Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Lynx Race 7.0 Jest bardzo dobrze skonfigurowany. Fox, napęd Shimano XT, heble XT. Nie mam zastrzeżeń. Nie wiem natomiast jaka jest jakość tych ram i obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna. Z tą firmą miałem do czynienia tylko raz. I był to pełna spychologia i totalna niechęć do kontaktu ze strony producenta. Ale było to kilka lat temu. Trzeba by pogrzebać na forach jak jest teraz. Co się stanie jak rama pęknie zmęczeniowo? A bywa.

W również hiszpańskiej Orbei jest z tym słabo bo było to testowane niedawno.

Lynx 6.0 LT to nie jest rower wyścigowy tylko typu rekreacja plus. I do rekreacji nic mu nie brakuje.

Mieszkasz w Hiszpanii czy PL? Po ile teraz te rowery?

Odnośnik do komentarza

Tak, rzeczywiście...

15 godzin temu, jajacek napisał(a):

Teraz jest totalna wyprzedaż rowerów bo prawie wszyscy się przetowarowali i są bardzo dobre ceny....

Byłem w sklepie, widziałem, cena wyjściowa 55.ooo,-zł po przecenie 38.ooo,- elektryczny full MTB, mógłbym nawet się przejechać po placu, ale wybrałem inny aby przekonać się jak działa sterowanie BOSCH. Czy te 17.ooo różnicy przedsiębiorca życzliwie dopłaca klientowi z własnej kieszeni? 🙂 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, nigdy nie prowadziłem sklepu rowerowego. Zakładam że niektóre sklepy mają ochronę cenową na niektóre towary więc im producent zrabatuje. Za 15-20k można kupić bardzo dobrego używanego elektryka. Natomiast pytanie co z baterią? Ale pewnie da się sprawdzić ile przeszła cykli ładowania i ile życia jej zostało.

Elektryk, który testowałem w terenie i mi się podobał jest obecnie obniżony z 33k na 23,5k:
Rower górski elektryczny Specialized Levo SL Comp Carbon 2020 - Sprawdź (greenbike.pl)

Ale przy obecnych cenach serwisu wyleczyłem się z kupowania fulla MTB. Koszt utrzymania zbliżony do kosztu utrzymania samochodu.

Odnośnik do komentarza

Ten rower, a raczej jego sprzedaż to eksperyment socjologiczny z cyklu: a teraz wystawimy na sprzedaż pełnego fula za 33.ooo zł z baterią 320Wh 🙂 i czekamy, co będzie?     

Screenshot_2024-01-27-15-52-07-393_com.android.chrome.thumb.jpg.8829d51adf55bf8975c3c62047bcb9e7.jpg

Przecież nawet gdyby tą karbonową ramę i opony napełnić wodorem, aby się unosił jak balon 🙂 to typowy użytkownik 85kg, oczekujący ostrej jazdy do nikąd nie dojedzie 🙂 🙂 🙂

 

Odnośnik do komentarza

Tak nie jest, bo jest to stosunkowo lekki jak na elektryka rower ważący ok. 17 kg z silnikiem o obniżonej mocy i maksymalnym momentem obrotowym  35 Nm a co za tym idzie obniżonym poborze prądu. Spec sprzedaje też fulla z silnikiem 90 Nm, ważącego ok. 22kg i z baterią 700 Wh. Jeździłem na obu. Jazda tym z mniejszym silnikiem bardziej mi się podobała, wspomaganie było bardzo naturalne. Ten z większą mocą rwał do przodu jak dziki i ciężko było to kontrolować. Więc zależy co kto lubi. Producent podaje że bateria starcza na 3,5h w trybie Eco. Więc nie jest to rower na całodzienne wyprawy. Można dokupić baterię w formie bidonu zwiększającą pojemność o 160 Wh i czas pracy o 1,5 godziny. Silniejszy model jak podaje producent wystarcza na 5h pracy w trybie Eco. Producent twierdzi że powinno to wystarczyć na 70 km i 2500 metrów przewyższenia. To są rowery raczej do bike parku a nie do jazdy turystycznej.

Odnośnik do komentarza

Na początek uwaga: 240W i 25km/h to nie są żadne obniżone parametry, tylko zgodne z przepisami, 350W i więcej są po prostu nielegalne.  Zgadzam się w pełni z taką charakterystyką: 

  • Lekki silnik SL 1.1 daje Ci 240 watów, cicho i płynnie podwajając moc, którą generujesz naciskając na pedały. Elastyczna krzywa momentu obrotowego oznacza, że ilość dostarczanej mocy jest optymalnie dobrana do kadencji, a przy jeździe bez wspomagania silnik nie stawia żadnego oporu.

Dokładnie w ten sposób korzystam z mojego rowera, tylko ja mam do dyspozycji ~500Wh. Obecnie bateria ~700Wh waży poniżej 4kg, co się przekłada na 17+2=19kg, ale to tak na marginesie.  Wracając do sedna: oferowanie takiego "fajnego rowerka" za 33.ooo to tak jak oferowanie za 12.ooo rowera z amortyzatorem SunTour XCM3O 😞

https://roweroweporady.pl/f/topic/10776-mtb-elektr-coppi-maverick-teraz-orzeł%3F%3F/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...