Skocz do zawartości

Przekładanie części z ramy Author do Merida


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Składam obecnie rower dla chrześniaka. Przekładam części z jego starego roweru do innej używanej ramy.

Nie uda się uratować i przełożyć korby i suportu (są zapieczone na amen). Te części muszę kupić nowe.

Kaseta zostaje ze starego roweru.

Teraz moje pytanie czy suport na kwadrat kupić o wymiarach takich jak był w tej starej ramie czy w tej "nowej". 

Korbę chce kupić o takiej samej ilości zębów jak była w tym starym rowerze. 

Przy okazji proszę o podpowiedź jakiej marki polecacie osprzęt, który będzie dobry a nie musi być Shimano czy SRAM. 

Ma to być budżetowy rower do jeżdżenia po osiedlu. 

Odnośnik do komentarza
  • mariusz1983 zmienił(a) tytuł na Przekładanie części z ramy Author do Merida

Jeżeli rama jest stalowa lub ze stopu aluminium, spróbuj użyć klucza udarowego (do kół) - jeżeli posiadasz. Pamiętaj że w korbie masz gwinty lewy i prawy. Drugi patent wspomagający odkręcanie, to użycie opalarki do podgrzania mufy. Trzeba uważać żeby nie spalić lakieru. Jednakże ten patent zawsze pomagał mi w odkręcaniu min. suportów.

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, IgorK napisał(a):

Jeżeli rama jest stalowa lub ze stopu aluminium, spróbuj użyć klucza udarowego (do kół) - jeżeli posiadasz. Pamiętaj że w korbie masz gwinty lewy i prawy. Drugi patent wspomagający odkręcanie, to użycie opalarki do podgrzania mufy. Trzeba uważać żeby nie spalić lakieru. Jednakże ten patent zawsze pomagał mi w odkręcaniu min. suportów.

Dzięki ale wykręcenie suportu z tej nowej ramy już ogarniete.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mike21 napisał(a):

Suport na kwadrat musisz dobrać zarówno do długości mufy w ramie jak i musi mieć długość osi dedykowaną dla danej korby. Np. do kosztującej w porywach 60zł korby Altus FC-MT101-2 36X22T pasuje suport o dł. osi 123mm i dł. korpusu dobranej w zależności od mufy (68 lub 73mm).

Mufa jest 68 mm. Dzieki za podpowiedź. 

A jeszcze powiedzcie jak mam dobrać miski sterów. 

https://allegro.pl/oferta/stery-kierownicy-neco-atb-czarne-kpl-1-11552281228

Te odpowiednie będą? Co trzeba zmierzyć?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...