Skocz do zawartości

Rower endurance 12000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imię Marcin. Lat 45 wzrost 178, przekrok ok 80. Po latach spędzonych na Meridzie speeder przyszedł czas na pierwszą szosę. Podchodząc do tematu rozsądnie moim wyborem jest szosa endurance ktorą być może w przyszłości zmienię na race.

Rower muszę kupić w sklepie do którego mam kartę podarunkowa także wybór jest ukrócony do 3 modeli.

Giant contend SL1. Aluminium na 105

Giant Defy advanced 3. Carbon na tiagrze ( i to szkoda mi dosypać grosza do advanced 2 na 12 rzędowej 105) wiem że mogę żałować:)

Cannondale synapse 1. Aluminium na tiagrze.

W grę wchodzą tylko te rowery które wymieniłem powyżej. Mają jeszcze Look i Cube ale Look za drogie a cube nie chce.

Co byście radzili i jaki rozmiar, ja myślę że chyba M.

Dzięki za pomoc, pzdr.

Odnośnik do komentarza

W tym budżecie chciałbym mieć dobry karbonowy rower a nie aluminiaka bo to żart. Jak ten bon nie jest na nie więcej niż 2-3k to bym to olał i szukał porządnego roweru.

Karbon na Tiagrze trochę bieda ale jeździć się da. Defy to sprawdzona konstrukcja. Wszyscy są przetowarowani i np. Giant, Scott, Specialized i Cannondale mają ogromne obniżki. Tylko że zwykle za granicą a nie u nas. Defy Advanced  2 na 105 2x11 ma cenę katalogową 12499. Powinien kosztować koło 10k w sklepie który ma obniżki. Wersja Defy Advanced 2 LTD 2024 na 105 2x12 katalogowo kosztuje 13999. 

Jesteś pomiędzy M i L w normalnej rozmiarówce. Ale rozmiarówka Gianta czy Meridy nie jest normalna. Masz bardzo krótki przekrok jak na ten wzrost czyli długi tułów. Sugeruję się dobrze pomierzyć na kalkulatorze Wrench Science zanim kupisz rower i przenieść swoje pomiary na jego geometrię..

Cube ma obecnie dobre karbonowe rowery szosowe. Jeśli zależy Ci na jakości karbonu to kolega top mechanik ma taką klasyfikację:
1. Specialized
2. Scott, Cannondale
3. Fuji, Superior
4. Merida, Giant, Cube i parę innych niemieckich.

Odnośnik do komentarza

Bon jest na 1300e kupuje rower w Irlandii, dam wam link do sklepu może ktoś ogarnięty wypatrzy coś ale cena zaporowa to nie więcej niż 3 tys a najlepiej 2600.

https://www.cyclesuperstore.ie/shop/pc/showsearchresults.asp?idCategory=35&withstock=1

W tym sklepie Giant defy advanced 3 z roku 23 jest droższy niż ten sam model z 24 a advanced 2 z roku 23 i 24 mają tą samą cenę.

 

Dziękuję za odpowiedzi. 

Edytowane przez Rentonik
Dodana treść
Odnośnik do komentarza

Hej, chciałem tylko poinformować że dziś zamówiłem Giant Defy advanced 2. Przekroczyłem budżet ale faktycznie carbon z tiagrą... Nie był bym w pełni zadowolony. Tak mam prawie pełną dwunastorzędową 105. 

Bike fitter ze sklepu trochę mnie po przymierzał, trochę kazał pojeździć na zewnątrz (mogłem tylko na M bo ML nie mieli),trochę popatrzył w monitor na wykresy  i uznał że ML będzie trochę za wysoka, zalecił M i dodał że jak przyjedzie to mnie sfituje i że być może będę potrzebował ciut dlłuższy mostek. 

Dzięki za cenne wskazówki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...