Skocz do zawartości

MTB Jaki ?10 tys.


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pitrich napisał(a):

A Marin Pine Mountain? Solidna rama cro-mo i mnóstwo miejsc montażowych. Oponki wrzucić jakieś ciekawsze i będzie git.

Patrzyłem, to był punkt wyjścia (wersja 2 oczywiście). Na bike24 jest (S oraz M) przeceniony z dostawą do 1900EUR, więc prawie 2 tysiące taniej niż gdziekolwiek u nas. Biorąc pod uwagę, że celuję z reachem w okolice 455mm, to powinienem się w M wpasować (mimo, że tabelka z wyliczeniami od wzrostu sugeruje górny koniec L; pisząc ten post zauważyłem dopiero ten reach). Wersja, która jest u nich w sprzedaży ma zamontowany zestaw hamulców MT520/MT500, więc nawet z tego co widzę, nie będę potrzebował ich zmieniać (najwyżej jeśli praktyka pokaże, że się grzeją, to wlecą tarcze większe). O kierownicy słyszałem sporo złego, ale to jeśli mi nie podejdzie, łatwo (i tanio) się zmieni. Otworów montażowych aż nadto (w żadnym wypadku nie jest to wada!), w tym są od spodniej strony, więc można coś na sztywno zamontować. No i rama stalowa ?

Z drugiej strony, jest nieszczęsny Bonero 2. Geometria niemal identyczna (większy skok, proporcjonalnie mniejszy HTA), też ma otwory montażowe na bagażnik. Też ma względnie duży trójkąt ramy (SQ, patrzę na ciebie), a torbę na rzepach łatwiej dostać niż montowaną na wkręty. Sztyca 30.9 vs 31.6mm to chyba bez różnicy pod kątem wyboru i dostępności dropperów. Alu zamiast cromo, hamulce MT6120/6100, no i za minimalnie mniejszą cenę wjeżdża Pike (Select z podstawowym chargerem RC) zamiast Silver 35. A jeśli jeszcze znowu jakąś dostawę będą mieli, to jest szansa dorwać za 1200 EUR (poprzedni rocznik z tego co widzę ma tylko inne opony, ale czekam na odpowiedź z potwierdzeniem od nich) na czarnych promocjach. Gdyby był w obniżonej cenie, to wybór oczywisty ?

Z tej kategorii jeszcze Salsę Timberjacka patrzyłem, ale tam jeszcze dochodzą hamulce do wymiany na pewno i potrzeba zamówienia dropoutów z oczkiem na bagażnik, jeśli ma być bez druciarstwa. Więc szybko się okazuje, że wychodzi najdrożej z tej trójki. Roscoe i Laufey, tylko druciarstwo zostaje z tyłu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...