Skocz do zawartości

co wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie kupisz nowego Epica w dobrej cenie w dobrej konfiguracji. Chyba że mówimy o używkach? 
Podstawowe pytanie to jakie zastosowanie i gdzie GŁÓWNIE będzie użytkowany rower?
Zakładam że jak kupujesz rower na karbonowej ramie to nie po to żeby jeździć pitu-pitu wkoło komina?

Scalpel dobra rama z główką 67 stopni czyli raczej w kierunku Trail z PressFitem
Np. Epic HT Expert 2020 ma główkę 68,5 czyli w kierunku XC i suport wkręcany BSA. Wolałbym taką ramę jeśli chodzi o jazdę we wszelkim terenie ale jestem tu może lekko skrzywiony bo sam mam Epica.

Scalpel HT4 ma:
SIDa SL
Napęd Deore
Heble trochę przyoszczędzone MT501 ale dobrze działające. Zaciski i tarcze raczej do wymiany bo z tymi zasiskami nie powinno się stosować lepszych tarcz a te tarcze są nędzne.
Koła na obręczach WTB i piastach Shimano więc zakładam że do wymiany

Które konkretnie modele Epica wchodzą w grę?
 

Odnośnik do komentarza

Ramy podobne, nowoczesne. Najważniejsze kryterium to na którym Ci wygodniej. Drugie istotne to stan w jakim są rowery

Jeśli oba są porównywalnie wygodne i oba są w dobrym stwnianie, to brałbym cannondale.

Cannondale ma lepszy amortyzator. Lepszy głównie słabością amortyzatora ze Speca(Judy to budżetowy amortyzator, "pandemiczna" specyfikacja tego Speca)

W Cannondale jest SID ale w wersji SL, bez regulacji jak w innych SIDach. Dalej jest to rozsądny, poprawny amor.

Odnośnik do komentarza

SID w Scalpelu i Deore kontra Judy Gold i SRAM SX to tu nie ma o czym dyskutować. Scalpel wygrywa o kawał.
Zwykle Epic zaczyna być przyzwoicie wyposażony od modeli Comp a w Expert zwykle już spotkamy już SIDa.

Ja kupiłem używanego Epica Comp Carbon na Rebie i miksie SLX/XT za 6500. Zmieniłem amor na Fox StepCast Performance co mnie kosztowało 500. Koła sprzedałem za 500 i kupiłem dużo lepsze, nowe za 1700. Czyli wymiana kół 1200. Dokupiłem jeszcze Manetki XTR (mam napęd 2x) za 280 zł i przednią przerzutkę XTR za 120 na Black Friday. Stare sprzedałem na OLX za 150. Czyli cały rower w bardzo dobrej konfiguracji mnie wyszedł:
Baza 6500
Upgrade amora 500
Upgrade kół 1200
Upgrade napędu 250
Sztyca karbon Speca używka 250
Kiera karbon Syntace Vector 300
RAZEM 9000

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...