Skocz do zawartości

Wymiana kierownicy baranek na prostą


Rekomendowane odpowiedzi

Np w Specach Diverge mostki mają od 60 do 100mm w zależności od rozmiaru - im większy rozmiar tym dłuższy mostek (jest też inny kąt główki ramy)

Skrócenie mostka o 10/15mm będzie ok.

Jeżeli wcześniej jeździłaś mtb to trzeba się przyzwyczaić, że jest inna pozycja. Na początek warto pojeździć z dala od aut i po łatwym terenie.

Mi z kolei trudno przestawić się na prostą kierownicę - strasznie szeroko ręce ? - gravela mam od czterech lat, mtb od kilku miesięcy.

Wg Speca, a moim zdaniem mają bardzo dobrze ułożone rozmiarówki dla Ciebie też byłby rozmiar 52 - czyli reach 374mm + mostek 70mm. Twój Silex jest dłuższy o 16mm na ramie i mostku. Sprawdź też ten drugi wymiar na kierownicy. Te zmiany co zaproponowałem mogą przysunąć 20-30mm klamkomanetki do siodełka.

Twoja S-ka ma podobne wymiary jak mój 54 - byłby dobry dla mnie, a mam 175cm wzrostu. 

Ewentualnie zanim wydasz na mostek i kierownicę, możesz spróbować przymierzyć się w jakimś sklepie do rozmiaru który byłby lepszy dla Ciebie. Np wspomniany Diverge rozmiar 52. 

Druga opcja to kup mostek np w Decathlonie - nawet 60mm, załóż, przejedź się i ocenisz. Jak uważnie zamontujesz żeby nie uszkodzić śrub to jak będzie niedobry to oddasz. https://www.decathlon.pl/p/mostek-rowerowy-mtb-rockrider-1-1-8-ahead-60-80-90-100-7-31-8-mm/_/R-p-197911?mc=8523787

 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Pepe75 napisał(a):

 

Wg Speca, a moim zdaniem mają bardzo dobrze ułożone rozmiarówki dla Ciebie też byłby rozmiar 52 - czyli reach 374mm + mostek 70mm. Twój Silex jest dłuższy o 16mm na ramie i mostku. Sprawdź też ten drugi wymiar na kierownicy. Te zmiany co zaproponowałem mogą przysunąć 20-30mm klamkomanetki do siodełka.

 

 

Zdjecie z drugim wymiarem kierownicy

20230822_082602~2 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Wiola123456 napisał(a):

Zdjecie z drugim wymiarem kierownicy

20230822_082602~2 (1).jpg

Wygląda, że reach kierownicy masz 10-15mm większy (+ 16mm w ramie i mostku).

Kup na próbę mostek 60mm.

Proponowałbym zrobić dwa testy:

1. Podmienić mostek sztuka za sztukę

2. Podmienić mostek, a wszystkie podkładki spod mostka dać nad mostek (xs ma stack 20mm niższy - niższa rama). Wiem, że będziesz miała wrażenie że polecisz przez kierownicę (ale to tylko wrażenie). Na zdjęciu na którym siedzisz na rowerze widać, że kierownica jest powyżej siodełka - może to powodować nietypowe ułożenie nadgarstków i dyskomfort. Zazwyczaj w szosówkach/gravelach kierownica jest nie wyżej niż siodełko.
 

Odnośnik do komentarza

Narazie pokombinuję z mostkiem 60. Nie jest drogi  i tyle w rowerze sama zrobię?. A ustawiać mostek w górę czy w dół?

Jak to nic nie da to wtedy wymienie kierownicę na prostą.

Nie wiem co mnie pokusiło że wzięłam wiekszy rozmiar bo mierzyłam w tym samym sklepie s i xs. Chyba właśnie to mylne wrażenie wypadania przez kierownicę.

Kupowałam rok temu mtb i też miałam dylemat co do rozmiaru ale kupiłam mniejszy i bardzo dobrze mi się na nim jeździ.

No cóż nie mój pierwszy  i nie ostatni rower. Następny może dobiorę lepiej.

 

 

Odnośnik do komentarza

Zamontowałam mostek 60mm. Narazie obniżyłam o jedną podkładke i ustawiłam na minus żeby kierownica była równo z siodełkiem. 

Wczoraj zrobiłam przejażdżkę 40km i było dużo lepiej. Rower też się dobrze prowadził mimo krótkiego mostka.

Jeszcze mi troszkę brakuje żeby wygodnie złapać górny chwyt. Co myślicie czy ta kierownica będzie ok ma dużo krotszy reach od mojej 

https://www.specialized.com/pl/pl/kierownica-short-reach/p/156040?color=230922-156040&gad=1&gclid=Cj0KCQjwi7GnBhDXARIsAFLvH4nz8r2c274t1qpEQBoJh3Qeiv4-IDKKaoAn6GFjxWkgoWJmW0gjhJEaAvDlEALw_wcB&searchText=21016-3038

 

A tu moja

https://ambike.pl/kierownica-merida-gravel-expert-gr-31-8-400mm-hn-md010.html.

I jeszcze pytanko czy jak wymieniam kierownicę to muszę odpiąć linki w kalmkomanetkach czy jak wystarczy długości to tylko przełożyć?

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...