Skocz do zawartości

Konwersja fitness (merida 200) na gravel, kilka specyficznych pytań.


Rekomendowane odpowiedzi

To też mi się udało znaleźć, że jest kompatybilność między 10 rzędowymi napędami, czyli Tiagra działa z GRX 400 i na odwrót.

Czyli w takim razie jak założę manetkę Tiagry czy GRX żeby obsłużyc hamulce mechaniczne, to nie zadziała mi z Sora, czyli muszę jeszcze liczyć się z wymianą od razu na start przedniej przerzutki od tiagry (jakieś 150 zł).

Wydaje się nadal osiągalne jeśli tylko moje hamulce są kompatybilne z klamkomanetkami. Ktoś ma jakiś pomysł na to?

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia o kompatybilności hamulców - może zapytaj o to na forumrowerowe.org, to jest chyba najbardziej "płodne" forum rowerowe, jest tam dużo użytkowników i może ktoś tam wie. Albo na forum szosowym.

Starałem się znaleźć tą informację o niekompatybilności klamek Tiagry z przednimi przerzutkami niższych grup i nie znalazłem potwierdzenia tego ale znalazłem zupełnie inne, tzn. że jest kompatybilne ale nie wiem na ile to jest wiarygodne:

IMG_20230523_204814.thumb.jpg.b19f450cb17dae31e6336211bd7981dd.jpg

https://forum.szajbajk.pl/topic/9169-zmiana-grupy-z-clarissora-na-tiagre-4700/

Odnośnik do komentarza

Moja porada będzie krótka. Opiernicz ten rower i kup tanią przełajówkę. Oszczędzisz czas, nerwy i pieniądze. Ja kupiłem przełajówkę z roku ok. 2010 na hamulcach obręczowych za 1500. Po włożeniu 500 zł w upgrade rower jest obecnie na Tiagra 4700 i hamulcach mini v-brake. Wagowo jest lżejszy niż nowoczesne gravele za dużo większe pieniądze. Wchodzą też do niego normalne koła szosowe, których jest zatrzęsienie na OLX. Hamowanie nie gorsze niż dowolne tarczówki mechaniczne i nie gorsze niż najtańsze hydrauliczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...