Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze Specialized


Rekomendowane odpowiedzi

Rower który chce kupić będzie użytkowany pod miastem, w lasach na wycieczkach z dziećmi ale tez zdarzy się wypad w cięższy teren ale nie musi być z najwyzszej półki, srednia powinna wystarczyć.

Mam upatrzone 2 rowery w podobnej cenie.

Jeden to Specialized Chisel Expert 2x z roku 2018 w kolorze czerwonym dla mnie średnim 

https://www.specialized.com/pl/pl/chisel-expert--2x/p/133925?color=239989-133925

Wiadomo osprzętowo wypada bardzo dobrze do tego Reba, Xt. Patrząc na to co obecnie producenci upychają do swoich nowych kolekcji. No ale rama w tym rowerze jest z 2018 roku a wiadomo rama najważniejsza, dlatego przedstawiam jeszcze jeden rowerek własnie w najnowszej ramie i ten nawet mierzylem i bardzo mi sie podoba ale osprzętowo gorzej wypada.

Specialized Chisel z roku 2021 kolor satin gloss smoke - wygląda świetnie.

https://www.specialized.com/li/en/chisel/p/184106?color=291527-184106

Tutaj niestety RS Judy, osprzęt deore ale za to nowoczesna rama, która mi pasuje i co najważniejsze podoba sięba wiadomo rower tez musi cieszyć oko.

Czy jeden i drugi mają sztywne osie przód i tył?

Pomożecie?  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Miałem Experta 2018 czerwonego. Świetny rower. Tej ramy nie można trzymać na słońcu bo płowieje. Parę upgradów i jest zajebisty. Poszedł do kumpla który jest nim zachwycony. Ja się przesiadłem na czarnego Experta 1x. I jednak wolałem napęd Shimano.
Chisel 2021 ma  ramę o geometrii bardziej w kierunku trail niż XC. Słaby amor, słabe heble, gorszy napęd. Dla mnie 2018 zdecydowanie wygrywa.

Odnośnik do komentarza

Nie jeździłem na tej ramie 2021.  Nie różni się dużo od 2018. Ma łagodniejszy kąt główki. Jak cena podobna to kupno Chisela 2021 nie ma ekonomicznego uzasadnienia. A ile do zapłaty?

Tu masz porównanie geo. Dorzuciłem jeszcze Speca Epic, którego również posiadam.
https://geometrygeeks.bike/compare/specialized-epic-hardtail-comp-carbon-world-cup-2017-m,specialized-epic-hardtail-comp-carbon-world-cup-2017-l,specialized-chisel-2017-2018-m,specialized-chisel-2017-2018-l,specialized-chisel-2021-m,specialized-chisel-2021-l/

Odnośnik do komentarza

@mareckiabc Oba modele na sztywnej osi. Pytasz o przewagę Chisela 2021 nad 2018 2x? Przy 2021 widelec jeśli nie spełni Twego oczekiwania (a wątpię, żeby nie spełnił przy zakładanym wykorzystaniu) zawsze możesz zmienić. Po kilkukrotnym użytkowaniu Judy okaże się wystarczającym do Twoich celów. I to jest ta przewaga ? Po prostu wymiana okaże się zbyteczna. Jeśli chodzi o zmieniarkę - faktycznie delikatniejszy sram ma przeciwników; większość poleca shimano. Zalety 2018 ? Napęd dwurzędowy może początkowo przy obsłudze dziecka okazać się bardziej ekonomiczny przy długich podjazdach, no i bardziej ekonomiczny w użytkowaniu niż jednorzędowy. Całością rządzi rama. Geometria lekko trailowa może się okazać zaletą a nie wadą.  Wg mnie 55%/45% ze wskazaniem na 2021 model.

Odnośnik do komentarza

Fakt że na Judy nie jeździłem i może się okazać że do rekreacji jest w pełni wystarczający. To jest amor z lagami 30 mm. Teoretycznie tak gdzieś do 90-100 kg wagi. Ma trochę gorszy tłumik niż Reba ale też amortyzuje. Reba jest pancerna z lagami 32 mm bez ograniczeń wagowych. Sram dużo bardziej czuły na wszelkie przeciwności losu :)

Odnośnik do komentarza

To zależy jakie kto ma potrzeby. Ja u siebie zmieniłem na Black Friday manetki na XTR ale że masz jedna to zmieniłbym docelowo na XT, która ma szybszą zmianę biegów i z grubsza te same funkcje co XTR. Koła też zmieniłem. Ostatnio gadałem z fitwheels.eu i można fajne kółka wyrwać za 1500-1800. Używki też może kupić. Jakby co ma fajne Fulcrumy na sprzedaż za 900 zł. Te co masz pójdą za 500-600. Sztyca karbon to oczywisty upgrade, nie musi być droga. Koszyczki sugeruję Spec ZeeCage. Chyba nie ma lepszych.

A ile napompowałeś do roweru?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mareckiabc napisał:

Ta dobra.

 

 

54 minuty temu, Oskarr napisał:

Jakie koła zaproponowali za taką cenę? 

Mają bardzo dobre obręcze Newmena. Łukasz Ryż, jeden z właścicieli, namawia mnie na zakup kół na obręczy Newmen A30 SL (30 mm) na piastach DT 350 ze standardowym ratchetem i na szprychach Sapim za 1800. To samo ale na DT 370 ze zrobionym upgrade do ratchet 1500 z. Waga 1770. Z tym że ja zdefiniowałem potrzeby jako koła pancerne do ustawek o dużym komforcie, bardzo dobrej przyczepności i rozsądnej wadze.

Do wyścigów on oferuje Newmen XA 25 SL, 25 mm, ważące 1580.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...