Skocz do zawartości

prawdopodobnie gravel za około 10k


Rekomendowane odpowiedzi

Pzymierzałem ramy w sklepie - najbardziej pasuje mi geometria Meridy, najbardziej komfortowa i taka trochę w stronę MTB, ale praktycznie już nie do kupienia. Spec i Cannon też całkiem ok - nie zauważylem większej róznicy. Niestety oprócz 3-4 kółek przed sklepem nie miałem możliwości pojeździć dłużej żadnym z nich.

10 godzin temu, Pepe75 napisał(a):

Wybrałem Diverga ze względu na fututeshock

Spec ma futureshock, z drugiej strony Cannon ma KingPina - pytanie czy amortyzacja z porzdu czy z tyłu.

10 godzin temu, Pepe75 napisał(a):

będziesz przypinał rower pod basenem, siłownią ? Ja bym się nie odważył zostawić karbonowego roweru przypiętego nawet solidnym ulockiem. 

To raczej był taki skrót myślowy w temacie co będzie 'wisieć' na rowerze. Generalnie poza całodniowymi weekendowymi wycieczkami, chciałbym go też używać w miarę możliwości na codzień. W pracy nie mam problemu ze 'schowaniem' - ale pewnie w niestrzeżonych miejscach go nie będę zostawiał. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, lzk napisał(a):

Spec ma futureshock, z drugiej strony Cannon ma KingPina - pytanie czy amortyzacja z porzdu czy z tyłu.

 

W innym wątku wrzuciłem filmik na którym widać jak ugina się siodełko pod naciskiem - w karbonowej ramie z dobrą karbonową sztycą. Wg @jajacek to pracują tylne widełki, moim zdaniem i widełki i sztyca. Więc jakaś tam amortyzacja/wygładzanie nierówności jest. Moim zdaniem amortyzacja przodu więcej wnosi, bo tyłek na wertepach uniesiesz, a ręce niekoniecznie. 

Jest też zbliżone rozwiązanie - mostek Redshift, z tym że najkrótszy to jeżeli pamiętam to 80mm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...