Skocz do zawartości

Nowa Merida Silex 400 2024 czy Giant advanced 3 2022 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, sprzedałem eskera 6.0, szukam czegoś odrobinę wygodniejszego. Udało mi się znaleźć tę nową Meridę w cenie 7499 https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/4169/silex-400, natomiast sprzedawca w salonie gianta, zaproponował 17% upust na tego revolta https://www.giant-bicycles.com/pl/revolt-advanced-3-2022 Ten revolt jest na Tiagrze, ale sprzedawca zaoferował wymianę tylnej tiagry na grę 400, w tej samej cenie. Nigdy nie miałem karbonowego roweru. Waszym zdaniem warto jest dopłacać? zamiast tego może w tej meridzie wymienić koła na lżejsze i wagowo wyjdzie to samo? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dopóki się nie pojedzie na karbonowym rowerze, trudno powiedzieć czy laminat karbonowy został zbudowany tak, żeby był komfort czy niekoniecznie. Trzeba by poczytać co ludzie piszą.
Silex do 2023 był zbudowany pod komfort. Od 2024 już w kierunku wyścigowym.
Widziałem że Bernard Rowery pozyskał dużą ilość karbonowych Silexów. Pewnie z wypożyczalni na Majorce czy jakoś tak. Ja bym się przyjrzał.
https://www.olx.pl/d/oferta/fv23-przebieg-10km-2023-carbon-merida-silex-4000-grx-gravel-l-CID767-IDXrzZq.html

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Miałem okazję przymierzyć się do obu rowerów. Merida bardzo wysoko mostek, pozycja jak z mtb, Giant bardziej szosowo, pozycja mocniej pochylona, ale wygodniejsza niż w Eskerze. Tego roweru jednak częściej używałbym na asfalcie, niż w ciężkim terenie. Tak korzystałem z Eskera, jednodniowy wyjazd około 100 km, drogi asfaltowe, czasem jakiś szuter, 10 % to był teren, powiedzmy bardziej wymagający, jakieś leśne podjazdy, korzenie. Nie mam jakiegoś nieograniczonego budżetu, ten Giant jest na karbonie ( tu zdania są podzielone czy warto ), ale osprzętowo, to taki mix, trochę tiagry, trochę grx 400. Merida aluminiowa, cały grx 400, korba grx 600. Różnica w cenie, to około 1400 zł ( ten Giant to model 2022 ) można znaleźć w dobrej cenie. Waszym zdaniem, lepiej zostać przy nowej Meridzie, co prawda aluminium, ale cały grupa grx, ciekawa geometria, czy ten karbonowy Giant z jego osprzętowymi kompromisami. Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, lucas79 napisał(a):

Miałem okazję przymierzyć się do obu rowerów. Merida bardzo wysoko mostek, pozycja jak z mtb, Giant bardziej szosowo, pozycja mocniej pochylona, ale wygodniejsza niż w Eskerze. Tego roweru jednak częściej używałbym na asfalcie, niż w ciężkim terenie. Tak korzystałem z Eskera, jednodniowy wyjazd około 100 km, drogi asfaltowe, czasem jakiś szuter, 10 % to był teren, powiedzmy bardziej wymagający, jakieś leśne podjazdy, korzenie. Nie mam jakiegoś nieograniczonego budżetu, ten Giant jest na karbonie ( tu zdania są podzielone czy warto ), ale osprzętowo, to taki mix, trochę tiagry, trochę grx 400. Merida aluminiowa, cały grx 400, korba grx 600. Różnica w cenie, to około 1400 zł ( ten Giant to model 2022 ) można znaleźć w dobrej cenie. Waszym zdaniem, lepiej zostać przy nowej Meridzie, co prawda aluminium, ale cały grupa grx, ciekawa geometria, czy ten karbonowy Giant z jego osprzętowymi kompromisami. Z góry dziękuję. 

Mam gravela w karbonie i tzw "gravela z prostą kierownicą" w alu - moja rama karbonowa (+ karbonowa sztyca) jest wygodniejsza, przy nacisku na siodełko uginają się tylne widełki i sztyca.

Spróbuj sprawdzić tego Revolta pod tym kątem. Jeżeli tył pracuje, to na drobnych nierównościach będziesz miał wygodniej.

Elementy osprzętu z czasem możesz zmienić.

Odnośnik do komentarza

Dobry karbon jest lepszy niż aluminium. A rama revolta to jest z lepszych ram jeśli idzie o wygodę, pracę na nierównościach i ogólną ergonowię. Jeśli masz możliwość to nie zastanawiaj się. Tiagra z grx działa spoko, nie odczujesz różnicy. A po 100 km w siodle docenisz pracujące elementy ramy. Masz dobrą ramę masz baze, komponenty z czasem można lub trzeba zmienić, ale rama to kręgosłup roweru. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...