Skocz do zawartości

Rower fitness do max. 8k


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Szukam roweru do codziennej jazdy po mieście z okazyjną weekendową rekreacją ‘podmiejską’ i wizytami w lesie. Po researchu wyszło mi na to, że to czego szukam to ‘fitness'. Oglądałem Speciala (Sirrus X), Giant (Fastroad), Trek (FX Sport), Canyon (Roadlite).

Już praktycznie byłem zdecydowany na Canyon (https://www.canyon.com/pl-pl/rower-hybrydowy/rowery-miejskie/roadlite/roadlite-al-cf/roadlite-cf-8/3294.html - trudno pobić ich stosunek jakości do ceny) ale zorientowałem się, że Roadlite ma standardowo opony 30mm i więcej jak 35mm nie wejdzie. I wtedy trafiłem na Cube i ich serię Nulane - dobrze wpasowuje się w moje oczekiwania a stosunek komponentów do ceny również jest bdb (zwłaszcza w DE). Szczególnie wpadł mi w oko topowy model NULANE C:62 SLT (https://www.cube.eu/de-en/cube-nulane-c-62-slt-prizmsilver-n-black/651500 - 8k w DE). Miałem okazję się na nim przejechać, byłem jednak lekko rozczarowany subiektywnymi wrażeniami. Nie miałem wrażenia szybkości i zwinności jakiej oczekiwałem. Na tą chwilę nadal najbardziej kręci mnie ten właśnie model ale wobec wrażeń organoleptycznych gorszych od spodziewanych pojawiły się wątpliwości. No i też biorąc pod uwagę moje potrzeby rozsądnym byłoby wziąć 1kg cięższy aluminiowy Nulane PRO i zaoszczędzić 3k (kupując w DE)… 

I dlatego zwracam się z prośbą o podpowiedź do Was. Jakieś inne modele spełniające moje kryteria możecie polecić? I co sądzicie o C:62 SLT? Wydaje się, że w tej półce cenowej nie ma konkurencji…

Moje kryteria:

  • Budżet max 8k
  • Waga < 11kg (preferowane < 10kg)
  • Sztywna rama i widelec (preferowane karbonowe, ale bardziej jako kaprys żeby się przekonać o jego właściwościach)
  • Prosta kierownica
  • Opony 40mm
  • Korba 46/x - 50/x

Z góry dziękuję za pomoc ?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli pozycja na Cube Nulane Ci odpowiada to bierz bo to fajny rower jest. Przymierzałem się kiedyś do SL road pro FE - było wszystko: fajny osprzęt, oświetlenie na dynamo, nóżka, błotniki, bagażnik - miał służyć do jazdy miejskiej z sakwami np na zakupy. Mam 175cm wzrostu i 84cm przekrok - w salonie Cuba przymierzałem się do rozmiaru 53 i pozycja była dla mnie zbyt pochylona. Rozmiar 56 z kolei miał dosyć wysoko rurę górną - nie do końca mi to pasowało (w gravelu mam niżej i jakoś bardziej mi to pasuje). Przymierzałem się też do Sirrusa X 4.0 (M) - ma pozycję troszkę bardziej wyprostowaną, w sam raz do jazdy po mieście, fajną amortyzację futureshock. Niestety kiedy go oglądałem kosztował 8k pln - nie chciałem tyle wydać na rower, który przypinam pod sklepem czy gdzieś na mieście. 

Jeżeli rower będzie do codziennej jazdy, przypinania pod sklepem to lepiej alu niż karbon.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...