Skocz do zawartości

licznik rowerowy sigma 11.1 vs garmin edge 130+


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wypowiem się na temat Sigmy. Dla mnie jest to firma produkująca proste, budżetowe liczniki rowerowe. Nic mi nie wiadomo aby miała jakieś zaawansowane produkty a jeśli ma to powątpiewam w ich jakość. Podobnie jak Mio.

Co do Garmina to mam kolejne modele od kilkunastu lat. Przez wiele lat miały poważne wady produkcyjne do których producent nie chciał się przyznać. Ostatnio osiągnęły wiek dojrzały i trudno im coś zarzucić. Jeśli chodzi o czujniki to nie musisz kupować czujników Garmina. Czujniki Magene są tanie i o ile mi wiadomo pracują bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Teraz, BrudnyHenryk napisał(a):

Czujnik nie musi być od garmina.
Sprawdź jakie połączenia akceptuje Garmin 130+ BT czy ANT+ i kup dowolny czujnik z tym typem połączenia.
Jednak czujniki garmina za większą cenę dają też więcej funkcji
 

Czujniki pulsu Garmina oceniam jako żenujące jakościowo. Mamy trzy padnięte HRM Dual a ostatnio padł mi HRM Tri po wymianie baterii. Na forum Garmina przeczytałem że pada niemal każdemu kto zmieniał baterię. Więc jest to niestety gówno. Teraz Garmin wypuścił HRM Pro Plus, który ma sugerowaną cenę 130 Euro. Przeginają pałkę moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

W każdym się sam ustawia co nie znaczy że będzie pokazywać tę samą odległość. Robiliśmy kiedyś test z kolegą na dystansie 100 km na szosie. Różnica była jeśli dobrze pamiętam 1% pomiędzy danymi z czujnika z obwodu koła i GPS. Z czego wynika że licznik estymuje obwód koła w opcji auto a odległość liczy z triangulacji GPS, która nie jest doładna.

Odnośnik do komentarza

Ja zamiast licznika mam zegarek garmina, dokładnie Fenix 6x pro. Używany można kupić za 1200, nowy od 1800. Jeśli ktoś uprawia też inne sporty i chce mieć zegarek sportowy to moim zdaniem lepsza opcja niż licznik. Fenix ma szybko zdejmowany pasek, mam stację do wsadzenia zegarka na kierownicę i jak idę na rower robi mi za licznik rowerowy. Fenixy mają wszystkie opcje wyższych liczników, można podłączyć do nich czujniki kadencji, prędkości, mocy, pulsometry, sterować nimi trenażery, odczytywać dane z radarów czy auto jedzie itp. Do tego przyjemne przerzucanie tras, podgląd map, wgrane mapy topograficzne europy, można więc jeździć na rowerze, chodzić w górach, pływać na basenie itp. W odróżnieniu od innych smart zegarków, ten jest stricte zegarkiem sportowym, nie ma dotykowego ekranu (fenix 7 ma), ma też mniej opcji smart, nie możemy np. przez niego rozmawiać tak jak przez samsungi albo nie wsadzimy do niego karty e sim aby jeździć całkiem bez telefonu. Za to ma z włączonymi wszystkimi czujnikami i ciągłym pomiarem tętna i saturacji wytrzymuje około 10 dni na bateri. 

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...