Skocz do zawartości

Słabe hamulce MT-200


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moze cos dopowiem. Zakupilem alme tydzien temu. Tez wsadzili mt200 w rowerze za 9000zl… Wymieniłem same tarczy na rt 66, niestety dalej lipa. Zakupilem teraz deore M6100 i zamierzam wymieniac. Takze rownie polecam calosc od razu, same tarcze praktycznie nic nie dadza przy np zjazdach w lesie jak mialem „przyjemnosc” sie przekonac. Tylko nie wiem czy moge zostawic kable z mt200 i wstawic tylko klamki i zaciski deore czy calosc.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Cybernetyk napisał(a):

Tylko nie wiem czy moge zostawic kable z mt200 i wstawic tylko klamki i zaciski deore czy calosc.

Całość. Spójrz na przykład na ten wątek: https://roweroweporady.pl/f/topic/9849-jakie-hamulce-wybrać/#comment-69600.

O przewodach @mike21 napisał między innymi: 

Wszystkie dwutłoczkowe zaciski niskich grup mają metalowe tłoczki o średnicy 21mm i działają w oparciu o ten sam kształt klocka B-type (np. b01s). Do tej grupy należą również zaciski MT500. Tym samym zaciski MT200 i MT500 z technicznego pkt widzenia nie różnią się niczym. Dodatkowo hamulce z tego przedziału są wyposażone w "miękki" przewód SM-BH59. MT500 wyróżniają się w tym worku klamką ServoWave (w rzeczywistości to klamka deore poprzedniej generacji czyli BL-M6000).

Oczko wyżej mamy grupę Deore. Zaciski nadal z tłoczkami o średnicy 21mm ale już przystosowane do klocków G-type (jak grupy wysokie). Przewód o wyższej sztywności również zapożyczony z grup wysokich SM-BH90. Klamki od Deore  MTB w górę zawsze z ServoWave.

Wychodzi na to, że komplet Deore MT6100 sparowany z jakimiś lepszymi tarczami to całkiem wystarczający zestaw. 

 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Cybernetyk napisał(a):

Witam, moze cos dopowiem. Zakupilem alme tydzien temu. Tez wsadzili mt200 w rowerze za 9000zl… Wymieniłem same tarczy na rt 66, niestety dalej lipa. Zakupilem teraz deore M6100 i zamierzam wymieniac. Takze rownie polecam calosc od razu, same tarcze praktycznie nic nie dadza przy np zjazdach w lesie jak mialem „przyjemnosc” sie przekonac. Tylko nie wiem czy moge zostawic kable z mt200 i wstawic tylko klamki i zaciski deore czy calosc.

To jednak nie ma co kombinować tylko założyć komplet:) Powiedz mi jeszcze Twoja Orbea na jakim amortyzatorze jest? U Ciebie też tarcza jest tak blisko amoryzatora?

Odnośnik do komentarza

Ja bym kupił kompletne hamulce Deore. Sprawdzone i nie tak drogie. Nie mam doświadczenia z tarczami innymi niż producenta. Ta tarcza SwisStop to kosztuje 264 zł, bogato. Za komplet komplet nowych tarcz SLX na OLX pod Centerlock, od kogoś komu zalegały dałem 200.

Chłopaki z Bikestacji widzę takie sprzedają, może uda się u nich dobrać komplet z hamulcami trochę taniej:
https://www.olx.pl/d/oferta/shimano-slx-sm-rt70-180mm-tarcza-centerlock-CID767-IDT7W3D.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=1

Właśnie dziś mi złożyli koła.  Wszystko uzgodniłem z Łukaszem na Messengerze:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100003660192585

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, jajacek napisał(a):

Ja bym kupił kompletne hamulce Deore. Sprawdzone i nie tak drogie. Nie mam doświadczenia z tarczami innymi niż producenta. Ta tarcza SwisStop to kosztuje 264 zł, bogato. Za komplet komplet nowych tarcz SLX na OLX pod Centerlock, od kogoś komu zalegały dałem 200.

Chłopaki z Bikestacji widzę takie sprzedają, może uda się u nich dobrać komplet z hamulcami trochę taniej:
https://www.olx.pl/d/oferta/shimano-slx-sm-rt70-180mm-tarcza-centerlock-CID767-IDT7W3D.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=1

Właśnie dziś mi złożyli koła.  Wszystko uzgodniłem z Łukaszem na Messengerze:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100003660192585

Kompletny zestaw Deore to jak ten zestaw dokładnie się nazywa?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Cybernetyk napisał(a):

Witam, moze cos dopowiem. Zakupilem alme tydzien temu. Tez wsadzili mt200 w rowerze za 9000zl… Wymieniłem same tarczy na rt 66, niestety dalej lipa. Zakupilem teraz deore M6100 i zamierzam wymieniac. Takze rownie polecam calosc od razu, same tarcze praktycznie nic nie dadza przy np zjazdach w lesie jak mialem „przyjemnosc” sie przekonac. Tylko nie wiem czy moge zostawic kable z mt200 i wstawic tylko klamki i zaciski deore czy calosc.

Bo tarcze RT66, od kiedy są produkowane w Chinach, nie wnoszą kompletnie nic względem najtańszych RT10.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, jajacek napisał(a):

Znalazłem że do tych zacisków stosuje się szersze klocki. Niby Shimano pisze że zalecane tarcze to te najtańsze od SM-RT10 do SM-RT56 ale w tej tabeli są np. hamulce MR-M500, które posiadam i pracują znakomicie zarówno z tarczami SLX jak i XT , które posiadam.

Możemy podpytać fachowca, @mike21?

Masz na myśli hamulce BR-MT500? To hamulce z klamką deore a przewód i zacisk taki jak w MT200, MT400 itp. Tym samym klocek z tych zacisków rżnie część tarczy, której nie powinien dotykać. W efekcie dzieje się coś takiego:

image.png.df9f3e5a6979e067d2a213f8b4fffd8b.png

Napiszę to jeszcze raz: nie kupujcie tarcz RT6x i RT7x bo to chłam i nawet najdroższe hamulce będą dzialać na tych tarczach połowicznie. Wspomniane tarcze mają skaszanioną jedną powierzchnię (nie jest obrobiona na tzw. grubościówce przez co klocek po tej powoerzchni się prześlizguje).

Nie kupujcie też drogich tarcz (RT8x i wyżej) do tanich hamulców ze względu na brak kompatybilności i potencjalne problemy z tym związane.

Do tych prawdziwych hamulców Deore (czyli BR-M6100) z shimano najtańsze, przyzwoite tarcze to XT (RT8x). Z zamienników swissstop catalyst one, ktora kosztuje 118zł/szt (180mm) w cyklomanii, w Hiszpani poniżej 20EUR kiedyś nawet widziałem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...