Skocz do zawartości

[do 1900] Szybki, miastowy z zacięciem turystycznym


Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest cal to wiem :)

Natomiast tak się przekładają rozmiary z MTB na szosę. Np w Specialized MTB M to 17,5 cala (44,5cm). M w szosie 54cm (21,25 cala). I to się zgadza bo właśnie takie są zalecane do mojego wzrostu i przekroku. Kolega 180 wzrostu, jeździ na MTB L 19 cali i szosie L 56 cm. To właśnie pokazuje że nie tak ważna jest długość rury podsiodłowej, jak długość górnej rury.

Odnośnik do komentarza

Byłem, zobaczyłem, nie kupiłem.

 

Rower miał kilka mankamentów. Duża zębatka z przodu zużyta, średnia i mała jeszcze w miarę. Złamany lewy róg kierownicy i porysowana lewa korba. I to co zdecydowało, że go nie wziąłem - czuć było chrobotanie pod stopami na pedałach, na niektórych biegach mniej na niektórych bardziej. Sprzedawca/serwisant twierdził, że nie wie dlaczego, nic tam nie widzi co by mogło być źle. Stwierdził, że jest założony nowy łańcuch i to może być przez to. Jednak nie przekonało mnie to, a chciałem rower gdzie jeśli już coś byłoby nie tak to wolałbym wiedzieć wprost co wymieniać.

 

Dodatkowo rower sprowadzany z Holandii. Myślałem, że będzie z Niemiec, holenderskie kojarzą mi się od razu z mocną eksploatacją.

 

Ale tak ogólnie to rower świetny. Bardzo chciałbym znaleźć właśnie coś takiego. Dokładając 200-300 zł do tych 1900 zł jest szansa na rozważenie jeszcze jakiegoś modelu? Tyle, że po dzisiejszych doświadczeniach raczej nie zamówiłbym używanego przez internet, trochę straciłem zaufanie.

Odnośnik do komentarza

Zaczynam znowu skłaniać się do tego Silverbacka. Jest ciut tańszy, dorzuciłbym do niego bagażnik i błotniki i byłoby ok. Kolega @rswd w wątku https://roweroweporady.pl/f/topic/932-rower-na-miasto-do-2k-fitness/?do=findComment&comment=8245twierdzi, że jest tam sporo miejsca na takie manewry. Nigdy nie zaznałem komfortu karbonowego widelca, więc jakoś chyba przeżyję jego brak. Może kiedyś pozwolę sobie na rower z takowym, bo teraz widzę że ciężko.

Pytanie, jaka rama, bo wybór jest taki:

22 CALE (56 cm) - na wzrost 185 - 192 cm

24 CALE (61 cm ) - na wzrost 192 - 200 cm

Wg tego opisu to 22 cale, zgadza się to z Waszym doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza

Rower kupiony. Mój wpis z innego wątku:

 

"Ja w końcu kupiłem Silverbacka Scento 2. Po dołożeniu pełnych błotników i stopki wyszło 1836 zł. Dziś pierwszy przejazd do pracy i jestem mega zadowolony. Faktycznie czuć różnicę komfortu w porównaniu z moim starym góralem, ale za to jak śmiga to nie ma porównania. Do pracy dojechałem 12 minut szybciej i to jeszcze przyzwyczajając się, bo to była moja pierwsza jazda. W ogóle niesamowite jak lekki może być rower. Jedynie co to teraz myślę o zmianie siodełka, bo oryginalne jest niewygodne.

 

Rower byłem odebrać osobiście w Dzierżoniowie, bo chciałem obejrzeć przed kupnem, przymierzyć się, no i trochę małe mam zaufanie co do takich zakupów na odległość. Sprzedawca okazał się równym gościem. Mówił, że już wcześniej uzbrajał ten rower dla innego klienta w taki bardziej trekkingowy i weszły opony 35 razem z błotnikami. Przymierzałem się też do Scento 1 (Tiagra, karbonowy widelec, opony 700x25C), bo był za 1999 zł, ale niestety tylko rama XXL (60 cm), na mnie trochę za duża. Scento 2 została mu chyba jedna sztuka, ale mówił też że ma 5 ram z tego modelu, na których będzie coś składał. W każdym razie polecam tego allegrowicza :)

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem."

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...