Skocz do zawartości

Romet Mustang M8 - prośba o opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czy ten rower za niecałe 4000 zł nadal nie jest warty zainteresowania?

https://romet.pl/rower-gorski-romet-mustang-m8-2023-2

Z minusów sprężynowy amortyzator (choć nie najtańszy), brak sztywnych osi no i marka, która raczej nie słynie z wysokiej jakości. Patrzę jednak na wyposażenie reszty i za 3970 nie ma tragedii. 

Co sądzicie? Rower mi się podoba, mam go do kupienia na miejscu w sklepie stacjonarnym, nie będzie używany w terenie. Bardziej jako all rounder. Wiem, że lepszy byłby XC 100, ale mam już Tribana RC500 z budżetowców z Deca i szukam urozmaicenia. 

Odnośnik do komentarza

Tak myślałem, że nadal nie ma wyboru za dużego i pozostaje Decathlon ? To co mnie denerwuje w budżetowych rowerach to żałosne hamulce. W tym tribanie mam jakieś gówno Promax tarczowe mechaniczne. Hamuje to tak jakby nie chciało. Dlatego w nowym rowerze zależało mi żeby chociaż były MT400. W Romecie są. W XC100 Tektro 276, czyli odpowiednik MT200, co znaczy, że znowu będzie to działało jakby nie chciało. 

Odnośnik do komentarza

Triban RC500 będzie hamować nieźle po zmianie tarcz. Niekoniecznie zmiana hamulców będzie potrzebna w xc100. Pojeździsz, zobaczysz. Tylko jak już będziesz zmieniać to nie przegnij. Nie zakładał bym nic lepszego niż sram level czy to mt400 bo tam jest delikatny amortyzator

Ja miałem kilka lat Recona Silver TK. Startowałem na nim w maratonach, scigałem sie. Zero problemów, jedynie co roku serwis. To jest bardzo fajnie działający amortyzator. Jest czuły, regulacje tłumienia odbicia i jest sztywny.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co o tym sądzić, ale zamówiłem tę meridę: 

https://www.bicispasaje.es/mtb-29/13688-117945-bicicleta-merida-big-nine-slx-edition-2023-4710949828035.html#/646-colores_todos-gris_verde/993-tallas_merida_hardtrail-xl_de_187_a_196_m

4430 z wysyłką. Mam wzrost 186 cm. Wziąłem XL, bo tylko taki był. 

Wydaje się super okazja, no ale nigdy nie wiadomo w jakim stanie przyjdzie rower z Hiszpanii.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, carrygun napisał(a):

No może źle się wyraziłem. Super to nie bo XC100 nadal wypada taniej i ma obie osie sztywne, no ale Merida to Merida. Ceny wyjściowe mają z kosmosu, a tu przynajmniej cena podobna do Rockridera. Jak się znudzi to raczej dużo się nie straci przy odsprzedaży na takiej specyfikacji. 

Nie rozumiem stwierdzenia, że Merida to Merida. Moim zdaniem najlepsze rowery z wysokiej półki robi spec. Moja ciocia rok temu poszła do sklepu i kupiła pięknego czerwonego Speca, zapłaciła prawie 4k. Później mnie poprosiła abym naprawił ten rower bo kiepsko jeździ. To był najgorszy rower jakim jeździłem od paru lat. Wolnobieg, niedziałające hamulce mechaniczne, masakrycznie ciężki, rama aluminiowa która w rozmiarze S ważyła prawie 3kg. Tam nie było czego ratować, po prostu był do dupy. Mam nadzieję że ta msrida taka nie będzie, ale ramy na osiach qr to najtańsze ramy kupowane z Chin, nie ma tam żadnych nowoczesnych technologii ani żadna firma nie bawiła się w hydroformowanie, hartowanie czy development w takiej ramie aby była sztywniejsza 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...