Skocz do zawartości

Lapierre pro race 5.9 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę zbyt dużo informacji o tym rowerze w internecie:
https://www.lapierrebikes.com/fr-en/o/prorace-59-2021/?attrFrameSize=L&fbclid=IwAR1RQBi2t3kQ2PCSoWh3hqbiYdEDgIlB1A-xAnW0pcFwdAG9i4Qtmaa0tRk
Co o nim sądzicie i ile warto za niego dać(nowy)?
Amortyzator FOX 32 RYTHM FLOAT to odpowiednik mnie więcej czego od Rockshoxa? Judy, Recon, Reba?
Jakie są ogólnie rowery Lapierre, jakie jest ten prorace 5.9. czy ramy są wytrzymałe i lakier?
Czy w tej cenie znajdę coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, bhx napisał(a):

Nie widzę zbyt dużo informacji o tym rowerze w internecie:
https://www.lapierrebikes.com/fr-en/o/prorace-59-2021/?attrFrameSize=L&fbclid=IwAR1RQBi2t3kQ2PCSoWh3hqbiYdEDgIlB1A-xAnW0pcFwdAG9i4Qtmaa0tRk
Co o nim sądzicie i ile warto za niego dać(nowy)?
Amortyzator FOX 32 RYTHM FLOAT to odpowiednik mnie więcej czego od Rockshoxa? Judy, Recon, Reba?
Jakie są ogólnie rowery Lapierre, jakie jest ten prorace 5.9. czy ramy są wytrzymałe i lakier?
Czy w tej cenie znajdę coś lepszego?

@bhxBardzo dobra maszyna. Kolega Miro, który coś ostatnio nie udziela się, użytkuje ten model od zeszłego roku. Może coś doda w temacie z 1-wszej ręki. Fox 32 to wyższa półka od cytowanych przez Ciebie rockshoxów. 

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, ram napisał(a):

Kolega Miro, który coś ostatnio nie udziela się, użytkuje ten model od zeszłego roku. Może coś doda w temacie z 1-wszej ręki.

Nie mam wiekszych zastrzeżeń. Amor spisuje się bardzo dobrze (według mnie pracuje znacznie przyjemniej, niż RS Reba). To jest najniższy chyba model Foxa, w dodatku wersja OEM, dość ciężka, ale i tak jest dobry. Oczywiście, koszty serwisu Foxa są wyższe, niż RS.

Hamulce MT400 działają przyzwoicie. Po tuningu (klamki, tarcze, klocki) powiedziałbym nawet, że dobrze. Napęd bardzo OK.

Z minusów: cienka rura podsiodłowa (27.2 mm), co ogranicza wybór sztyc teleskopowych, i brak fabrycznych otworów na linkę do tychże - pozostają albo te z zewnętrznym prowadzeniem, albo wiercenie dziury w ramie. No i nie jest najlżejszy, po części przez koła wykonane chyba z ołowiu - ale są pancerne, po roku tłuczenia po korzeniach i kamieniach wciąż są idealnie proste. Zresztą dokupiłem drugi zestaw dużo lżejszych używek.

Rama nie wymusza ekstremalnie wyciągniętej pozycji. Jestem na granicy L i XL, wziąłem XL i wymieniłem mostek na krótszy. Jest w sam raz. Trzeba może brać poprawkę na to, że od lat jeżdżę na szosie race, więc do mocno pochylonej pozycji jestem przyzwyczajony.

Lakier chyba w porządku. Nie sprawia wrażenia, że rysuje się od samego patrzenia. Miałem kilka gleb, ale większych szkód nie widzę.

Lapierre jako marka - jest znana ale u nas mało popularna. Opinie o jakości ich rowerów są dobre.

Ile warto zapłacić? Nie wiem. Ja wydałem w centrumrowerowe.pl 6.5 k PLN w promocji (oryginalnie był za 8 k). L-ka wisiała w tej samej promocji miesiącami, aż ktoś się zlitował i kupił. Teraz nie wiem, czy w ogóle jest osiągalny w PL jako nowy.

Odnośnik do komentarza

Nie zawracałbym sobie głowy tymi testami sztywności amortyzatorów. Może mają jakieś znaczenie na poziomie zawodniczym. W ogóle często na forach czy stronkach związanych z MTB widzę podejście typu: wszystko poniżej RS Pike albo Fox Racing Shox to gówno.

Mój wzrost to 187 cm. L-ka dla Ciebie będzie dobra.

XL fabrycznie waży 12.8 kg.

Odnośnik do komentarza

Dobry producent, sztywne osie z Boost.
Fox Rhythm to jest poziom RockShox Recon ale lepiej amortyzuje.
Napęd Deore 1x12
Hamulce Shimano MT400 podstawowe ale po wymianie klamek na MT500 i tarcz będą hamować bardzo dobrze.
Widziałem te testy Szajbajka. Generalnie jego testy mi się podobają ale pamiętajmy że jest to też sprzedawca. I mam wrażenie że w tym czasie reklamował Cannondale. Jeżdżę na Foxie Float 32 ważąc obecnie 95 kg i nie odnotowałem żadnych problemów ze sztywnością. Generalnie ten temat nie dotyczy rowerów XC. Rower XC ma być lekki i szybki. Sztywność amortyzatora w takim rowerze jest gdzie poza pierwszą piątką istotnych elementów.

Odnośnik do komentarza

Na Twoim miejscu powiedziałbym gościom że za 6k możesz kupić Merida Big Nine Pro. I że jak opuszczą do 6k to weźmiesz. Inna opcja negocjacyjna to że wymienią hamulce na Deore w cenie. Ja akurat lubię twardo negocjować. Nie każdy to lubi i czuje się w tym pewnie.

Tu ta Merida za 6119:
https://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-merida-big-nine-pro-2022/kolor-czarno--turkusowy_rozmiar--ramy-21?gclid=CjwKCAiArNOeBhAHEiwAze_nKFxjecNxtY2icmTMcU5VPH7FGcpHcViKT6pZ8SB0-YaZsr-v3TAmRxoCqhsQAvD_BwE

Tu też do rokowań negocjacyjnych inna Merida, Big Nine Limited:
https://sport2002.pl/pl/p/Rower-Merida-BIG.NINE-Limited-Glossy-Pearl-WhiteMatt-Black/11613?gclid=CjwKCAiArNOeBhAHEiwAze_nKF_ZNctJDV12OA7OjDzJrkzQdgal5B8-u5aZQUqRDN3YVhBW4P0jQxoCKUoQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...