Skocz do zawartości

Rower szosowy 19 letni na Ultegra 6600 czy nowy roczny na Sorze?


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje drugiego roweru w bardziej nieprzyjazne warunki deszcz, śnieg, oraz do treningów. Który rower będzie waszym zdaniem lepszy? 19 letni jest na Ultegra 6600 - 10s/ waga roweru 9kg. Drugi jest praktycznie nowy na Sora R3000 - 9s/ waga roweru 10kg. Który wcześniej w trudnych warunkach może ulec awarii? Pytanie jeszcze czy jednak rozwój technologi i ulepszenia niższych grup osprzętu przez te lata nie spowodował, że Sora dorównuje dwudziestoletniej Ultegrze pod względem wytrzymałości?

Odnośnik do komentarza

Miałem Ultegrę 6600. Zmiana biegów znakomita i hamulce bardzo dobre. Miałem też Sorę 3500. Tragedia. Mój mechanik mówi że nowa Sora to taki sam szmelc. Waga roweru treningowego nie ma żadnego znaczenia. Pytanie tylko czy jak kupisz starocia na Ultegrze to dostaniesz do niej części. Mój młody ścigał się na tej Ultegrze 6600 jeszcze w 2016 roku. To był rower z 2008 roku. No i stare rowery rzadko akceptowały opony szersze niż 23 mm. A już na 23 nie chciałbym jeździć.

A jaki to budżet? Bo najtańszy sensowny nowy rower to kosztuje ze 4k. Na ciężkie warunki i na zimę nie kupowałbym szosy tylko przełajówkę na Tiagrze 4700 czy starym 105 lub Ultegrze. Najwyżej większy blat założyć. Ale na 46x11 też idzie się rozkręcić do 50 km/h.

Brak opisu.

Odnośnik do komentarza

Dzięki - powiem, że jak zwykle jesteś bardzo pomocny. Daty roweru nie znam, ale sugerowałem się osprzętem, że może mieć 19l - może również mieć nieznacznie miej. Typowo na zimę to mam mojego sztywnego pseudo MTB.  Chce typowo kolarkę ponieważ pozycje muszę podszlifowywać. Ma mi podesłać dokładniejsze zdjęcia korby i kasety to udostępnianie.  Co do 6600 to bywają korby o większych blatach reszta na 10s - więc tu teoretycznie tigra i 105 mogą być zamiennikiem.

Odnośnik do komentarza

Zależy jakie klamki w 105. Akurat nie byłem fanem tych starych klamek z wystającymi drutami bo dla mnie były niewygodne. Na tej starej Tiagrze akurat nigdy nie jeździłem. 105 5700 działa w miarę ok ale szału nie ma. Natomiast klamki już wygodniejsze. Kolega ma swoim rowerze od wielu lat i nic się nie dzieje. Mam teraz jeden rower na Tiagra 4700 i rzekomo jest to ciut lepiej niż 105 5700. Czasem warto polować na używaną grupę w dobrym stanie. Ja kupiłem Tiagrę 4700 za 600 zł. Klamki, korbę i przerzutki bez hamulców.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...