Skocz do zawartości

Cannondale Trail SL 2 - Czy warto & Jaka alternatywa?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Trail SL 2 jest dostępny w hiszpańskim sklepie w okolicach 3 900 zł + 390 zł za wysyłkę. Ceny w Polsce za niego to ~7 k zł. Wygląda to na niezłą okazje. Co Wy na to? Szukam roweru do jazdy tylko w terenie.

Warto go wybrać czy szukać jakieś alternatywy (tylko jakiej?) w Polsce do ~4 800 zł

https://www.mammothbikes.com/en/bike-cannondale-trail-sl-2-2021/p-368532

Odnośnik do komentarza

Producent topowy
Rama ze sztywną osią z Boost jest
Amor słabawy ale powietrzny i w wersji z dobrym tłumikiem. Ja bym zdjął i sprzedał i kupił coś lepszego. I tak się zmieścisz w budżecie. Do Reby zdjętej z roweru dopłacisz jakieś 500.
Napęd Deore przyzwoity
Heble MT400 nędzne ale podobno coś tam hamują. Na pewno potencjalnie do wymiany na Deore lub SLX. Od biedy chociaż klamki i tarcze do zmiany.
Koła badziewia jak w większości z tej półki cenowej.

Więc ogólnie przyzwoita oferta
 

Odnośnik do komentarza

Czyli dla samej ramy warto (waga roweru ~14,5 kg)? Trochę będzie do wymiany, a planowałem zakup kompletny, dlatego rozważałem też Rockridera XC 120 bo chyba bije na głowę configiem inne w tym budżecie.

SL 2 może przyjść ostatecznie w trochę innym configu, bo mają to w opisie oferty (i to bez powiadamiania kupującego przed wysyłką). Kolejna sprawa to gwarancja, zdaję się że nie jest międzynarodowa więc w razie problemów to pozostaje kontakt z Hiszpanią. W modelu SL 3 podobno na stronie Cannondale zmienili manetki/napęd Deore na Microshift/Prowheel i zapewne w takim configu będzie teraz sprzedawany też w innych sklepach. Póki co, nie wiem jakie zmiany mogą być w przypadku SL 2.

 

Odnośnik do komentarza

Oferta atrakcyjną cenowo. Nieatrakcyjna gwarancyjnie.

Rama - nie wiem co ma w niej być wybitnego, ale nie miałem nigdy taniego aluminiowego cannondale więc się nie wypowiem.

Ja bym nie brał. Kupić nowy rower beż gwarancji z myślą że wymienie części na lepsze to nie jest coś na co chciałbym poświęcać czas.

Jaka alternatywa: może lepsza wersja tego samego roweru? Jeśli znalazłeś taką ofertę, pewnie znajdziesz podobną dla dla lepiej wyposażonych egzemplarzy. Im wyższy model tym w większa oszczędność ho mniej będziesz musiał wymienić na start. Tutaj masz beznadziejne opony(strasznie pogorszą jazdę) i piasty marki piasty. Nawet nie masz jak je reklamować. Reszta jest akceptowalna.

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Shun napisał(a):

Czyli dla samej ramy warto (waga roweru ~14,5 kg)? Trochę będzie do wymiany, a planowałem zakup kompletny, dlatego rozważałem też Rockridera XC 120 bo chyba bije na głowę configiem inne w tym budżecie.

SL 2 może przyjść ostatecznie w trochę innym configu, bo mają to w opisie oferty (i to bez powiadamiania kupującego przed wysyłką). Kolejna sprawa to gwarancja, zdaję się że nie jest międzynarodowa więc w razie problemów to pozostaje kontakt z Hiszpanią. W modelu SL 3 podobno na stronie Cannondale zmienili manetki/napęd Deore na Microshift/Prowheel i zapewne w takim configu będzie teraz sprzedawany też w innych sklepach. Póki co, nie wiem jakie zmiany mogą być w przypadku SL 2.

 

Czy to jest dobra rama? Nie wiem. Trzeba by znaleźć z jakiego stopu alu jest zbudowana i ile waży.
Jeśli chodzi o gwarancję to dotyczy w zasadzie tylko ramy. Bo z wszystkiego innego sklep się łatwo wyłga.
Ten SL1 ro jest zajebista okazja. Brałbym olewając tematy gwarancyjne. Ramy aluminiowe dobrych producentów pękają szalenie rzadko.
Sam Rockshox SIS AL kosztuje 2700 zł

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, wierzbajol napisał(a):

@Shun nie lepiej dorzucić dorzuć 200€ i wziąć SL1 ? 

https://www.mammothbikes.com/en/cannondale-trail-sl-1-2022/p-512617

Pewnie, że warto ale to już trochę inny budżet (+400 zł za wysyłkę).

@Veriv pozostaje problem z gwarancją tylko w Hiszpanii. No i nie można wykluczyć, że przyjdzie z innymi częściami - skoro jest taka notka w ofercie.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to by skreślało sens zabawy, bo to jak kupić rower używany - w używanym też bierzesz awarie na swój koszt. Ale ja nie mam jednego właściwego przepisu na rowerowanie, ludzie kupują z granicą i sobie chwalą. Znajomi znajomych (jakkolwiek dziwnie to brzmi, info jednak pewne) kupowali rowery stąd https://www.pinkbike.com/buysell/ i sobie bardzo chwalili. Używane rowery w UK bywają bardzo dobrze utrzymane. 

Dla przedstawienia plusów roweru nowego z PL doslownie dokument z wczoraj. A to nie jest pierwszy raz gdy serwisuje ten rower w ramach gwarancji. Intensywnie użytkowany rower szybko sie zużywa. Szczególnie MTB bo szosę eksploatujesz w bardziej przyjaznych warunkach. 

Zrzut-ekranu-2023-09-17-110916.jpg

Odnośnik do komentarza

Co do rowerów z UK to jest to ściema. Ponieważ w UK prawie cały czas leje to warunki użytkowania są podłe i zużycie rowerów duże. Znam mechanika co je serwisuse, wszystko co możliwe jest pordzewiałe.

Co do napraw serwisowych to rzadko kto oprócz Decathlonu robi to za free. Stery i olej w amorze, serwis piast są to czynności eksploatacyjne za które się normalnie płaci. To rower z Deca?

Odnośnik do komentarza

Może niedoprecyzowałem. Miałem na myśli rowery enduro z UK. Bo rzeczywiście tam woda to jest mniejszy problem, te rowery strasznie dostają od drań od uderzeń. Łatwo naciąc się na coś zarżniętego na lokalnym rynku a utrzymanie takich rowerów jest po prostu drogie. Tez znaczenie może mieć samodzielny, nieudolny serwis z pominięciem mechanika. To jednak tylko moje przypuszczenia. 

Tak, decathlon. Ale w takim Treku podejrzewam że możnaby oczekiwac czegoś podobnego? Mój kolega kupił Scotta i scott bez problemu sklep wymieniał piastę w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza

Serwis amortyzatora to w ogóle zrobili nieproszeni, rower pojechał do serwisu centralnego z powodu trzasków w zawieszeniu.

 

@Shun Ten Cannondale który znalazłeś to atrakcyjna propozycja w Twoim budżecie. Jak kupisz to będziesz mieć dobry rower na którym Ci sie będzie dobrze jezdziło w terenie. 

Edytowane przez Veriv
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.09.2023 o 01:03, Shun napisał(a):

Cześć,

Trail SL 2 jest dostępny w hiszpańskim sklepie w okolicach 3 900 zł + 390 zł za wysyłkę. Ceny w Polsce za niego to ~7 k zł. Wygląda to na niezłą okazje. Co Wy na to? Szukam roweru do jazdy tylko w terenie.

Warto go wybrać czy szukać jakieś alternatywy (tylko jakiej?) w Polsce do ~4 800 zł

https://www.mammothbikes.com/en/bike-cannondale-trail-sl-2-2021/p-368532

Bardzo dobra cena. Zapytaj w najbliższym serwisie cannon ( nie wiem gdzie mieszkasz) czy bedą rowet serwisować . Wymagane jesy podbicie ksiazki serwisowej po przejechaniu ok. 400 km. Po drugie Przemyśl, czy taka geo Ci odpowiada. Rower jest dostępny w realu w kilku sklepach w PL.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...