Skocz do zawartości

Atakować fulla czy lepiej na początek HT?


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie siedzę na Messengerze z kumplem mechanikiem i dyskutujemy na temat tarcz i klocków. On twierdzi że tarcze Deore i poniżej to się nadają najwyżej do jazdy po bułki. Są to super miękkie tarcze wyłącznie pod klocki żywiczne. Nie przeszły one utwardzania i są wytwarzane w znacznie gorszym procesie produkcyjnym. Więc albo SLX albo coś firm trzecich ale twardego. Nawet Tektro. Klocki poleca Kool-Stop albo SwissStop.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za rady, dwa dni temu w garażu zaparkowałem swojego Sparka 930 ;). 

Ze względu na pogodę dużo nie pojeździłem, udało mi się trochę pojeździć po Zakrzówku i kamieniołomie Liban.

Nigdy wcześniej nie jeździłem na rowerze MTB tylko na crossie udającym MTB ;). Przeskok jest ogromny,  praktycznie każdy aspekt jazdy jest na plus. Zjazdy po kamieniach i korzeniach na których poprzednio walczyłem o życie, teraz po prostu przelatuję ;). 

Niestety warunki są jakie są i długo się nie nacieszyłem ponieważ lepkie błoto zmieniło moje opony w szosowe slicki ?.

Pozostaje tylko szlifować technikę, pogoda kiepska więc wkuwam teorie ;).

Jak wspominano wcześniej, będę planował wymienić tarcze hamulcowe na SLX. Chociaż już te deore mnie zaskoczyły tym jak hamują, ale porównanie mam tylko z szosą i crossem. A jeśli jest możliwość poprawić hamulce to super, teraz widzę że to jednak dość ważna sprawa ?.

Odnośnik do komentarza

A tak wygląda maszyna.

W sumie jestem też pozytywnie zaskoczony tym że rowerem naprawdę fajnie jeździ się po płaskim. I dojazd asfaltem gdzieś do lasu nie sprawia problemu.

Pedały platformowe ostatecznie wymieniłem na Look X-track. Oczywiście przyjemność jazdy wzrosła, ale w terenie pewność siebie jednak spadła... na ostrych podjazdach mam wrażenie że jak nie uda mi się wyjechać to zlecę z rowerem w dół. Chyba jednak dobrym pomysłem będzie żeby wykupić kilka godzin na szkolenie mtb i poćwiczyć z kimś. 

Mam również wrażenie, że rower jest zbyt twardy. Na kamienistych podjazdach przednia opona dość mocno podskakuje. Amortyzatory zostały napompowane w w serwisie zgodnie z instrukcją, ale możliwe że jednak będę musiał trochę powietrza z nich wypuścić. Albo to kwestia ciśnienia, obecnie mam nabite około 3.2 bara.

IMG_1144.jpg

IMG_1145.jpg

IMG_1146.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...