Skocz do zawartości

Wąskie opony do roweru crossowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam rower crossowy trek Dual sport 2 rok 2022 postanowiłem zakupić opony węższe ponieważ stwierdziłem że większość tras robię po asfalcie, moje pytanie brzmi jakie szerokości opony mogę założyć i może jesteście w stanie polecić jakiś ciekawy model. Nadmieniam iż docelowe chce zmienić w przyszłości widelec amortyzowany na sztywny. Z góry dzięki z odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Właśnie wczoraj z kolegą na ten temat dyskutowaliśmy. Miałem kiedyś w crossie 28 ale wtedy nie było 32. Sugeruję 32. Różnica między nimi w prędkości będzie minimalna a komfort lepszy na 32. No i zwróc uwagę że różnica między taką badziewną oponą jak Schwalbe Lugano a w miarę szybką i niedrogą  oponą typu Conti Ultrasport 3 wynosi 10 wat przy 2 oponach przy 30 km/h. To będzie przynajmniej 1 km/h szybciej.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam niszę się z zamiarem kupna następujących opony dwie pierwsze czyli Continental contact speed i Continental ride tour są w rozmiarze 28x32 natomiast Continental speed King cx w rozmiarze 700x35c. Moje pytanie brzmi która będzie najlepsza biorąc pod uwagę że teraz jeżdżę na bontrager gr1 rozmiar 700x40 a stosunek moich tras to 80% asfalt 20% ubite ścieżki leśne. Pozdrawiam

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-contact-speed-pd2841/?v_Id=113387

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-ride-tour-pd7378/?v_Id=113394

 

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-speed-king-cx-pd18764/

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Speed King jest zwijana i najlżejsza. Do tego ma w miarę uniwersalny bieżnik, który pozwoli Ci na całkiem wygodne zjechanie z asfaltu na ubite drogi.

A co do Twojego wcześniejszego pytania o sztywny widelec, to moja żona swego czasu założyła sobie aluminiowy widelec Force do roweru. Zero uwag, wszystko było z nim okej. Force robi sporo rowerowych akcesoriów.

Odnośnik do komentarza

Podepnę się do tematu odnośnie opon, nie będę zakładał nowego wątku.

W tej chwili mam schwalbe Smart Sam 700x42c w rowerze crossowym że sztywnym widelcem i chce zmienić na węższe. Mój wybór padł na Continental contact speed lub schwalbe g-one allround. Mam tylko wątpliwości co do szerokości opony ,32c czy 35c. Jeżdżę głównie po asfalcie, trochę po drogach rowerowych i leśnych dość utwardzonych .  Ktoś może na szybko doradzić który rozmiar wybrać. Problem jest taki że nigdzie nie ma zwijanych, wszystko druty nie ale trudno. I jeszcze jedno pytanie odnośnie dętek, przy 35c oponie nie trzeba będzie wymieniać a czy przy 32c wymiana będzie konieczna?

 

Odnośnie widelca force. Kupowałem miesiąc temu i jest super. Ciężki amor ważący 3kg w porównaniu do 700g sztywnego widelca robi różnicę. Dużo osób twierdzi że bardziej bolą ręce, ja różnicy nie czuje. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej wymiany, rower szybszy, zwinniejszy, lżej pod górkę, ogólnie jak dla mnie był to strzał w 10. 

Dodam jeszcze że człowiek z tej firmy z którym rozmawiałem przed zakupem kompetentny , pomocny i bardzo miły.

Odnośnik do komentarza

Contact Speed to albo 32 albo 37 mm szerokości.

A Schwalbe z serii G-One wszystkie są zwijane, chyba, że trafiłeś na jakąś ofertę pozaseryjną, bo i takie się zdarzają.

W dniu 24.06.2022 o 18:50, AdrianoPL napisał:

Mam tylko wątpliwości co do szerokości opony ,32c czy 35c. Jeżdżę głównie po asfalcie, trochę po drogach rowerowych i leśnych dość utwardzonych.

To już zależy od osobistych preferencji. Ja na oponach 32 mm specjalnie bym się nie cieszył zjeżdżając z asfaltu na dłużej niż 1 km od czasu do czasu. Dla mnie minimum poza asfalt (szutrowo i łatwe techniczne ścieżki w lesie) to 40 mm, 37 może też byłoby okej. A są tacy co jeżdżą na 32 mm i sobie chwalą.

Jeżeli chodzi o dętkę, to często na niej jest nadrukowany zakres szerokości przy jakich można jej użyć. Obstawiam, że pasować będzie, ale sprawdzić warto, bo może masz włożoną dętkę cross/MTB i w oponie 32 mm będzie trzeba już ją upychać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...