Skocz do zawartości

Kompatybilność korby 11rz i łańcucha 12rz oraz korby 12rz i łańcucha 11rz


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, mike21 napisał(a):

Na shimanowskiej, nowej korbie 11rz 12rz łańcuch będzie miał prob. Na używanej, tak ze 3-4kkm już zwykle działa poprawnie (znam też osobników, którzy bawili się w piłowanie zębów ręcznie ;)).

A co to za.korba? Może da się podpasować zębatję z GRX 12rz np  z RX610?

Deore m-5100 - 96 BCD asymetryczne otwory.

Ale chyba odpuszczę rzeźbę i kupię korbę 12rz GRX 38/40z do łańcucha 11rz (wtedy mam otwartą drogę gdybym kiedyś chciał przejść na łańcuch 12rz - @mike21 uważasz, że łańcuch 11rz będzie się trzymał zębatki 12rz?)

Do drugiego roweru (mtb) najlepiej by było jeśli kupię korbę 12rz do łańcucha 12rz (kupiłbym korbę z linią łańcucha 55, bo m-5100 ma 52)

Znalazłem też zębatkę do korby mt-610 12rz - niby ma bcd 96, ale ma podfrezowania które nie wiadomo czy spasują z pająkiem m-5100

 

Odnośnik do komentarza

Zębatka od fc-mt510/610 powinna pasić do koby m5100 ale max z tego co pamiętam to 34T. Najwyżej zwrócisz.

Łańcuch 11rz na blacie 12rz trzyma się dobrze.

Nie wiem do jakiego to roweru kombinujesz ale jeśli obecnie masz m5100 i będziesz szedł w GRXa to zwróć uwagę na 2 kwestie - q-factor i max dł. mufy (bo to korby oparta na szowowych standardach). No i linia 49mm zamiast boost.

Odnośnie linii 55mm to w przypadku zwykłej ramy boost, kosztem komfortu jazdy i zużycia, pozwala na stosowanie większych blatów oraz montażu opon ponad 3.0" (oczywiście jeśli rama takie dopuszcza). 

 

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, mike21 napisał(a):

Zębatka od fc-mt510/610 powinna pasić do koby m5100 ale max z tego co pamiętam to 34T. Najwyżej zwrócisz.

Łańcuch 11rz na blacie 12rz trzyma się dobrze.

Nie wiem do jakiego to roweru kombinujesz ale jeśli obecnie masz m5100 i będziesz szedł w GRXa to zwróć uwagę na 2 kwestie - q-factor i max dł. mufy (bo to korby oparta na szowowych standardach). No i linia 49mm zamiast boost.

Odnośnie linii 55mm to w przypadku zwykłej ramy boost, kosztem komfortu jazdy i zużycia, pozwala na stosowanie większych blatów oraz montażu opon ponad 3.0" (oczywiście jeśli rama takie dopuszcza). 

 

Właśnie ten q-factor mnie martwi. Lepiej mi się jeździ na korbie GRX w gravelu niż m5100 w mtb (która i tak ma q-factor mniejszy niż przy linii 55mm)

Korba 38/40z była by do Marina DSX (tam jest 68mm mufa)

Spróbuję z zębatką mt510 12rz do korby m5100 (do EXPL540) albo Deckasa za 50pln.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...