Skocz do zawartości

Szosa z 105 Di2


Rekomendowane odpowiedzi

Ale to że ramy są robione w Azji nie znaczy że w Azji są malowane. Nie mam pojęcia jak to robi Canyon ale wiem że przynajmniej kilka firm lakieruje karbonowe ramy z azji rowery w europie(decathlon, ridley).

Niepolakierowana rama to półprodukt, nizsze cło. Zresztą to może tłumaczyć ewentualne problemy z jakością jednej marki - bo jeśli kilka marek wyjeżdżą z tej samej lakierni to prawdopodobne że kilka marek miałoby podobny problem.

Hambini - to jest sprzedawca udający inżyniera. Próbka 8 rowerów Treka z różnych lat produkcji podczas gdy Trek produkuje półtora miliona rowerów rocznie. 8 sztuk jest nieistotne statystycznie, próbce brakuje kilku zer. A co do pomiaru - odpowiednio dokładnym przyrządem pomiarowym każda mufa okaże się jajowata ?

Odnośnik do komentarza

Zgadza się co do niektórych ram. Robet ma swoją lakiernię, Kross swoją. Nic mi nie wiadomo żeby takowa miał Canyon. Nie wydaje mi się żeby cło na nielakierowane było niższe. Ale może się myle. Na pewno na całe rowery jest cło anydumpingowe 48,5%. Na całe koła tez. Dlatego sprowadza się ramy i montuje w Europie. Np. Fuji i BMC są montowane w fabryce Ideal Bike w Kutnie. Rama nielakierowana jest po prostu tańsza w zakupie. Wiele firm sprowadza chińskie obręcze i składa u nas z nich kompletne koła.

Odnośnik do komentarza

Zamówiłem jednak Rose ? 

Mam nadzieję że będzie wszystko OK i będę czerpał dużo zadowolenia z jazdy pierwszą szosą. 

Co do jakości/ gwarancji, podejścia do klienta to w tych czasach nawet najlepsze firmy mają z tym problem. Swego czasu głośno było np o mercu za ponad bańkę w którym się wszystko trzęsło a producent nie widział w tym problemu...

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, jajacek napisał(a):

Zgadza się co do niektórych ram. Robet ma swoją lakiernię, Kross swoją. Nic mi nie wiadomo żeby takowa miał Canyon. Nie wydaje mi się żeby cło na nielakierowane było niższe. Ale może się myle. Na pewno na całe rowery jest cło anydumpingowe 48,5%. Na całe koła tez. Dlatego sprowadza się ramy i montuje w Europie. Np. Fuji i BMC są montowane w fabryce Ideal Bike w Kutnie. Rama nielakierowana jest po prostu tańsza w zakupie. Wiele firm sprowadza chińskie obręcze i składa u nas z nich kompletne koła.

@Jacek Antydumpingiem są również obłożone ramy stalowe, Al i karbonowe jak  również widelce, korby.To, że sìę montuje cały rower w unii nie nic wspólnego z daninami. Po prostu , złożony rower u nas np. jest tańszy od kompletnego przywożonego z  krajów trzecich. 

Odnośnik do komentarza

@waldemix gratuluję zakupu i trzymam kciuki że będzie ok ?

@jajacek cło antydumpingowe jest wtedy gdy są przesłanki że będziesz stosować dumping ktory zagrozi konkurencji. Kupując jedną czy tam parę sztuk nie ma takiego ryzyka.

Co do cła i kodu który podałeś to właśnie on jest dla ram polakierowanych w ilości poniżej 300 sztuk miesiecznie.

 

Screenshot_20230501_184335_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, jajacek napisał(a):

@ram

344015211_981079933163867_34165515475107

Nie ma cła antydumpingowego na ramy karbonowe o ile mi wiadomo, bo znam kluby które je kupowały z Chin i nie płaciły antydumpingu.

@JacekNo właśnie jest antydump. w wys. 48,5% o czym jest napisane w cyt. przez Ciebie nocie: 8714 9110 31 to właśnie pierwsza lepsza zakodowana rama karbonowa. To, że kluby nie stosują się do wymogu to zupełnie inna historia ( nie są producentami) ?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Veriv napisał(a):

@waldemix gratuluję zakupu i trzymam kciuki że będzie ok ?

@jajacek cło antydumpingowe jest wtedy gdy są przesłanki że będziesz stosować dumping ktory zagrozi konkurencji. Kupując jedną czy tam parę sztuk nie ma takiego ryzyka.

Co do cła i kodu który podałeś to właśnie on jest dla ram polakierowanych w ilości poniżej 300 sztuk miesiecznie.

 

Screenshot_20230501_184335_Chrome.jpg

Dokładnie i "operacja " musi być monitorowana , tj. musisz mieć pozwolenie odpowiednich władz  na ten warunek + dwa pozostałe inne warunki (ostateczny użytkownik, odbiorca).

Odnośnik do komentarza

Kross nie wiem. Nie jest to jednak na kraj ale ponizej 300/mc na cały rynek wspólnotowy. 

Podobają mi się takie logiczne puzzle. Za Wiki taki kross sprzedał 275k rowerów w 2018. 299/mc to raczej aptekarskie ilości, 1.3% rocznej sprzedaży krossa. 

Limit 299 na mc(3588 rocznie) ustawił ktoś ogarnięty. W praktyce pewnie to znacznie mniej bo to sezonowy biznes.

Odnośnik do komentarza

Kross kiedyś wyłącznie importował ramy karbonowe. Od pewnego czasu sam je produkuje ale być może też jakieś importuje. Produkcja własna jest bardzo znikoma. Nie więcej niż 4 osoby się tym zajmowały jakiś czas temu więc ich możliwości produkcyjne w tym zakresie są bardzo skromne. Kross to jednak chyba głównie chłamy (według mojej nomeklatury) sprzedawał w 2018. Teraz sprzedaje sporo graveli i szos. Ale głównie chyba aluminium. Kluby zaczęły kupować karbonowe Krossy. Głownie tańsze Vento na Tiagrze. Ale droższe na Ultegrze też spotykałem w juniorskim peletonie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...