Skocz do zawartości

Kto ma pierwszeństwo?


sl66

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Chertan napisał:
2 godziny temu, sl66 napisał:
A co jeśli chcę skręcić w lewo (sytuacja B2)?

Skręcasz w lewo i dojeżdżasz do miejsca, gdzie możesz wjechać na DDR? Nie ma nakazu stanąć i przejść przejściem w tej sytuacji, chociaż kto wie, czy bym tak nie zrobił.

Z drugiej strony, jest nakaz jazdy po DDR, jeśli jest wyznaczona w tym samym kierunku i po tej samej stronie jezdni, co rowerzysta. Więc sam już nie wiem czy mógłbym zrobić jak piszesz... ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Syt A. Pierwszeństwo ma samochód, dojeżdżasz do przejazdu i obserwujesz co się dzieje. Jak samochód widocznie zwolni lub się zatrzyma, to jedziesz. Jeżeli samochód/ody są na tyle daleko, że bezpiecznie można wjechać i przejechać, to jedziesz. 

Generalnie, "po nowemu",  rowerzysta przed przejazdem nie ma pierwszeństwa, na przejeździe ma. Oczywiście trzeba zwracać uwagę na panujące warunki i itp.

Syt B1/B2. Osobiście dojechałbym mniej więcej do skrzyżowania, doszedłbym chodnikiem do przejścia, przeprowadziłbym rower przez przejście i potem pojechałbym dalej droga rowerową w zależności od kierunku. (lewo/prawo).

Dla mnie, wykropkowany odcinek wzdłuż pasów, to jest ścinanie drogi i nieprawidłowy przejazd. Ni to po ulicy, a obok i wzdłuż pasów.

Jest droga rowerowa, jedziesz droga rowerową.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...