Skocz do zawartości

Wymiana sztywnego widelca na amortyzowany


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę wymienić w swoim rowerze widelec ze sztywnego na amortyzowany. Jest to ten ten rower: https://archiv.cube.eu/pl/2018/147300

Jest on obecnie przerobiony na elektryczny z silnikiem z przodu i łącznie z baterią waży około 23-24kg. Ja ważę 75kg. Zastosowania roweru to głównie miasto i wycieczki poza miasto, ale nie jazda po górach. Chcę trochę poprawić komfort jazdy. Dlatego myślę, że skok amortyzatora wystarczy jak będzie 60-80mm. Zależy mi aby był tani w eksploatacji i trzeba było przy nim jak najmniej robić. Dlatego myślałem o sprężynowo olejowym amorze, bo większa waga mi nie przeszkadza. Co moglibyście polecić do takich zastosowań? Da się znaleźć coś sensownego do 500zl? Max to 1000zl, ale nie chcę też przepłacać za amor, którego nie będę wykorzystywał w 100%. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Mixons napisał(a):

Cześć, chcę wymienić w swoim rowerze widelec ze sztywnego na amortyzowany. Jest to ten ten rower: https://katalog.bikeworld.pl/2019/web/produkt/rowery_miejskie_i_turystyczne/miejskie/cube/62083/hyde_race

Jest on obecnie przerobiony na elektryczny z silnikiem z przodu i łącznie z baterią waży około 23-24kg. Ja ważę 75kg. Zastosowania roweru to głównie miasto i wycieczki poza miasto, ale nie jazda po górach. Chcę trochę poprawić komfort jazdy. Dlatego myślę, że skok amortyzatora wystarczy jak będzie 60-80mm. Zależy mi aby był tani w eksploatacji i trzeba było przy nim jak najmniej robić. Dlatego myślałem o sprężynowo olejowym amorze, bo większa waga mi nie przeszkadza. Co moglibyście polecić do takich zastosowań? Da się znaleźć coś sensownego do 500zl? Max to 1000zl, ale nie chcę też przepłacać za amor, którego nie będę wykorzystywał w 100%. 

Nie wiem czy ma sens. Mocno zmienisz geometrię roweru, może Ci być średnio wygodnie. Ja bym nie zmieniał na żadne półśrodki jak masz do wydania 1000 zł. Najlepszy tańszy amortyzator to manitou markhor:

https://allegro.pl/oferta/manitou-markhor-29-100mm-1-1-8-qr9-9x100-box-13319581151?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery-akc_pla_pmax&ev_campaign_id=17967208976&gclid=CjwKCAjw3POhBhBQEiwAqTCuBqxfjIpWRQrMSdBz5kBqyDf8mduNXxB6JFgFK20AkKsu38eEdUPtPRoC-UsQAvD_BwE

kosztuje 1050 zł. Taki bym kupił ale podniesie Ci to kokpit o dobre 10 cm. 

Odnośnik do komentarza

Faktycznie nie myślałem nad tym, że geometria roweru się zmieni. Jeśli zmieni się na bardziej w stylu roweru górskiego to nawet lepiej, bo obecnie i tak mam zamontowany mostek regulowany i kierownica jest bardziej uniesiona(20 stopni) niż pierwotnie była. Wcześniej pozycja była dla mnie zbyt pochylona i powodowała dyskomfort przy dłuższej jeździe. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli amortyzator okaże się nierealną opcją, możesz pomyśleć o mostku amortyzowanym. Redshift Shockstop ma wersje +- 6 stopni oraz +30 stopni. Oczywiście, to będzie półśrodek,a nawet 'ćwierćśrodek' względem amortyzatora, ale zawsze coś. Niedługo powinien mi przyjść taki mostek, który chce zamontować w gravelu (wielu gravelowcow sobie chwali to rozwiązanie), za jakiś czas będę mógł przedstawić swoją opinię. Z użytkowników forum @liftlodz ma ten mostek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...