Skocz do zawartości

Koła Indiana x9


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zastanawiam się nad kupnem wytrzymałych w miarę lekkich kół TR + opony do Indiana x9. Teren 90% las i wąwozy (korzenie, piach, gałęzie ) czasami kamieniste drogi itp. Nawierzchnia przeważnie sucha. Moja waga 88 kg. Nie biorę udziału w zawodach ale tez nie lubię być ostatni na wypadach ze znajomymi. W jakim budżecie (jaki model konkretnie kół) warto kupić i na co zwrócić uwagę przy zakupie.  Czy do Indiany x9 warto zakupić nowe koła   czy tylko zmienić opony z fabrycznych na lepsze ?

 

Odnośnik do komentarza

Budżet musisz określić sam. Powiedzmy, że świetne alu koła na rozpoznawalnych komponentach to koszt ~2kPLN, w okolicy 1k dałoby się zbudować jakieś minimum przyzwoitości. Jeśli to rama boost to szedłbym w dt swiss xm481+dt 350 (do zamówienia u jakiegoś wheelbuoldera, np. u Dawida daveo.pl).

Co do opon i dętek - osobiście w pierwszej kolejności zmieniam własnie na możliwie najlżejsze. W taki teren wystarczające byłyby race king 29x2,2 protection oraz cross king 29x2,3 race sport na przód (komplet w okolicy 400PLN). Do tego dętki sv19a.

Odnośnik do komentarza

Dobre opony to podstawa i ciśnienie w nich.

Jeśli ta Indiana ma standard Boost to mam do sprzedania fajne, bardzo wytrzymałe koła za dobre pieniądze:
https://www.olx.pl/d/oferta/kola-fulcrum-red-zone-500-29-boost-CID767-IDRDnM2.html?bs=olx_pro_listing

A poza tym to tak jak @mike21 napisał że dobre koła to ok. 2k kosztują. Te moje nowe kosztują 1800 zł nawiasem mówiąc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...