Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Wygodniejsza będzie M, ja obecnie przy 4 cm więcej najlepiej się czuje na rockriderowych M, długości sztycy Ci nie zabraknie, ja bez problemu jeżdżę na xc 120 ojca w rozmiarze M (tata 173cm) i expl 540 w m mojej mamy. L wymusza mocno wyciągnięta pozycje, teoretycznie lepsza do ścigania ale do zabawy czy rekreacji M u mnie wygrywa, jest zwrotniejszy i wygodniej się siedzi. 

Z resztą to nie ma zbyt dużego znaczenia. Różnica w obu rowerach to 2 cm które możesz beż problemu skompensowane mostkiem. Moja dziewczyna ma 158 cm i jeździ na ramie s z seryjnym mostkiem 7cm, ja w fullu mam mostek 4cm przy przesunięciu siodełka o 1cm do przodu w rozmiarze L kierownica odsunieta jest o 1cm więcej niż w jej rozmiarze S, tak więc pomimo 2 rozmiarów różnicy jest w stanie bez większych problemów jechać na moim rowerze, największy problem dla niej na mojej L jest duża wysokość górnej rurki, w razie zeskoku jest szansa na uderzenie kroczem o rame. 

Odnośnik do komentarza

Oskarr, dzięki :)

Siedzę i myślę o tym XC100. Obejrzalam filmy, przeanalizowalam Wasze argumenty. Powiem szczerze, że tak dlugo się zastanawiałam, co wybrać, ze prawie zrobiłam doktorat z rodzajów amortyzatorów i napędu, podnosząc coraz to budżet najpierw z 1500, potem 2500, w końcu 4000. Poczułam ulgę, jak już się zdecydowalam i teraz chyba chciałabym już nie musieć w tym grzebać. Wizualnie dużo bardziej mi się podoba Explore /wiem, mówię jak baba :)/. No ale świadomość, że w tej samej cenie można mieć lepszy osprzęt, jakoś kusi. Tylko nie wiem, czy ja z tego osprzętu aż tak skorzystam. Za oknem mam single track /Grudziądz/, który znam poki co wyłacznie z perspektywy pieszego, ale planuję jeździć głównie po Borach Tucholskich i raczej nie w temperaturach ponizej 7 st.

Aha, obejrzalam na yt film jakiegos gościa porownujacego modele Explore - zrozumiałam, że jest on pracownikiem Decathlon. Podczas opowiadania o amortyzatorze pojawia się taki wlasnie ze znaczkiem IU jak na moich fotkach, a on mówi,  ze to jest ten X Fusion, który ma calkiem dobre opinie w necie. Czy to jest tak, ze  decathlonowskie rowery nie mają zadnych markowych oznaczeń i trzeba zgadywać, co tam wstawili?

Odnośnik do komentarza

Mam oba - XC100 i Expl 540.

W Expl o wiele przyjemniejsza dla mnie pozycja, XC ma bardzo wysoko siodełko i nie ma możliwości obniżenia/rozmiar M/. Wahałam się, ale kwestia amortyzatora przeważyła, bo na tym w 540 jest napisane Suntour Alloy, więc z tego, co się orientuję, to jeszcze  niższy model niż Raidon? Spróbuję jakoś rozgryźć tę pozycję, kwestie mostka no i na bank wymienię siodełko.

Odnośnik do komentarza

Sztyca jest tej samej długości co w 540, ale tam można ją schować w rurze, a tu nie, bo jest ogranicznik. Siodelko to nie problem, lubię wysoko, ale mostek będę musiała wymienić na krótszy i o ile można to nieco bardziej wzniesiony.

Jeszcze mam pytanie - czy terkotanie w tylnym kole to jest coś normalnego, czy jednak nie powinno byc żadnych dźwięków. Trudno mi wyjaśnić jak brzmi to terkotanie - w moim poprzednim rowerze, gdy sie pojawiało, to trzeba bylo wyregulować przerzutki. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...