Skocz do zawartości

Pierwszy "lepszy" rower [2000]


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Poszukuję roweru trekkingowego dla kobiety, 28". Do tej pory jeździłam na typowym mieszczuchu Storm Barcelona, ale pora przesiąść się na coś lepszego. Rower byłby do jazdy po mieście + weekendowe wycieczki po lasach i niewielkich wyżynach.

 

Mam na oku:

KANDS NAVIGATOR-X 

LAZARO SENATORE V3 

KANDS Elite Pro VB

 

Problem jest taki, że nie ogarniam przerzutek 😉 w mieszczuchu ceniłam to, że nie musiałam mocno się zastanawiać i manewrowałam tylko tymi trzema biednymi biegami, co nie było wielką filozofią i komfort jazdy po mieście był ok, poza nim już było gorzej. Stąd decyzja o przesiadce na coś "lepszego", co wciąż w rozumieniu fanów kolarstwa pewnie będzie podstawowym sprzętem. Co myślicie o sprzęcie dla totalnego laika?

 

Budżet: idealnie 1500, max 2000-2100.

Przyjmę wszystkie uwagi!

Odnośnik do komentarza

Spotkałem się z osobami (kobiety i mężczyźni) którzy chorobliwie nie korzystali z przerzutek, chociaż w samochodach wcale nie mieli automatu! Bywa i tak. Szczególnie przednie 3 blaty to jest bariera. Myślę, że powinnaś pozostać przy przekładni w piaście, a nie takie przerzutki jakie sobie wybrałaś, tylko rower lepszy, lekki i więcej biegów, np. 7 

Screenshot_2024-01-06-20-29-36-158_com.android.chrome.thumb.jpg.3f4c9820f71db3053407138bf694dc90.jpg

Screenshot_2024-01-06-20-28-13-452_com.android.chrome.thumb.jpg.08a9fafd487fd02764b28b67ce6d44d5.jpg

A wybór jest duży, chociażby na Allegro.    Wiem, bo widziałem i próbowałem, że tego typu rowerów jest dużo z wtórnego importu (Holandia, Belgia, Niemcy,...), całkiem zadbane, "wypasione" - 9 biegów i więcej, na pasku, itd. 

Odnośnik do komentarza

Ok, przyjrzę się temu. Brzmi wygodnie! Dziękuję za odpowiedzi!

 

Zastanawia mnie natomiast, czy taki rower będzie się nadawał na dłuższe wycieczki poza miasto (60-100km)?

Na Stormie było dosyć ciężko, gdy wjeżdżałam na polne dróżki, o wjeżdżaniu pod górkę nie mówiąc. 

Czy wobec tego jednak nie byłoby lepiej spróbować nauczyć się przerzutek? Gdzieś tam w internecie naczytałam się, ze takie typowe damki miejskie do niczego się nie nadają i stąd drążenie tematu 🙂 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...