Skocz do zawartości

rower miejski/urban ~2500 zł Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym kupić rower do jeżdżenia po mieście (Kraków): głównie praca/dom, czasem zakupy, jakaś przejażdżka nad Wisłę/Bagry/Zakrzówek, ew. Tyniec i szukam odpowiedniego roweru za nie więcej niż 2500.

Na razie jeżdżę na jakimś trudnym do opisania staruszku, który kupiłem żeby sobie przypomnieć, czy umiem pedałować, ale który ewidentnie się rozpada ? więc chciałbym wymienić na coś nowego rozmiaru L (mam 185cm). Na pewno nie potrzebuję dużej ilości przerzutek (nie pamiętam bym kiedykolwiek korzystał z więcej niż kilku ustawień), bajerów, amortyzatora (zresztą z tego co tu wyczytałem do takiego użytkowania lepiej rower odchudzić niż kupować nie za dobry), bagażnika (na zakupy i tak z plecakiem), etc...

Nie znam się za bardzo i dopiero na tym forum dowiedziałem się, że w ogóle są jakieś osobne kategorie "urban", "fitness", etc...   po rzucie oka na poradnik widzę, że Trek Fx1 i Marin Fairfax, wyglądają na odpowiadające moim wymaganiom, ale postanowiłem się jeszcze dopytać dobrych forumowiczów ?

- czy rzeczywiście te wybory są dla mnie odpowiednie? a może od czasu pisania poradnika (wiosna i np. jak wrzuciłem w internet to niektóre rowery z kategorii do 2500 - np. Triban Flatbar były droższe od tych wziętych z kategorii "do 3000") coś się pozmieniało i coś innego polecacie?
- czy jest sens się szarpać o to, żeby rower miał 11 kilo zamiast 14, czy w takich pieniądzach i dla takiej jazdy (nie będę musiał go wnosić na 4 piętro ? ) to bez znaczenia?
- czy dla takiej jazdy jest istotne czy kaseta, czy wolnobieg, czy to raczej przesadny bajer?
- a może w ogóle przesadzam i kupić jakiś elops z decathlona za połowę tego?
- ew. może szukać używki (ale tu trochę się obawiam, że skoro się nie znam, to "do bramy i się nie znamy", a potem dołożę drugie tyle)?

z góry dziękuję ?

Odnośnik do komentarza

Już chciałem polecić Muirwoodsa, którego 3 lata temu kupiłem nowego za 2,5k PLN i dobrze że sprawdziłem stronkę - 3,5k PLN, jakieś chore ceny.

Jestem fanem Marina do poruszania się po mieście, moja żona ma Kentfielda 2, ale pchanie się w tych cenach w Turney jest nieporozumieniem. Miałem kiedyś taką przerzutkę i kultura pracy czy wytrzymałość to żart. Może miałem pecha, ale nie polecam. Pewnie bym próbował szukać jakiś obniżek lub promocji, widziałem Kentfieldy 2 po 2,6k ale raczej się już sprzedały.

W tych pieniądzach wszystkie 'urban', 'fitness' czy inne bzdurne nazwy na te same rowery będą w zasadzie takie same. Kentfield 2 jest budżetowy na maxa ale jeździ się wygodnie, przerzutki chodzą, hamuje i da się do pracy dojechać więc nie ma obawy, że musisz mieć pełną grupę Deore żeby wyhamować przed światłami, czy podjechać lekką górkę w centrum miasta. Także wszystko poza wolnobiegiem. Sorry, ze nie polecę konkretnego modelu ale chyba albo musisz walczyć z sprzedawcami o jakieś rabaty albo jednak dorzucić parę stówek.

 

Odnośnik do komentarza

Żadnych wolnobiegów, to przestarzałe rozwiązanie. Trek fx1 jest na wolnobiegu więc sobie go odpuść. Marin Fairfax 1 ma kasetę ale osprzęt Shimano Tourney, jak napisał kolega powyżej w cenie 2,5 tys. zł to rzeczywiście przegięcie. To już lepszy Narin Presidio 1 - napęd 1x8 nie powala ale chociaż ma hamulce hydrauliczne.

W sumie do takiej rekreacyjnej jazdy faktycznie wystarczy jakiś Decathlonowy Elops czy Riverside, np. Riverside 700 a nawet Riverside 500, ewentualnie Elops 500.

Ale ja bym kupił używanego fitnessa typu Cube SL Road Pro albo Race, które chodzą na olx po 2,5-3 tys. zł - wiadomo, że coś się z ceny urwie

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.08.2023 o 12:44, jakubicz napisał(a):

Witam,

chciałbym kupić rower do jeżdżenia po mieście (Kraków): głównie praca/dom, czasem zakupy, jakaś przejażdżka nad Wisłę/Bagry/Zakrzówek, ew. Tyniec i szukam odpowiedniego roweru za nie więcej niż 2500.

Na razie jeżdżę na jakimś trudnym do opisania staruszku, który kupiłem żeby sobie przypomnieć, czy umiem pedałować, ale który ewidentnie się rozpada ? więc chciałbym wymienić na coś nowego rozmiaru L (mam 185cm). Na pewno nie potrzebuję dużej ilości przerzutek (nie pamiętam bym kiedykolwiek korzystał z więcej niż kilku ustawień), bajerów, amortyzatora (zresztą z tego co tu wyczytałem do takiego użytkowania lepiej rower odchudzić niż kupować nie za dobry), bagażnika (na zakupy i tak z plecakiem), etc...

Nie znam się za bardzo i dopiero na tym forum dowiedziałem się, że w ogóle są jakieś osobne kategorie "urban", "fitness", etc...   po rzucie oka na poradnik widzę, że Trek Fx1 i Marin Fairfax, wyglądają na odpowiadające moim wymaganiom, ale postanowiłem się jeszcze dopytać dobrych forumowiczów ?

- czy rzeczywiście te wybory są dla mnie odpowiednie? a może od czasu pisania poradnika (wiosna i np. jak wrzuciłem w internet to niektóre rowery z kategorii do 2500 - np. Triban Flatbar były droższe od tych wziętych z kategorii "do 3000") coś się pozmieniało i coś innego polecacie?
- czy jest sens się szarpać o to, żeby rower miał 11 kilo zamiast 14, czy w takich pieniądzach i dla takiej jazdy (nie będę musiał go wnosić na 4 piętro ? ) to bez znaczenia?
- czy dla takiej jazdy jest istotne czy kaseta, czy wolnobieg, czy to raczej przesadny bajer?
- a może w ogóle przesadzam i kupić jakiś elops z decathlona za połowę tego?
- ew. może szukać używki (ale tu trochę się obawiam, że skoro się nie znam, to "do bramy i się nie znamy", a potem dołożę drugie tyle)?

z góry dziękuję ?

Nie daj się zwieźć ; amortyzator do tego typu zastosowań jest absolutnie zbędny

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.08.2023 o 12:44, jakubicz napisał(a):

Witam,

chciałbym kupić rower do jeżdżenia po mieście (Kraków): głównie praca/dom, czasem zakupy, jakaś przejażdżka nad Wisłę/Bagry/Zakrzówek, ew. Tyniec i szukam odpowiedniego roweru za nie więcej niż 2500.

Na razie jeżdżę na jakimś trudnym do opisania staruszku, który kupiłem żeby sobie przypomnieć, czy umiem pedałować, ale który ewidentnie się rozpada ? więc chciałbym wymienić na coś nowego rozmiaru L (mam 185cm). Na pewno nie potrzebuję dużej ilości przerzutek (nie pamiętam bym kiedykolwiek korzystał z więcej niż kilku ustawień), bajerów, amortyzatora (zresztą z tego co tu wyczytałem do takiego użytkowania lepiej rower odchudzić niż kupować nie za dobry), bagażnika (na zakupy i tak z plecakiem), etc...

Nie znam się za bardzo i dopiero na tym forum dowiedziałem się, że w ogóle są jakieś osobne kategorie "urban", "fitness", etc...   po rzucie oka na poradnik widzę, że Trek Fx1 i Marin Fairfax, wyglądają na odpowiadające moim wymaganiom, ale postanowiłem się jeszcze dopytać dobrych forumowiczów ?

- czy rzeczywiście te wybory są dla mnie odpowiednie? a może od czasu pisania poradnika (wiosna i np. jak wrzuciłem w internet to niektóre rowery z kategorii do 2500 - np. Triban Flatbar były droższe od tych wziętych z kategorii "do 3000") coś się pozmieniało i coś innego polecacie?
- czy jest sens się szarpać o to, żeby rower miał 11 kilo zamiast 14, czy w takich pieniądzach i dla takiej jazdy (nie będę musiał go wnosić na 4 piętro ? ) to bez znaczenia?
- czy dla takiej jazdy jest istotne czy kaseta, czy wolnobieg, czy to raczej przesadny bajer?
- a może w ogóle przesadzam i kupić jakiś elops z decathlona za połowę tego?
- ew. może szukać używki (ale tu trochę się obawiam, że skoro się nie znam, to "do bramy i się nie znamy", a potem dołożę drugie tyle)?

z góry dziękuję ?

Osobiście dla Twoich p[otrzeb szukałbym modelu Pine Moutain. Poszperaj w necie i dowiesz się dlaczego ?

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-marin-pine-mountain-rozmiar-xxl-fatbike-midfat-trail-CID767-IDWcgGw.html

No i Kentfield, gdyby sprzedawcę rozmiękczyć do 2,6 tys. też warto byłoby zrobić wycieczkę do Torunia https://www.olx.pl/d/oferta/rower-marin-kentfield-2-rozmiar-l-i-xl-CID767-IDJZlmz.html

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co tam jest w Krakowie, żeby do jazdy po mieście używać opon 2.8/3.0 (nie pamiętam dokładnie co jest w tym Marinie).

Jak sztywny i stalowy to lepiej Breezer Radar Cafe (wersja z prostą kierownicą). Mocowania dobłotników i bagażnika ma. Bez błotników wchodzi opona 29x2.1, z błotnikami pewnie 2.0 wejdzie.

https://m.olx.pl/d/oferta/rower-breezer-radar-cafe-2020-xl-57cm-rama-stal-crmo-cromoly-CID767-IDSTsMa.html?reason=hp|item_to_vec

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...