Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż jako chyba w miarę świadomy użytkownik rowerów zwracam się do szanownego grona o pomoc w wyborze GRAVELA do 6,5k. Ofert jest mnóstwo i trochę lecz decyzja nie zapadła i potrzebuję pomocy bardziej doświadczonych, trasy jakie będą obierane to głównie wszystko wokół Warszawy plus Mazur. Po Małopolsce mam przygotowane na Beskid Sądecki MTB w postaci Meridy chociaż też z chęcią sprawdzę jak Gravel się spisze. Propozycje jakie wpadły mi w oko to:

NS Bikes Rag +3

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-ns-bikes-rag-3-pd33283/?v_Id=188819

ACCENT Furious Pro

https://accent-bikes.com/produkty/rowery/gravelowe/furious-pro-1

NS Bikes Rag +2

https://katalog.bikeworld.pl/2022/web/produkt/rowery_szosowe/gravel_szutrowe/ns_bikes/81949/rag_2

CUBE Nuroad Pro

https://katalog.bikeworld.pl/2022/web/produkt/rowery_szosowe/gravel_szutrowe/cube/78304/nuroad_pro/2

 

Na chwilę obecną najbardziej zainteresowany jestem rag +3 lecz nie wykluczam dołożenia do np Accent'a.

 

Odnośnik do komentarza

Dodaję sobie do zakładki tego typu wątki, z konkretnymi ofertami. Już sobie powiedziałem, że następny rower, który kupię, to będzie gravel, albo szosa road-plus. W każdym razie chodzi mi o rower szosowy, sztywny, do szybkiej jazdy, głównie po asfalcie. Moja szosa używka, na oponach 25mm, już mnie irytuje. Czuję się, jak primadonna. Ostatnio na dziurze tąpneło i jednocześnie poszły dwie dętki. Kilka razy zjechałem z głównej drogi na zwykłe wiejskie asfalty i po kilkunastu minutach odpadały mi ręce. Inna sprawa, że trzeba być przygotowanym na zagrożenie i awaryjny zjazd z asfaltu - 2 dni temu 2 razy uciekałem przed wyprzedzającymi wariatami w kapsułach. 

Ad meritum, w rowerze szosowym również nie wyobrażam sobie jednego blatu z przodu. Nie współgra z potrzebami, zaburza dynamikę i płynność jazdy. 

Odnośnik do komentarza

Czy jeździłeś już na gravelu, ew szosie ?

Czy miałeś okazję usiąść na każdym z tych rowerów ? Moim zdaniem najważniejsze rzeczy - jak usiądziesz i czujesz, że to jest to ? No i ma się podobać

Sam zaczynałem od Marina 4C gdzie pozycja była z tych wygodnych, a Rag ma pozycję raczej z tych sportowych -ma mały stack.

Accent ma hydrauliczne hamulce - to duży plus. 

Odnośnik do komentarza

Nie miałem możliwości przymiarki aczkolwiek będzie mi na pewno na każdym wygodnie, rama XL na pewno z uwagi na bardzo długie kończyny. Po prostu staram się jeszcze trochę umotytować wybór żeby wydać aż tak dużą kwotę na rower (wiem, że to i tak mało). Czy Panowie może mają jeszcze jakieś ciekawe propozycje w tym budżecie?

 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, liverpoolczyk02 napisał(a):

 

Ad meritum, w rowerze szosowym również nie wyobrażam sobie jednego blatu z przodu. Nie współgra z potrzebami, zaburza dynamikę i płynność jazdy. 

Jeden blat z przodu to nie jest napęd do jazdy "po płaskim". Nie ma dobie co wyobrażać. Przynajmniej w wersji 30T. Ale już takie 34T +  oraz opon ki typu Slick w rowerze MTB, koła 29 " można sobie wyobrazić. Do jazdy po mieście.  

 

Odnośnik do komentarza

A co jest nie tak z tym linkowanym przez autora wątku Cube Nuroad Pro w porównaniu z Accentem? Sam też się zastanawiam nad jakimś grawelem ewentualnie szosą Road+ żeby sobie jesienią na 50-tkę sprawić i Cube jest na mojej liście. Moimi założeniami wyjściowymi były: napęd minimum 2x10 Tiagra lub GRX, hamulce hydrauliczne, sztywne osie.

Inne propozycje w tej cenie to - kolejność przypadkowa (nie znam ich, nie jeździłem na nich jeszcze ale zrobiłem sobie listę z założeniami jak powyżej):

  • Kellys Soot 50 z napędem GRX 2x11 (widzę w necie wyprzedaże rocznika 2022 poniżej 7 tys. zł ale nie wiem czy XL)
  • Superior X-Road Comp
  • Romet Aspre 2
  • Kross Esker 5.0
  • M_Bike GRV 400 (to Merida Silex 400 pod inną nazwą)
  • LAPIERRE Crosshill 3.0
  • ROCK MACHINE Gravelride 500
  • Marin Lombard 2
  • Author Ronin (stalowy)
  • Kross Esker 4.0 (stalowy)

Szosy Road+ (niestety tu jeszcze za bardzo nie szukałem ewentualnych potencjalnych kandydatów ale założeniem jest też napęd 2x10/11, hamulce hydrauliczne i miejsce na oponę min. 700x35c):

  • Canyon Endurance AL 6.0 Disc
  • Giant Contend AR2

Może przy okazji tej dyskusji i opinii szanownych kolegów i ja skorzystam ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...