Skocz do zawartości

lukasz.przechodzen

Rowerowe Porady
  • Postów

    2 267
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez lukasz.przechodzen

  1. 6 godzin temu, bajer0 napisał(a):

    W Chisel wewnętrzny rozmiar obręczy to 25mm.

    Cholercia, no to faktycznie trochę za szeroka będzie. Widzę, że to moja stara tabelka, która sobie pewnie krąży po necie ? Od pewnego czasu mam nowszą (trochę łagodniejszą), ale nadal 40 mm opona będzie na styk.
    szerokosc-opon-rowerowych-a-obrecz-kompa

    No to zostaje albo szukanie opony pod trenażer 28/29x (przynajmniej) 40-45C (1,5") - szukałem i ciężko cokolwiek znaleźć. Albo zakup drugiego (węższego) koła pod oponę np. 35 mm. Albo zakup trenażera direct drive (z uwzględnieniem, aby dało się dokupić bębenek, który ogarnie kasetę z Chisela).

  2. W dniu 17.11.2024 o 09:49, bajer0 napisał(a):

    Największe ograniczenie jakie widzę to konieczność każdorazowego rozmontowania setupu. Zastanawiam się czy w takim przypadku nie łatwiej będzie z wahoo - odpinam rower i po robocie. Przy Van Rysel za każdym razem musiałbym wpinać koło i dopiero mogę rower odwiesić.

    Pisałem o tym w tekście (link na początu) - to w sumie jedna z niewielu zalet trenażerów na koło - rower montuje się i demontuje błyskawicznie, a sam trenażer zajmuje trochę mniej miejsca niż Direct Drive. Do tego jest lżejszy, co też ułatwia przechowywanie w przypadku ograniczonej ilości miejsca.

    Ale... przy trenażerze na koło wypadałoby mieć oponę przeznaczoną do trenażera (a w przypadku opon MTB - jest to konieczność). Tak więc jeżeli zimą zdarza Ci się wychodzić na zewnątrz na rower, to potrzebne będzie drugie koło albo każdorazowa, upierdliwa (opona do trenażera jest dość twarda) wymiana opony.

    Przy direct'cie odpada zabawa z oponą.

    W dniu 17.11.2024 o 09:49, bajer0 napisał(a):

    Tylko podstawowe pytanie czy do Chisela nie będę miał problemu z zamontowaniem opony treningowej?

    Opona Schwalbe Insider w rozmiarze 700x1,35" powinna być okej. Na pewno nie próbuj zakładać szosowej szerokości 23C bo będzie za wąska.

  3. Sprzedam Gianta Trance 2 2019. Rozmiar M na wzrost 170-180 cm (reach 435 mm).

    Rower całkowicie sprawny, serwisowany na bieżąco. Praktycznie nowa tylna opona, klocki hamulcowe i tarcze, a także pedały Dartmoor.

    Poza tym zawieszenie Maestro na amorkach Foxa (150 przód, 140 tył), napęd Shimano SLX 1x11, czterotłoczkowe hamulce Shimano MT520 i opony Maxxis.

    https://www.olx.pl/d/oferta/giant-trance-2-2019-rozmiar-m-27-5-CID767-ID12KPrD.html

     

    IMG_0237.jpg

  4. Jeżeli Cube podaje ich na swojej stronie to znaczy, że sklep istnieje i pewnie nie robi lipy ?

    Ale napiszę tylko, że ZAWSZE podczas zakupów w internecie, w sklepach, których dobrze nie znasz - płać kartą Mastercard/Visa. W razie wtopy - jest duża szansa odzyskania kasy dzięki procedurze chargeback. Sam z niej kiedyś korzystałem z pozytywnym skutkiem.

    Jeżeli nie ma opcji płatności kartą, natychmiast odpuszczaj zakup.

  5. 20 godzin temu, jajacek napisał(a):

    Jakaś masakra, używam jakichś zbanowanych przez Łukasza słów i nie wiadomo które to są

    Niestety przegrywam walkę z botami spamowymi. Wtyczka antyspamowa część wyłapuje, ale niektóre się prześlizgują. Stąd filtr na niektóre słowa, których używają boty, ale i ludzie - stąd te przypadkowe blokady.

    Ale mam rozwiązanie - wyłączę te filtry dla kont, które mają więcej niż 20 postów na grupie ?

  6. Jeżeli rower jest w dobrym stanie i wszystko działa w miarę możliwości dobrze (a nie, że okaże się, że trzeba w serwis włożyć 500 złotych), to czemu nie.

    Weź tylko pod uwagę, że brakuje tu bardzo lekkich przełożeń. Najlżejsze przełożenie 36-40 wystarczy na bardziej płaskie rejony i lekkie podjazdy. Oczywiście kwestia siły w nogach, ale mieszkając w górach (nawet jeżdżąc po asfalcie) wolałbym mieć pod nogą coś lżejszego ?

    Druga sprawa to sprawdzenie czy rozmiar ramy Ci pasuje. Widać po zdjęciach, że najprawdopodobniej ktoś kupił za dużą ramę i próbował się "ratować" regulowanym mostkiem - stąd tak dość kuriozalnie postawiony na sztorc wspornik, co trochę zmienia charakterystykę prowadzenia roweru.

    Decathlon podaje, że ta rama przeznaczona jest dla osób o wzroście od 178 cm do 189 cm. Jeżeli masz mniej - nie kupowałbym go.

     

  7. Choć nie montowałem w swoim życiu aż tylu suportów, to potwierdzam, że warto posmarować gwint cienką warstewką zwykłego smaru stałego czy smaru do łożysk.

    Zapobiegnie to ewentualnemu skrzypieniu i trzeszczeniu podczas jazdy, co się zdarza po skręceniu na sucho. Zresztą ten sam zabieg polecam w przypadku gwintów od pedałów.

  8. Z takimi rzeczami najlepiej zajrzeć do serwisu, który zajmuje się rowerami elektrycznymi. Może coś nie styka, a może akumulator jest już na wykończeniu. Dobry serwis ma narzędzia diagnostyczne, szukaj takiego, który specjalizuje się w Bosch'ach. Podepną pod komputer i będą wiedzieć co się dzieje.

  9. 11 godzin temu, Pepe75 napisał(a):

    A nie można zatwierdzać nowego użytkownika ?

    Albo przy rejestracji nowy użytkownik musiałby odpowiedzieć na jakieś pytanie ? Coś w stylu captcha.

    Tak jak pisałem, ręczne zatwierdzanie użytkowników może zniechęcić nowych forumowiczów. Zwykle sprawa jest "pilna" ? i czekać na akcept może się już nie chcieć.

    Captcha oczywiście jest włączona, ale co by się tam nie dało, to spamerzy wiedzą jak to obejść.

  10. W ostatnim czasie nasilają się niestety ataki spamerów na forum. Próbuję to uszczelnić blokując konkretne słowa lub adresy IP niektórych krajów, ale spamerzy zawsze znajdą jakąś furtkę (a raczej automaty, które to za nich robią).

    Włączyłem opcję, że po zgłoszeniu przez Was danego posta jako spam, jest on automatycznie ukrywany i trafia do moderacji. Proszę o nienadużywanie tej opcji.

    Na razie nie chciałbym włączać zatwierdzania każdego posta przed publikacją, bo to bardzo spowolni dynamikę dyskusji na forum.

  11. Ten drucik utrzymuje kształt opony i pomaga przytrzymać na rancie obręczy. Osobiście wywaliłbym taką oponę i kupił nową.

    Dodatkowo zastanowiłbym się dlaczego dętka wystrzeliła i dlaczego opona nie chciała się ułożyć na obręczy. Nie napisałeś też czy się w końcu ułożyła, czy jeździłeś na jajku przez cały czas. Może opona była wadliwa i trzeba było ją od razu reklamować.

    Po założeniu opony najlepiej napompować ją pompką stacjonarną do maksymalnego ciśnienia (czasem trzeba dać nawet ciut więcej, ale z czuciem), tak aby dobrze wskoczyła na obręcz. Na każdej oponie z boku powinien być cienki pasek, który biegnie równolegle do obręczy. To po nim widać, czy opona dobrze ułożyła się na obręczy.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...