Skocz do zawartości

CUBE SL ROAD C62 SLT CZY WARTO?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Chciałbym Was zapytać o stosunek ceny do jakości CUBE SL ROAD C 62 SLT lub CUBE NULANE C62 SLT, ale to w zasadzie chyba te same rowery, z tym, że wizualnie bliżej mi do SL ROAD, no i jest dostępny od ręki, na czym mi też bardzo zależy, dlatego, że szukam dla siebie roweru fitness lub gravel z koniecznie prostą kierownicą

https://www.rowerowy.pl/cube-sl-road-c62-slt-61xl-sza-cza-22.html

https://www.cube.eu/de-de/cube-nulane-c-62-slt-prizmsilver-n-black/651500

Ostatnie 20 lat przejezdzone na mtb, stąd chyba silna chęć przesiadki i zmiany roweru.

Rower głównie będzie służył do jazdy po asfaltach lub utwardzonych drogach polnych lub leśnych. 

Z innych opcji, które biorę pod uwagę, to:

Specialized sirrus x 4.0

https://trekking24.pl/pl/crossowe/10210-specialized-sirrus-x-40-grafitowy-2022-888818777020.html?utm_source=ceneo&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=specialized-sirrus-x-40-grafitowy-2022&ceneo&ceneo_cid=2d522584-b5f4-e5b4-8d03-7db58e5ea0de

Radon scart light 10

https://www.radon-bikes.de/trekking-cross/cross/scart-light/scart-light-100-2022/

Trek fx sport 4

https://www.bike-mailorder.de/trek-fx-sport-4-carbon-lithium-grey?number=T16010260.1&utm_source=marktplatz.bike&utm_medium=Product-Klick&utm_campaign=marktplatz.bike

Najbliżej mi do cube sl road, dlatego chciałem zapytać o opinie na temat tego roweru,

- czy jest warty swojej ceny

-czy dla kogoś, kto jeździ tylko weekendowo, jest sens kupowac tak drogi rower

-lub jeśli jest jakaś inna fajna TAŃSZA opcja, to z chęcią wysłucham Waszych propozycji czy sugestii

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza

W ubiegłym tygodniu kupiłem tego Radona właśnie dlatego, że uznałem że do mojej weekendowej jazdy, mniej więcej takiej jak Twoja, nic więcej nie jest mi potrzebne. Bardzo nie lubię przesady i stwierdziłem że wszystko powyżej tej konfiguracji byłoby na wyrost (mam nadzieję, że się nie pomyliłem ;)) Co prawda jeszcze się na nim nie przejechałem, bo nie mam czasu kupić pedały ?, ale jakby co to mogę podesłać jakieś zdjęcie czy coś jeśli miałoby to być pomocne.

pozdr

Odnośnik do komentarza

SL Road C62 fajnie skonfigurowany aczkolwiek uważam że nic więcej niż GRX 400 lub GRX 600 nie jest w takim rowerze potrzebne. GRX 800 niepotrzebnie zawyża cenę. Do tego jakieś koła badziewiaki ale ładnie wyglądają

Podsiodłówka 27,2 dająca trochę komfortu. Można zawsze kupić dobrą sztycę tłumiąca drgania i amortyzowany mostek i karbonową kierownicę żeby poprawić komfort.

Cube Nulane identyczna konfiguracja, jak rozumiem różnica tylko w geometrii.

Spec Sirrus X w tej konfiguracji i z tą słabą ramą to lipa i szkoda czasu na opis. Miałem kiedy Sirrusa ale na lepszej ramie i lepiej skonfigurowanego.

Scart Light jest crossem. Te dwa powyżej to rowery fitness/hybrid.
Scart w crossach to był od lat taki trochę gold standard razem ze Specem Crosstrail
10 jest bardzo dobrze skonfigurowany. Ma jedyny dobrze działający amor w crossach. Ma prawidłową korbę 3x jaką każdy cross mieć powinien, dającą bardzo elastyczne przełożenia. XT to może trochę overkill w takim rowerze ale jak kogoś stać to będzie miał lekki, bardzo dobry osprzęt gwarantujący bardzo wysoką kulturę pracy i szybką zmianę przełożeń. Do tego świetne heble XT i przyzwoite koła DT Swiss. Myślałem że mój Spec Crosstrail był jednym z najlżejszych aluminiowych crossów. Ważył 11,9 kg. A tu niewiele ponad 11.

Można też kupić model 9.0 ale będzie wymagał wymiany hamulców i tarcz, powiedzmy na Deore, co kosztuje 200 Euro. Oszczędzimy 100 euro ale nie wiem czy jest to warte zachodu.

Trek jak to Trek. Świetny marketing, mocno wątpliwa jakość.
Rama bez sztywnej osi, bardzo przeciętne koła na bardzo przeciętnych piastach, przyzwoity napęd, korba z gównolitu, spowalniacze zamiast hamulców plus tarcze z gównolitu. Bardzo nędzny stosunek jakości do ceny.


 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, mamsiedobrze napisał(a):

W ubiegłym tygodniu kupiłem tego Radona właśnie dlatego, że uznałem że do mojej weekendowej jazdy, mniej więcej takiej jak Twoja, nic więcej nie jest mi potrzebne. Bardzo nie lubię przesady i stwierdziłem że wszystko powyżej tej konfiguracji byłoby na wyrost (mam nadzieję, że się nie pomyliłem ;)) Co prawda jeszcze się na nim nie przejechałem, bo nie mam czasu kupić pedały ?, ale jakby co to mogę podesłać jakieś zdjęcie czy coś jeśli miałoby to być pomocne.

pozdr

W sumie że względu na cenę, większą wszechstronność samego roweru, no i opinię Jacka, też zdecydowałbym się na RADON'A, ale niestety już nie do kupienia w moim rozmiarze XL.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):

Scart 9.0 jest dostępny w rozmiarze 56 czyli L

Zamówiony CUBE Jacku ?. Jak dla mnie biały kolor odpada przy rowerze, zresztą jak i przy aucie ?‍♂️

Znalazłem ramę 61 za 1600€, do tego stwierdziłem, że jednak rower, to będzie jedno z moich głównych hobby w wolnym czasie, tym bardziej, że rezyduję w DE i naprawdę jest gdzie jeździć, dlatego pozwoliłem sobie na taki zakup. 

Dziękuję za pomoc i opinie na temat roweru.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, dunhilldesire napisał(a):

Zamówiony CUBE Jacku ?. Jak dla mnie biały kolor odpada przy rowerze, zresztą jak i przy aucie ?‍♂️

Znalazłem ramę 61 za 1600€, do tego stwierdziłem, że jednak rower, to będzie jedno z moich głównych hobby w wolnym czasie, tym bardziej, że rezyduję w DE i naprawdę jest gdzie jeździć, dlatego pozwoliłem sobie na taki zakup. 

Dziękuję za pomoc i opinie na temat roweru.

Pozdrawiam 

Off topic: Mam białe auto. Białe auto jest mega. Jest to moje 3 białe auto, przy upałach wchodzisz i jedziesz bo się tak nie nagrzewa. Mamy identyczne auto w firmie ale niebieskie, niebieski w słońcu ma 10stopni więcej niż mój biały. Polecam białe ? 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Oskarr napisał(a):

Off topic: Mam białe auto. Białe auto jest mega. Jest to moje 3 białe auto, przy upałach wchodzisz i jedziesz bo się tak nie nagrzewa. Mamy identyczne auto w firmie ale niebieskie, niebieski w słońcu ma 10stopni więcej niż mój biały. Polecam białe ? 

Do białego roweru się nie wchodzi ???. Taki żart żeby nie było, że ten tego...

Odnośnik do komentarza

No się nie wchodzi, ale przy dyskusji na temat żywotności ram karbonowych padł temat nagrzewania karbonu. Ze względu na klejenie karbonu powinno się unikać zostawiania roweru na promieniach słonecznych aby się zbytnio nie nagrzewał, rozwiązanie więc to biały lakier. W przypadku aluminium czy stali też plus taki, że łapiąc białą ramę w słoneczny dzień się nie poparzymy. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...