Skocz do zawartości

Objętość bagażu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, witam wszystkich, jako tutaj nowy. 
Nie mam doświadczenia więc pozwolę sobie popytać.
Zakładając, że na kilkudniowej, letniej wycieczce rowerowej będę spać w hotelikach, jeść w barach, nie będę używać elektroniki poza telefonem komórkowym, to, jaka objętość bagażu wystarczy mi, Waszym zdaniem? Pytam, bo analizuję sposób spakowania się na rower trekkingowy. 
Zmieszczę się do 15 litrów? Jeżeli tak, to popularny worek nieprzemakalny, przywiązany gumami do bagażnika byłby dobrym rozwiązaniem. Nie lubię wystających sakw i licznych toreb na ramach, czy kierownicy. 
Niebawem zrobię "manewry" z pakowaniem, ale ciekawy jestem Waszej opinii i nie wiem, jakiej objętości torby/worki/sakwy zakupić na takie niewymagające objazdy. 
Z góry dzięki za pomoc i przekazanie laikowi doświadczeń. 

Odnośnik do komentarza

Kumpel zmieścił się w 12 litrów na weekend z jednym noclegiem. Wtedy miałem torbę na bagażnik chyba z 15 litrów w którą się zmieściłem. Dziś jak bym miał jechać na 2-3 dni mam torbę podsiodłową 13 litrów, plus drugą na ramie 2 litry, więc też 15 litrów.
https://rhinowalk.com/en-pl/collections/bike-saddle-bag/products/rhinowalk-bike-saddle-bag-5-10-13l-waterproof-bicycle-bag-cycling-seat-bag-mountain-road-portable-storage-bag?variant=39435627659452

Odnośnik do komentarza

Właśnie jestem po próbie pakowania. Zmieściłem się w worek wodoszczelny 15 litrów. Waga rzeczy 5 kg. Do tego pod workiem na bagażniku duży U-lock 1,5 kg. 
Ale ledwie się zmieściłem i nawet batona do wora nie dorzucę. ?
Więc zainwestuję w worek 20 l, który będzie wygodniejszy, ale wygląd roweru będzie ciut gorszy, bo wór będzie dłuższy. 
Uważam, że takie worki są wygodne. Szybkie odpięcie, wszystkie rzeczy zabierasz do pokoju (bez konieczności demontażu kilku torebek), koszt nabycia worka mały. Nie mam porządnego bagażnika, bo jeżdżę na fullu dostosowanym trochę do trekkingu. Na foto widać MTB z workiem 15 litrów i U-lokiem trzymanym pod nim. Będzie tak praktycznie? Pytam, bo nie mam doświadczenia (jeszcze).    

20220806_184949.jpg

Odnośnik do komentarza

Źle nie wygląda. Porządnego roweru to i u-lockiem przypięto bym nie zostawiał. Ale wiadomo że u-locka to raczej tylko szlifierką można przeciąć. Chyba że jakiś chłam typu Abus za 200 zł. Przy takiej ilości bagażu bagażnik na sztyce wydaje się mieć sens. Ja lekki łańcuch 600 gram wożę okręcony wokół sztycy. Spod sklepu nie otworzą. A na kwaterze raczej w pokoju trzymam. 

Odnośnik do komentarza

Tak myślałem. Dzięki za konkretne porady.
Pewnie zaryzykuję 45 zł na worek 20 l i potestuję w terenie. ?
Ciekawostka rynkowa: zwykłych worków crosso 20 L nie ma dostępnych, ale na allegro jest przezroczysty zamykany z dwóch stron (89 zł).  Są dostępne Ocean Pack po 45 zł, ale czy długo wytrzymają?
Gdybym zdecydował się na 20 litrową torbę podsiodłową, to mógłbym zdemontować niby bagażnik, który widać na foto. O ile U-lock wejdzie do takiej torby, bo na fullu nie ma go gdzie trzymać.  
 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

U-Locka trzeba byłoby przymierzyć. Alternatywą jest zapięcie składane, m.in. Abus takie robi. Sam takie mam i czasami używam. Tak to wygląda: https://www.ceneo.pl/81750793#crid=546132&pid=7269

Sprytny złodziej może takie zapięcie próbować przeciąć na łączeniach, ale do tymczasowego zabezpieczenia roweru w zupełności wystarczy.

Jeżeli chodzi o worki to warto zerknąć na polskiego Extrawheela:

https://extrawheelshop.pl/worek-transportowy-extrawheel-sailor-20l.html

albo wersja z cordury: https://extrawheelshop.pl/extrawheel-sailor-20l.html

te worki są do kupienia taniej poza oficjalnym sklepem.

Odnośnik do komentarza

Zapięcie składane jest dobre na 5 min pod sklepem. Jest ogłoszenie na FB dziewczyny której rower wyjechał z podziemnego garażu w kilka minut, zapięcie Abusa zostało otwarte bez przemocy. Są na YT poradniki jak to zrobić. Ogólnie Abus to bardzo przereklamowana firma. Ich u-locki za 200 zł są z beznadziejnej stali, którą da się przeciąć mechanicznych przecinakiem do metalu. To samo dotyczy tańszych łańcuchów. Do 200 tylko OnGuard, Kryptonite i Knog.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...