Skocz do zawartości

Myślenice Singletrack


Oskarr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Polecam trasy w Myślenicach. Obecnie są oddane do użytku 3 trasy, 2 trasy zjazdowe i jedna trasa dwukierunkowa. Trasy oddane są do użytku od 15.10 więc są równiutkie i nie ma dziur, bandy ładnie wyprofilowane. 
Pierwsza trasa zjazdowa to rodzinny flow, trasa z nachyleniem 4-5%, z dobrą techniką można przejechać prawie całą trasę bez hamowania, można całą trasę też zjechać bez pedałowania, jeśli jednak chcemy zwiększyć poziom trudności wystarczy trochę dopedałować. Na trasie spotykałem ludzi z dziećmi 5-6 letnimi, oczywiście dzieciaki zaprawione w jeździe z odpowiednimi rowerami i kaskami. Trasa jest utwardzona i zdatna do jeżdżenia zarówno w suchych warunkach jak i mokrych. 
Druga trasa to trasa enduro, już dla bardziej doświadczonych rowerzystów, ja z moimi umiejętnościami nie dałem rady przejechać całej trasy, trasa enduro raczej tylko podczas lepszej pogody, podłoże jest naturalne i podczas deszczu jest bardzo dużo błota. Na trasie znajduje się jeden segment którego nie byłem w stanie przejechać, przypominał raczej w tym miejscu dość ciężką trasę downhillową niż trasę typowo enduro. Dany segment jest odpowiednio wcześniej oznaczony trupią czaszką, większość endurowców pokonywało ten segment na tyłku zsuwając się po skarpie. Segment o którym piszę składał się z zakrętu w lewo (na środku zakrętu duży korzeń, który trzeba przeskoczyć) z nachyleniem 85%, spadkiem o 2 metry kończący się ostrą bandą z zakrętem o kolejne 90%, osobiście jeżdżę głównie XC, technicznie raczej jestem w czołówce zawodników bez licencji jednak dla mnie zjazd byłby samobójstwem. 
Trzecia trasa biegnie po drugiej górze, po tej trasie nie jechałem więc się nie wypowiem. 

Parkingi: 
Można zaparkować auto na parkingu w centrum Myślenic i dojechać 1 -1,5km rowerem pod wyciąg, pod samym wyciągiem są 3 duże parkingi płatne 20 zł/dzień, jadąc dalej mamy parking wzdłuż szlaku zielonego, kolejny parking na 20 aut znajduje się przy parku liniowym za szlakiem zielonym. 
Duży parking jest również przy górnym wyciągu liniowym jednak jest to o tyle dziwne, że 2 kilometry przed parkingiem jest zakaz wjazdu dla nie mieszkańców wioski Chełm, parking ładny na jakieś 100 aut. 

Dostać na górę można się pieszo-rowerowo albo wyciągiem. Wyciąg kosztuje za rower z człowiekiem 25 zł, nie wiem czy można wykupić karnet na cały dzień. Ja potrzebowałem trochę treningu więc wybierałem trasy wjazdowe rowerowe. 
Na górę można się dostać albo szlakiem pieszym zielonym, tutaj przygotujcie się na 100 metrów w pionie z rowerem na plecach. Nachylenie 20-40% z korzeniami, niemożliwe do podjechania nawet elektrykiem. Po pokonaniu 100 metrów w pionie można wsiąść na rower i pedałować na nachyleniach 10-20%, da się wjechać, mi z parkingu na górę wejścio-wjechanie zajmowało od 25 do 35 minut. 
Druga opcja wjazdu to pojechać asfaltem w kierunku Chełma, po jakimś kilometrze po prawej stronie znajduje się mostek drewniany, jest to wyjazd z singla Rodzinnego Flow. Skręcamy na ten mostek, podprowadzamy rower do wyjazdu z rodzinnego flow. Dalej prosto i kierujemy się drogą ciągle w górę. Jest to droga wybierana najczęściej przez osoby zjeżdżające z rodzinnego flow i snajpera (trasa enduro). Tą trasą ja daje radę wyjechać całą nie zsiadając z siodełka, ale dla większości osób będzie to albo mega męczące albo niemożliwe. Polecam w tym miejscu wrzucić mniejszą zębatkę z przodu na 32 albo 30 zębów. Podjazd mi zajmował od 20-25 minut. Ludzie na elektrykach podjeżdżali w 15 minut (oszuści) 
Trzecia opcja wjazdu to wjazd asfaltem w kierunku miejscowości Chełm, w Chełmie zkręcamy w pierwszą drogę w prawo, droga oznaczona jest znakiem informującym, że jest to ślepa droga. Od Myślenic do Chełma czeka nas 350 metrów przewyższenia z największym nachyleniem 20%, od skrętu w prawo w chełmie ścianka 25% przez 50 metrów i później nachylenie 5-10% na sam szczyt wyciągu. Mi podjazd asfaltem zajmował 25-30 minut. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.10.2022 o 23:47, jajacek napisał:

Nie kojarzyłem Myślenic z jakimikolwiek trasami.

@jacek

Bywasz Jacku w tych okolicach ? (Bike Park Kasina, Koninki Gravity Park, Myślenice Singletracks Chełm).

Objechałem właśnie śladem kol.Oscara nowootwarty (stary) obiekt Myślenice Sinletrack. Uczyłem się tu jeździć na nartach 20 lat temu ?  . Ujdzie ; takie 3+. Ludziska to kupią. Najbliższy obiekt od Kr-wa (50 min.)

A propos Twojego nowego Foxa float 32. Rozumiem, że przełożyłeś foxika do speca epica. Coś było niehalo w oryginalnym (reba ?), że zdecydowałeś się na zmianę ? Miałem takiego (tyle, że 34) poprzednio. Obecnie teraz od 5 dni dożynam kuzyna foxika - nowego Marzocchi bombera Z1. Zdecydowanie lepiej odbija niż performance, chyba, że to sugestia, bo skoku jest aż 140. Cięższy, no i wali po oczach ? 

Odnośnik do komentarza

Ostatnio nigdzie nie bywam poza Kampinoskim Parkiem Narodowym, który mam niedaleko domu. Teraz zdrowie mi nie pozwala ale mam nadzieję się wziąć za nie w przyszłym roku albo może jakiegoś elektryka przytulić :)

Co do zmiany, to miałem w poprzednim rowerze Foxa Float Evolution. Amortyzował znacznie lepiej niż Reba. Reba ma problem z wybieraniem małych nierówności. Fox robi to lepiej. Wystawiłem Rebę za 1300, sądzę że za tyle pójdzie bo w sklepie 2000. A Foxa kupiłem bardzo okazyjnie za 1800 więc za 500 dopłaty, zważając na to że kupiłem nowy i nie muszę robić serwisu Reby za 300, zdecydowanie się opłacało. Muszę tylko manetkę zdalnej blokady ogarnąć. No i różnica w wadze 170 gramów na korzyść Foxa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...