Skocz do zawartości

[20 000] Szosa Endurance, elektroniczne przerzutki


Rekomendowane odpowiedzi

Czas pracy baterii w Rivalu AXS 12-rzędowym jest całkowicie pomijalny. Na jednym ładowaniu można spokojnie zrobić ponad 600km i mówię tutaj o przerzutce tylnej która wiadomo rozładowuje się szybciej. U mnie średnio po 500km jazdy pozostaje jeszcze około 30%-40% baterii. W przypadku Rivala dochodzi jeszcze temat baterii w klamkomanetkach i te starczają na niecały rok (to zwykłe baterie które trzeba wymienić).

12-rzędowy Rival AXS zmienia tylne biegi błyskawicznie, łańcuch na dobrym smarze pracuje niezauważalnie. Jak dla mnie wybór pomiędzy Shimano i Sram to kwestia który sposób zmiany przełożeń bardziej odpowiada. 

Cytat

Kokpit zintegrowany to złoooo.

Na zintegrowanych kokpitach przejeździłem ponad 3 tyś km i nie widzę wad tego rozwiązania poza poza oczywistym problemem przy serwisie. Kwestia wyłącznie estetyki i osobistych preferencji.

Cytat

Poczytałem chwilę i Addict 20/30 to ma endurance tylko w materiałach marketingowych. Jest to zwykła szosa race z elementami aero której wstawiono dłuższą główkę rury sterowej i założono szersze gumy. Nawet geometria nie jest endurance. Tak jak wyżej trafnie napisałem odnośnie porównania Canyon Endurace do Treka Emondy w artykule również porównano Addicta do Trek Emonda.

Czy ty czasem nie czytałeś o Addict RC? Jeździłem poprzednio na Addict 40 i śmiało mogę go polecić jako wygodny rower Endurance.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mataman napisał(a):

Jak ktoś lubi przepłacać i to srogo.... To pewnie dobry emoji12.png

Lubi, nie lubi. Nie przeczę, że jest to tani rower albo jakaś super okazja, ale jedyny rozsądny z OBECNIE dostępnych.

Jak pisałem, chcę się wyrobić z kupnem w pierwszych dwóch tygodniach stycznia, a nic innego jakoś dostępnego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Lubi, nie lubi. Nie przeczę, że jest to tani rower albo jakaś super okazja, ale jedyny rozsądny z OBECNIE dostępnych.

Jak pisałem, chcę się wyrobić z kupnem w pierwszych dwóch tygodniach stycznia, a nic innego jakoś dostępnego nie ma.

Patrzę teraz na ceny rowerów na rok 2023 i nie wiem czy na elektronice byś coś kupił taniej.... ceny kompletnie pogrzane.... Ja swojego Addicta RC 30 na Rivalu kupiłem we wrześniu 2022 za 18 tyś. Teraz cena prawie 24 tyś. Jeszcze rok albo dwa i będzie trzeba rowery brać w leasing na kilka lat.... 

Jak już kupisz to wstaw zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, damianKr napisał(a):

Patrzę teraz na ceny rowerów na rok 2023 i nie wiem czy na elektronice byś coś kupił taniej.... ceny kompletnie pogrzane.... Ja swojego Addicta RC 30 na Rivalu kupiłem we wrześniu 2022 za 18 tyś. Teraz cena prawie 24 tyś. Jeszcze rok albo dwa i będzie trzeba rowery brać w leasing na kilka lat.... 

Jak już kupisz to wstaw zdjęcia.

Ja też przeziębiłem kupno nówki speca hardtail experta, który był do wzięcia przed świętami za 21 kzł .  Teraz gostek się wycofał i odmówił sprzedaży chociaż cena umówiona i tak nie była atrakcyjna. 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, ram napisał(a):

Niepokoją mnid Twojd nogi ?Przymierzałeś w realu rower? Jesteś pewny, że to Twój rozmiar skoro chcesz majstrować z obcięciem sztycy ?

Chłop ma wzrost idealnie pod 54 ale ma bardzo długie nogi. Nie wiem czy wiesz jak to funkcjonuje w Treku ale tam nie ma normalnej sztycy podsiodłowej tylko jest maszt nasadzany na wystający kikut sztycy, który jest zespolony z ramą. W związku z tym musi on wymienić ten maszt na dłuższy. Jest to IMO chore rozwiązanie ale takie sobie wymyślili. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...