada też jest ok. Jednak dalej mam jakieś nieprzyjemne uczucie związane z uciskiem i bólem które wydaje się mniejsze niż w przypadku kasku endury. Sugeruje szukać jak największy rozmiar kasku

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...