Skocz do zawartości

Rower MTB 15'' dla kobiety do 3500


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ? 

Potrzebuje pomocy w wyborze nowego jednośladu ? Poprzedni po 12 latach wyzionął ducha, a wybór na rynku jest ogromny. 

Założyłam sobie budżet do 3500 zł, super byłoby się w nim zmieścić. Ja jestem też dość niska więc wchodzą w grę ramy 15" te są idealne. Fajnie jakby posłużył mi kolejnych dobry pare lat. 

Rower tak naprawdę do wszelkich przejażdżek wały, asfalt, ale też góry i lasy raczej lekkie trasy bądź średnie. Dolnośląskie obfituje w takie trasy rzut beretem od Wrocka. 

Znalazłam na ten moment takie modele. Idealnie jakby koła były 29",

Giant Liv Temp 4 https://www.liv-cycling.com/pl/tempt-4

Specialized https://www.specialized.com/pl/pl/rockhopper-sport-29/p/199574?color=319842-199574&searchText=91522-6702 

Kellys Vanity https://sklep.rowery.pl/rower-kellys-vanity-30-27-5-2022

 

Będę wdzięczna za radę który wybrać. Jeżeli jest coś godnego jeszcze rozwagi w tym przedziale to jestem otwarta na propozycje ? 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Paulina123 napisał(a):

Dzięki za poleceni, skłaniam się ku Rockraiderowi 540 ale znalazłam jeszcze takiego TREKA https://goodsport.pl/rowery/gorskie/mtb-xc/trek-marlin-6-2023-gen-2/#/12-rozmiar_roweru-xs/23-kolor_roweru-nautical_navy i trochę mnie zaintrygował. Co myślicie? 

 

Brak sztywnych osi, sprężynowy widelec, korba prowheel a w Rockriderze masz powietrzny amor o skoku 120, sztywne osie boost i kompletny napęd deore wraz z korbą deore. Więc nie ma nawet nad czym się zastanawiać 

Odnośnik do komentarza

Dzięki ❤️ Przyznam szczerze ze ja po 12 latach jeżdżenia KTMem z 2009 roku który miał 2 solidne upgrady przez te wszystkie lata jestem totalnie pogubiona na obecnym rynku. Byłam wczoraj w decathlonie  i niestety 540 w rozmiarze S nie są dostępne i nie wiadomo kiedy będą. M przymierzałam ale jednak za duza. Dlatego staram się znaleźć jakiś plan B. Wpadł mi dzisiaj jeszcze ten Kellys Vanity 80 https://www.greenbike.pl/rower-gorski-kellys-vanity-80-2022-p-3698.html?gclid=Cj0KCQiAxbefBhDfARIsAL4XLRqsSM0czkj72N1Dg-BfvRqBnU4bE37LkkMGSCHti-V-cWW2ZTTTL98aArOuEALw_wcB

Odnośnik do komentarza

Z Decathlonem jest tak, że dzisiaj mówią, że nie ma i długo nie będzie a jutro dostają towar. Ich "przypominajka" też nie za bardzo działa więc po prostu trzeba codziennie wchodzić na stronę i sprawdzać. Jak zamówisz przez internet i coś nie będzie pasowało to masz 14 dni na zwrot. O ile się nie mylę to koleżanka @Nimia zamówiła xc100 i expl 540 żeby sobie porównać i zostawiła xc100 a expl 540 oddała

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Greg29 napisał(a):

Z Decathlonem jest tak, że dzisiaj mówią, że nie ma i długo nie będzie a jutro dostają towar. Ich "przypominajka" też nie za bardzo działa więc po prostu trzeba codziennie wchodzić na stronę i sprawdzać. Jak zamówisz przez internet i coś nie będzie pasowało to masz 14 dni na zwrot. O ile się nie mylę to koleżanka @Nimia zamówiła xc100 i expl 540 żeby sobie porównać i zostawiła xc100 a expl 540 oddała

Dokladnie tak. I mialam rozkminkę, bo 540 (męski, ten niebieski) podobal mi się duzo bardziej wizualnie i jeśli chodzi o pozycję, ale jednak były w tej samej cenie i zwyciężyły opinie tutaj na temat jakości osprzętu i kwestia amortyzatora. Gdyby jednak róznica w cenie byla taka jak obecnie, wzięłabym 540, gdyż nie jestem wyczynowcem, który wyraźnie odczuje różnicę między tymi rowerami. Zaraz po zakupie zmienilam siodełko i ustawienie mostka, w Explore 540 nie musiałabym tego robić.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Cześć ? Kupiłam expl 540 ale głównie dlatego że miałam jeszcze trochę bonów z mybenfit w pracy i wyszedl mi jakoś 3400 ? Rower fajnie został złożony natomiast decathlon nie dopompowywuje amortyzatorów więc trzeba sobie to ogarnąć samemu lub w innym serwisie. Na rowerze jeździ się bardzo fajnie w mocnym terenie nie próbowałam jeszcze bo ciągle docieram hamulce. Z minusów które po miesiącu zauważyłam to 1) trochę niski mostek, będę chyba przy najbliższej okazji podwyższać o 2cm aby mieć bardziej wyprostowana pozycję 2) Ja mam 157 cm wzrostu I brakuje mi niższego przekroku jak w Treku czy Giant 3) Plus i minus ? Zostałam ogromną fanką jednego blatu z przodu natomiast moim zdaniem 1x10 to za mało przelozen brakuje mi przynajmniej jeszcze 2+ np 1x12 na płaskim bardzo brakuje. Dlatego jak chyba jeździ się więcej po asfalcie / wałach to chyba lepiej właśnie mieć 1x12 lub dwa blaty z przodu. 

 

Ach i jeszcze a propos amortyzatorów Dec głównie montuje teraz suntour w tych rowerach który jest troszkę gorszy od tego w głównej specyfikacji na stronie. Ogólnie za około 3500 rower bez konkurencyjny dla mnie. I jest lekki co jest dla mnie bardzo ważne. Giant i Trek były cięższe w salonach. Ale chyba za tą cenę 3999 zastanowiłabym się raz jeszcze i przejrzała czy coś ciekawego nie ma w katalogach na ten rok. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Paulina123 napisał(a):

Cześć ? Kupiłam expl 540 ale głównie dlatego że miałam jeszcze trochę bonów z mybenfit w pracy i wyszedl mi jakoś 3400 ? Rower fajnie został złożony natomiast decathlon nie dopompowywuje amortyzatorów więc trzeba sobie to ogarnąć samemu lub w innym serwisie. Na rowerze jeździ się bardzo fajnie w mocnym terenie nie próbowałam jeszcze bo ciągle docieram hamulce. Z minusów które po miesiącu zauważyłam to 1) trochę niski mostek, będę chyba przy najbliższej okazji podwyższać o 2cm aby mieć bardziej wyprostowana pozycję 2) Ja mam 157 cm wzrostu I brakuje mi niższego przekroku jak w Treku czy Giant 3) Plus i minus ? Zostałam ogromną fanką jednego blatu z przodu natomiast moim zdaniem 1x10 to za mało przelozen brakuje mi przynajmniej jeszcze 2+ np 1x12 na płaskim bardzo brakuje. Dlatego jak chyba jeździ się więcej po asfalcie / wałach to chyba lepiej właśnie mieć 1x12 lub dwa blaty z przodu. 

 

Ach i jeszcze a propos amortyzatorów Dec głównie montuje teraz suntour w tych rowerach który jest troszkę gorszy od tego w głównej specyfikacji na stronie. Ogólnie za około 3500 rower bez konkurencyjny dla mnie. I jest lekki co jest dla mnie bardzo ważne. Giant i Trek były cięższe w salonach. Ale chyba za tą cenę 3999 zastanowiłabym się raz jeszcze i przejrzała czy coś ciekawego nie ma w katalogach na ten rok. 

Nie wiem, czy w 540 się da, ale w XC100 obrócilam mostek, przez co mam nieco wyzej kierownicę.

U mnie 1x11 i to jest w sam raz, jeśli odczuwam brak 12, to tylko na dlugich prostych asfaltowych lub przy zjazdach, ale to zaden brak, bo tylko odrobinę mniej frajdy. Przy podjazdach nawet ostrzejszych ląduję w połowie stawki, nie dochodzę nawet do skrajnych nastawień. Mój facet mówi, że mam mocne nogi, byc może, ale rower też jest mocny.

Odnośnik do komentarza

Expl 540 to napęd 1x10 i osobiście nie daje rady rozpędzić się na nim do więcej niż 28km/h na płaskim przy zablokowaniu całkowitym amortyzatora dlatego mi osobiście brakuje. Po lesie jeździ się super po wałach trzeba się mocno napedałować przy jeszcze dwóch przełożeniach byłoby po prostu lżej i przyjemniej. W KTM miałam dwa blaty i pomimo tego że to stary rower to na płaskim jechało się lekko i przyjemnie. Decathlon w przeciwieństwie do innych marek też ma duże przeskoki w rozmiarach ram i tutaj S jest bliżej M w innych markach przynajmniej tych rowerów które przymierzałam. Marki rowerowe też często mają te ramy od XS, dec nie. I moim zdaniem to nie jest rower w pełni na wzrost poniżej 160 cm ja przy 157 nie mam luzu w przekroku i jak staje na trasie to muszę go mieć lekko pochylonego. W Liv nie było tego problemu chociażby przez niższy przekrok w XS i S. Ostatnio jeździłam na nim 6h ponad plecy nie bolały ale właśnie przydałby się wyższy mostek. No i przy małych dłoniach warto sobie ciut wyzej przekręcić klamki hamulcowe na kierownicy. Ogólnie rower zostawiłam ze względu na wagę i osprzęt ale pod kątem geometrii przy niskim wzroście Liv i Merida które przymierzałam były o wiele fajniejsze. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...