Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Nie użytkowałem Magur ale na największych kanałach youtubowych związanych z enduro w stanach najchętniej stosują Shigury, czyli klamki z shimano i zaciski z magury. Robią to osoby które są dość stronnicze w stronę Srama i marek amerykańskich, np. wolą Sram GX zamiast Shimano XT, gdzie w mojej opinii jako użytkownika GX wolałbym mieć XT. 

Magura dała jednak bardzo dobrą cenę na swoje MT5, była niedawno promocja, komplet za 500 zł. Obecnie można kupić mt5 za około 600 zł co jak za 4 tłoczkowe hamulce jest dalej świetną ofertą. Dla mnie magury mają minus w postaci wagi o 100 gramów większej niż w przypadku shimano. Przy ściganiu się i wadzę rower + rowerzysta na poziomie <80 kg siła hamowania powyżej deore / slx już dużo nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

Po dwóch tygodniach czytania forum zdecydowalam sie na zakup RR Expl 540. Ze względu na to, że jedyny dostępny byl rozmiar M męski, zdecydowalam sie na ten i kupilam go w cenie 3799. Rower juz dotarł, ale ja go będę mogla rozpakowac i przymierzyć dopiero za kilka dni.

No i teraz dopadly mnie wątpliwości, na stronie widzę tez  rozmiar L. Poza tym zaczęlam sie zastanawiać, czy jednak nie powinnam wziać lepszego technicznie XC100.

Mam 173 cm, noga 86. Dlugie ręce. Cale życie na rowerze - glownie dlugie trasy asfaltowo-szutrowe. W ostatnich latach jezdzilam na crossie, ale konstrukcja i opony zabijaly mnie w lesie. Teraz chcę jeździć głównie po lasach, nie wyczynowo, choć pod oknem przebiega u mnie Single Track. Czy ten 540 to dobry wybor czy odeslac i kupic xc100 poki jest w dobrej cenie? 

Odnośnik do komentarza

No właściwie to zależy czego oczekujesz od roweru. Explore oferuje taka geometrie podchodząca pod lekkiego traila,  siedzisz bardziej wyprostowana (komfortowo) i masz dobrą kontrolę  roweru na zjazdach. Po płaskim da się nim jechać, chociaż  nie jest on demonem prędkości i trochę czuć że ten rower nie jest stworzony do jeździe gładkiej powierzchni (typu asfalt), xc100 za to charakteryzuje się wyciągniętą pozycja typowa pod wyścigi. Ostatnio będąc w decathlonke mailem możliwość przymiarki pod ten rower i jego pozycja totalnie mi nie odpowiadała, więc najlepiej się przymierzyć i stwierdzić czy to jest to. Podsumowując jeśli planujesz jeździć po lesie, z jakimiś kamieniami, czy też górkami i zjazdami to zdecydowanie polecam Explore 540. 

Co do osprzętu to oba rowery mają bardzo dobry osprzęt. Faktycznie xc100 jest trochę lepszy pod tym względem, jednak nie są to zmiany diametralne i nie odczujesz ich mocno.

Co do rozmiaru to ja mam 176cm wzrostu i jeżdżę na Explore w rozmiarze L i ten rozmiar jest dla mnie idealny 

Odnośnik do komentarza

Siajka, dziękuję za odpowiedź. Z Twojego opisu wynika, że 540 będzie dla mnie ok. To teraz tylko z tym rozmiarem.Ja jestem tak na granicy, zawsze lubilam mieć b.wysoko siodełko i nie sięgać do ziemi, mam nadzieję że w tej M uda mi się to też tak ustawić. Najgorsze jest to, że tych rowerów nie ma i jak juz sie pojawiły, to trzeba się rzucać w ciemno. Zerknęłam przed chwilą na stronę i są L... Moglam nie zaglądać i spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Nimia napisał:

Dzień dobry,

Po dwóch tygodniach czytania forum zdecydowalam sie na zakup RR Expl 540. Ze względu na to, że jedyny dostępny byl rozmiar M męski, zdecydowalam sie na ten i kupilam go w cenie 3799. Rower juz dotarł, ale ja go będę mogla rozpakowac i przymierzyć dopiero za kilka dni.

No i teraz dopadly mnie wątpliwości, na stronie widzę tez  rozmiar L. Poza tym zaczęlam sie zastanawiać, czy jednak nie powinnam wziać lepszego technicznie XC100.

Mam 173 cm, noga 86. Dlugie ręce. Cale życie na rowerze - glownie dlugie trasy asfaltowo-szutrowe. W ostatnich latach jezdzilam na crossie, ale konstrukcja i opony zabijaly mnie w lesie. Teraz chcę jeździć głównie po lasach, nie wyczynowo, choć pod oknem przebiega u mnie Single Track. Czy ten 540 to dobry wybor czy odeslac i kupic xc100 poki jest w dobrej cenie? 

Przy takich proporcjach potrzebujesz rower wysoki ale raczej krótszy. Masz długie nogi ale proporcjonalnie krótki tułów. XC 100 jest bardzo wyciągnięty. Technicznie XC 100 jest rowerem lepszym. Więc jeśli  masz możliwość to sugeruję go wymienić. Natomiast przy tych proporcjach pozostałbym przy rozmiarze M. Zupełnie nie znam tego amora w 540 EXPL. Natomiast Manitou w XC 100 jest amorem znanym i mającym dobre opinie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...