Skocz do zawartości

Teraz Trek FX+ 2, w co pójść dalej w cenie do 14 tys. ?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Turysta05 napisał(a):

Już się przyznałem, że lubię "majsterkować" a więc nie odmówiłem sobie przyjemności aby zajrzeć w tryb serwisowy sterownika, co tam jest? A jest dosyć sporo: kody błędów?, tryby wspomagania, max prędkość, rozmiar koła, itd.., ale nic nie można zmienić, prawdopodobnie potrzebne hasło serwisowe. Ale ponieważ jest to BAFANG i od Chińczyków bezpośrednio można kupić te silniki i sterowniki odblokowane (obiecują ~50km/h) to gdzieś w necie to znajdę ("nasi" nie takie rzeczy rozgryzają??).  Teraz jestem zadowolony tak jak jest, czy ja potrzebuje wjeżdżać na górkę szybciej niż 20km/h ??

Bafang masz hasła w zależności od ekranu:
EKD01 hasło: 0000 lub 2020,

850/860C  600C i 500C hasło: 1919
T1 hasło: 100001
DM03 hasło: 1657
800s hasło: 0512

Odnośnik do komentarza

@Oskarr już wspominałem, że na Ciebie można liczyć ?.  Z kolei na Włochów to chyba nie za bardzo? (Basiano to praktycznie dzielnica Mediolanu)

tabl-znaminowaCoppiMAVERICK.thumb.jpg.66771003745c9b4808ae7723c9b9580a.jpg

Nie dość, że wstawiają indyjskie komponenty, o ich "jakości" już zdążyłem się przekonać☹️, (za jakiś czas wystawię recenzję temu rowerkowi), to jeszcze ten sterownik to jakiś staroć(?) 

Bafangwywietlacze-bikeC11CANbus.thumb.jpg.6d35fc04b6ef983e40e6694e7e6106bb.jpg

W necie znalazłem:

spacer.png

Bafang wyświetlacz e-bike C11 CANbus z logo Cortina.
Odpowiedni dla rodziny E-Common.

Dane techniczne:
Marka: Bafang
Model: C11 CANbus

Da się to jakoś rozgryźć? 

Odnośnik do komentarza

@Turysta05 ten model nie daje możliwości zmiany wielkości koła ani zmiany prędkości vmax. 
Dtr mówi, że masz możliwość zmiany jedynie jednostek z imperialnych na metryczne. Możesz zmienić nastawy na metryczne i sprawdzić jeszcze raz na ile wtedy Ci ustawia wspomaganie ? Jeśli da radę przestawić na dane imperialne, to wspomaganie powinno działać do 20 mph czyli 32 km/h. 
image.png.5c4a1b33b867c34d3a3caf92df79fcc4.png

image.png.ce30da4660d35a898f5bac354cc3d158.png

Odnośnik do komentarza

Jadąc na najsłabszym wspomaganiu, Trek FX+ daje zasięg 100km (przynajmniej przy mojej wadze 70kg), więc jest lepiej realnie sporo lepiej niż to o czym piszą w instrukcji. Ja nie chciałbym robić żadnych super modyfikacji. Szukam jedynie rozwiązania o którym pisze @Oskarr  - czy w FX+ mogę jakoś przestawić sterownik na dane imperialne, tak by wspomaganie działało do 20 mph czyli 32 km/h - skoro w USA te rowery fabrycznie tak mają, to nie widzę problemu aby moja sztuka też tak mogła śmigać ?. teraz widzę że w aplikacjach mobilnych Hyena Rider Assist oraz Trek Central, które łączą się z rowerem, oprócz możliwości aktualizacji oprogramowania i ustawień dotyczących "strojenia silnika", widzę też że mam możliwość zmiany jednostek na imperialne - sprawdzę zatem czy po tej zmianie wspomaganie zadziała do 32 kmph. Byłoby miło i to bardzo ?

Odnośnik do komentarza

Takie tematy wzbudzają moje najgłębsze zainteresowanie, tego nie można tak zostawić, trzeba wiedzieć co(?),  jak(?),  i dla czego?.  Bafang CANbus, coś mi to mówi, to przecież magistrala komunikacyjna CAN np. do sterowników samochodowych, tu potrzebny hardware'owy interfejs, oprogramowanie serwisowe na kompie, i ludzie to mają, próbują i skarżą się, że Bafang owszem pozwala wszystko czytać ale nie wszystko zapisywać?.  Co tu zrobić(?) aby zrobić ale się nie narobić, coś na skróty byle skutecznie.  To pierwszy film na jaki trafiłem, jest z Holandii, królestwa rowerów:

https://m.youtube.com/watch?v=zO9iV6NvIt0

Okazało się, że jest tego mnóstwo. Jestem przekonany, że autorem pomysłu jest Polak - mistrz prowizorki,  a potem rozlało się to po całym internecie, a nasz dorobek utonął w odmętach Yutuba.  Zwróćcie uwagę, że jakkolwiek tracimy wszystkie odczyty, to układ charakteryzuje się korzystnym progresywnym sprzężeniem "dopalacza" z przełożeniem przerzutki?

@Oskarr, @DjDario,  a przy najbliższej okazji sprawdzę wpływ jednostek imperialnych na osiągi. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.11.2023 o 21:52, Turysta05 napisał(a):

. ..

@Oskarr, @DjDario,  a przy najbliższej okazji sprawdzę wpływ jednostek imperialnych na osiągi. 

Obiecałem, ale się przedłużyło, najpierw pana, potem czekałem na większą kasetę,

IMG_20230902_120901.thumb.jpg.f66bad92bbf433ffc0b4a8b006e87e43.jpg

..nie spieszyłem się, czy mi brakuje rowerów???.    Dziś wyjechałem na testy, głównie zależało mi na tej nowej kasecie, było 11-32, nowa 11-40. Jestem mega zadowolony, moje pooperacyjne kolanko już się nie domaga silnika na byle górce?.

A wracając do elektryka, próba obejścia limitu przez jednostki imperialne nic nie daje, (przynajmniej w tej wersji oprogramowania):

IMG_20231128_142728_1.thumb.jpg.b5f5ddb68e60016f2793f595f115f659.jpg

Wróciłem na kontynent, to bardziej swojskie?:

IMG_20231128_142902_1.thumb.jpg.19a7201a172d9d27ceee3469f09469ae.jpg

Acha, jeszcze to...:

Screenshot_2023-11-25-12-49-00-417_com.android.chrome.jpg

..gdy tylko wyjechałem z ciepłej piwnicy, to niewielki mróz spowodował, że opony prawie flak☹️, co prawda BP po drodze, ale szybko ominąłem aby nie wdychać smrodu benzyny, dalej na trawniku dobiłem ciśnienie i heja, nad jezioro! 

Odnośnik do komentarza

@Turysta05 Dzięki za sprawdzenie i wpis. Ja dopiero sprawdzę czy u mnie zmiana jednostek przyspieszy rower (po Twoim wpisie obawiam się że u mnie też to nic nie da ? ) Miałem ciężką końcówkę miesiąca w pracy a do tego jakieś przeziębienie po drodze no i rower poszedł w odstawkę. Mam już nowe opony i błotniki, pozostaje je tylko założyć i sprawdzić w terenie. Widzę że Ty masz świetne miejsce i ten duży stół w sam raz na rower ?Ja nie mam tyle miejsca, więc kupiłem stojak serwisowy na rower marki XLC https://allegro.pl/oferta/stojak-montazowy-serwisowy-xlc-to-83-14693682711   Bardzo solidnie trzyma rower! Muszę jeszcze jakąś małą pompkę na wyjazdy kupić, bo wożę ze sobą tylko nabój w razie jakiejś awarii, ale pompka jednak pewniejsza. Na jutro zapowiadają u nas na południu mocne opady śniegu, a przyznaję że jeszcze w śniegu na rowerze chyba  nie jeździłem także tego... jest co sprawdzać ? Miłego weekendu!

Odnośnik do komentarza

A w "Płaskopolsce" pogoda figlarna?, w nocy prószy śnieg, w dzień słońce i mróz, niesamowite, oby tak dalej?, dzisiejsze zdjęcie mojego Rumaka-I

IMG_20231201_125454_1.thumb.jpg.480dfff149042267448ac93d23ae2750.jpg

Obfotografowałem go aby opisać w temacie ...rower turystyczny? 

Gdy tylko wyjechałem - próba hamowania na gładkim ubitym śniegu, ok!, opony trzymają jak z ABS-sem?, można poganiać bezpiecznie.  Irytuje mnie tylko, że ledwo trochę śniegu, a wszystkie ścieżki rowerowe posypane solą drogową?, czy to naprawdę potrzebne(?), rowerzystów bardzo mało☹️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...