Skocz do zawartości

Który Rockrider MTB EXPL?


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,
Potrzebuję sugestii, który rower kupić dla wysportowanej kobiety 60+ (wzrost 167, przekrok 77, waga prawidłowa). Zakup będzie w maju br.
Cel: jednodniowe wycieczki kilkugodzinne, też po leśnych trasach, z bagażem do max 7 kg, 20 litrów. Czyli rekreacja, turystyka, itp.
Rama: M.

Wytypowałem dwa, każdy pewnie zbyt dobry na te cele, ale jakoś się do tych ofert przyzwyczaiłem. Nie wykluczam, że w przyszłości, rower będzie intensywnie wykorzystywany przez młodszą rodzinę, w tym na wypady z sakwami. Te rowery były omawiane na Forum, ale postawionego konkretnego dylematu chyba nie było, albo nie znalazłem. Z góry dziękuję za pomoc. Czyli który brać?

1. Rower górski MTB turystyczny Rockrider EXPL 700 27,5"+
Cena: 5 600 zł
Waga: 13,6 kg
Bagażnik: dostępny w Decathlon
Rower górski MTB turystyczny Rockrider EXPL 700 27,5"+ ROCKRIDER | Decathlon 

2. Rower górski MTB Rockrider Explore 540 29"
Cena: 3 800 zł
Waga: 12,8 kg
Bagażnik: szukać w innym sklepie
Rower górski MTB Rockrider Explore 540 29" ROCKRIDER | Decathlon


 

rower-gorski-mtb-rockrider-explore-540-29.jpg

rower-gorski-mtb-turystyczny-rockrider-expl-700-275.jpg

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, APZ napisał(a):

Drodzy Forumowicze,
Potrzebuję sugestii, który rower kupić dla wysportowanej kobiety 60+ (wzrost 167, przekrok 77, waga prawidłowa). Zakup będzie w maju br.
Cel: jednodniowe wycieczki kilkugodzinne, też po leśnych trasach, z bagażem do max 7 kg, 20 litrów. Czyli rekreacja, turystyka, itp.
Rama: M.

Wytypowałem dwa, każdy pewnie zbyt dobry na te cele, ale jakoś się do tych ofert przyzwyczaiłem. Nie wykluczam, że w przyszłości, rower będzie intensywnie wykorzystywany przez młodszą rodzinę, w tym na wypady z sakwami. Te rowery były omawiane na Forum, ale postawionego konkretnego dylematu chyba nie było, albo nie znalazłem. Z góry dziękuję za pomoc. Czyli który brać?

1. Rower górski MTB turystyczny Rockrider EXPL 700 27,5"+
Cena: 5 600 zł
Waga: 13,6 kg
Bagażnik: dostępny w Decathlon
Rower górski MTB turystyczny Rockrider EXPL 700 27,5"+ ROCKRIDER | Decathlon 

2. Rower górski MTB Rockrider Explore 540 29"
Cena: 3 800 zł
Waga: 12,8 kg
Bagażnik: szukać w innym sklepie
Rower górski MTB Rockrider Explore 540 29" ROCKRIDER | Decathlon


 

rower-gorski-mtb-rockrider-explore-540-29.jpg

rower-gorski-mtb-turystyczny-rockrider-expl-700-275.jpg

Koła 27.5+ są przeznaczone na gorszy teren, np. dużo piachu, wertepy, itp - w łatwiejszym terenie lub na asfalcie będą większe opory toczenia (szczególnie z oponami typu Vittoria Agarro). Kupując 700 masz lepszy osprzęt, ale nastaw się na zakup kół 29 cali. Nie wiem czy rozmiar M był przymierzany ? W tabelce geometrii nie podają przekroku - wynosi ~81cm w połowie rury górnej (różne firmy w różnych miejscach przekrok mierzą). Sam mam M-kę przy wzroście 175cm i przekroku 84cm. Moim zdaniem dla takiego wzrostu lepsze są koła 27.5 i rozmiar S. Pewnie zaraz będę obsztorcowany, że 29 lepiej radzą sobie w terenie - na pewno racja, ale moim zdaniem to ma sens w przypadku zawodów, gdzie np niższa zawodniczka jechałaby na kole 27.5, a wyższa na 29 i tym samym niższa miałaby trudniej na dużych przeszkodach. Przy rekreacyjnym użytkowaniu wydaje mi się, że mniejszy rower ma lepsze proporcje - jako ciekawostkę polecam zobaczyć stronę dirtysixer z rowerami dla dużych dziewczyn i chłopców

IMG_5343.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja bym szedł w 540, w sumie poszedłem własnym portfelem bo kupiłem taki dla mojej Mamy. Proponuje na początku przymierzyć się do tego roweru, moja Mama jest dość dobrze rozciągnięta przez różnego rodzaju zumby, jogę czy inne zajęcia fitness, ale ten rower ma dość agresywną pozycję która nie każdej 60 latce podpasuje. 

Odnośnik do komentarza

Z geometrii zawsze byłem słaby, ale jak oceniacie pozycję na obu tych rowerach. Czy 540 wygodniejszy (bardziej wyprostowany, mniej sportowy) od 700? 
W najbliższym mi Decathlonie nie ma na stanie tych rowerów, ale na drugi dzień przywiozą. Nie można ściągnąć obu, w obu rozmiarówkach (czyli 4 rowery), przymierzyć na sklepie i kupić jeden. Trzeba zapłacić za 4 sztuki i najwyżej 3 oddać. ? Wskazania na www określają, że M będzie dobra, bo od 165-174 cm. A "riderka" ma 167 na bosaka. 
Wydaje mi się, że ze względu na duży udział dróg utwardzonych w turystyce rekreacyjnej - jednak 540 będzie lepszym wyborem. 
Niestety, od strony przyszłej użytkowniczki mam tylko sugestię: "biały jest ładniejszy". ?

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Oskarr napisał(a):

Ja bym szedł w 540, w sumie poszedłem własnym portfelem bo kupiłem taki dla mojej Mamy. Proponuje na początku przymierzyć się do tego roweru, moja Mama jest dość dobrze rozciągnięta przez różnego rodzaju zumby, jogę czy inne zajęcia fitness, ale ten rower ma dość agresywną pozycję która nie każdej 60 latce podpasuje. 

Różnica w reach jest raptem 1cm - między S i M, natomiast w stack jest ponad 2,5cm. Jeżeli osoba o wzroście ~167cm weźmie M i będzie miała niżej siodełko, ale kierownica będzie relatywnie wysoko. W M-ce przy moim wzroście mam mniej więcej siodełko na równi z kierownicą.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, APZ napisał(a):

Z geometrii zawsze byłem słaby, ale jak oceniacie pozycję na obu tych rowerach. Czy 540 wygodniejszy (bardziej wyprostowany, mniej sportowy) od 700? 
W najbliższym mi Decathlonie nie ma na stanie tych rowerów, ale na drugi dzień przywiozą. Nie można ściągnąć obu, w obu rozmiarówkach (czyli 4 rowery), przymierzyć na sklepie i kupić jeden. Trzeba zapłacić za 4 sztuki i najwyżej 3 oddać. ? Wskazania na www określają, że M będzie dobra, bo od 165-174 cm. A "riderka" ma 167 na bosaka. 
Wydaje mi się, że ze względu na duży udział dróg utwardzonych w turystyce rekreacyjnej - jednak 540 będzie lepszym wyborem. 
Niestety, od strony przyszłej użytkowniczki mam tylko sugestię: "biały jest ładniejszy". ?

W Deca, gdzie kupowałem moją 540 nie było 540 w S-ce, ale widziałem 500 lub 520 S - geometria ta sama, może to jakiś trop. Tabelka też mi mówiła, że L-ka dla mnie lepsza bo mam 175cm - a M-ka tylko do 174cm. A co jak ktoś ma 174,5 ? ?

Odnośnik do komentarza

Ok. Czyli M. 
Ze względu na planowane zastosowanie roweru, chyba przestać zakłócać myśli rowerem EXPL 700, na tych wielgaśnych oponach?
1x10 czy 1x11 - też nie ma znaczenia (wcześniej użytkowniczka jeździła na przekładni planetarnej 7 biegów, więc 10 to i tak szok technologiczny).  
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...