Skocz do zawartości

Przerzutka Ultegra r8000 głośne zrzucanie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obserwuje dziwny problem. Przerzutka mechaniczna Ultegra 8000 do niedawna działała prawidłowo. Cichutko, płynnie. Od niedawna przy zrzucaniu biegów odbywa się to bardzo głośno. Jakby łańcuch spadał z całym impetem z jednej zębatki na drugą. 
wczesniej tak nie było - tego hałasu przy zrzucaniu nie było. Kaseta sprawdzona dobra bez luzów. Łańcuch dobry, przerzutka wydaje się w porządku. Hak prosty. W ogóle zrzucanie i wrzucanie działa bez problemu. Nie hałasuje napęd/łańcuch na żadnej zębatce kasety. 
jedyny problem który się pojawił to to głośne strzelanie przy zrzucaniu. 
probowalem regulować od nowa ale nic nie wskórałem. 
ktoś pomoże ? Miał taki problem 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, liftlodz napisał(a):

Za takie zrzucanie przełożeń może też odpowiadać zużyta, zbyt słaba sprężyna, ale piszesz że to nowa przerzutka

Tak właśnie dlatego to jest dziwne bardzo. Przerzutka wydaje się ze chodzi Ok.  Póki co sprawdziłem bembenek, kasetę wszytko siedzi dobrze zero luzów. Kaseta tez ma ledwo 2000 km przejechane. Łańcuch Ok - 3 z kolei bo jeżdżę na kilka łańcuchów (11rzedowy hg701). Linki wymienione we wrześniu wiec nie mogly się naciągnąć. Aktualnie chyba wyczyszczę wszystko, nasmaruje od nowa i wyreguluje ponownie. Zobaczymy co wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Wygląda że nie są krzywe. Dałem przy okazji wymiany innej rzeczy do serwisu i mówią że prosty hak. Wymienili na próbę kasetę i dalej to występuje więc to nie ząbki kasety. Sugerują ze to cos z zapadkami , bębenkiem ale nie gwarantują ze wymiana pomoże gdyż sprawdzili bębenek i wygląda ok. Ręce opadają.Ciężko mi połączyć kwestię problemów z bębenkiem ( których nie wiedze ani słyszę) z tym głośnym zrzucaniem. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...