Skocz do zawartości

rower na przejściu dla pieszych


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Pomóżcie mi w rozwikłaniu wątpliwości w temacie jw.

 

Chodzi mi o to, że w PORD jest napisane:

"18) pieszy – osobę znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej;"

wynika z tego, że osoba w wieku do 10 lat kierującą rowerem jest pieszym i może legalnie jechać po przejściu dla pieszych, ale co w takim razie z osobą, która opiekuje się tym małoletnim, czy również może jechać rowerem po przejściu tak jak po chodniku, czy musi rower przeprowadzić?

Szukałem po necie odpowiedzi ale nie udało mi się znaleźć żadnej informacji co z osobą opiekującą się.

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie dorosły musi zejść, a dziecko nie. Jak mam być szczery, to wolę żeby dorosły spokojnie jechał obok dziecka, które po prostu jest mniej widoczne. Jako kierowca wolę widzieć obydwu niż mieć na sumieniu dziecko, bo np. zasłoni go jakiś krzak czy inne auto.

 

Co do samego przejeżdżania po przejściu dla pieszych: zdarza mi się, ale tylko tam, gdzie mam bardzo dobrą widoczność i minimalny ruch (choć wtedy to raczej jadę ulicą). Tam gdzie są główne ciągi komunikacyjne, światła itp. nie ryzykuję (nawet nie mam na myśli mandatu) i schodzę, albo -- jak jest to moja często uczęszczana trasa -- szukam przyjemniejszej alternatywy. Czasem nadłożenie 100-200 metrów skutkuje większą wygodą i zaoszczędzeniem czasu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...