Skocz do zawartości

Rower MTB na komunię


Rekomendowane odpowiedzi

Trudne pytanie. Dla mojego chrześniaka, w sumie powinien być cudzysłów bo proboszczu zafałszował papiery specjalnie dla niewojującego ateisty którego zna od kołyski, więc legalnie chrzestnym nie jestem, zdecydowaliśmy się jednak dać kasę, nie rower. W dobry sprzęt nie ma sensu inwestować, bo chłopak raz-dwa wyrośnie i trzeba będzie kupić coś innego, czasy Wigry 3 dla wszystkich się skończyły wieki temu. Jak musi być rower, to nie bierz niczego z amortyzacją (i na przód, i na tył). Decathlon ma kilka sensownych modeli, nie wiem, jak z dostępnością. Jedynym problemem może być to, że na 100% wszyscy inni 'komuniści' będą mieli makrokesze z pseudoamorami przód i tył, i twój brataniec czy siostrzeniec będzie przy nich wyglądał biednie. Za to zostawi ich daleko w tyle na każdej jeździe. Ja dałbym jednak kasę albo jakiś elektroniczny gadżet, w tym budżecie kilka sensownych rzeczy da się kupić.

Odnośnik do komentarza

Generalnie rower to popularny prezent, ale trzeba się dobrze zastanowić i dobrać rozmiar. Nie może być też za bardzo na wyrost żeby po prostu nie był potencjalnie niebezpieczny. Jeśli to ma być MTB celowałbym w Krossa. Znajomy ostatni kupował Dust JR 1.0 i wydaje się okej w tym budżecie.

Na pewno nie celuj w marketówki. Mogą się wydawać bardziej wypasione w tych samych pieniądzach, ale szybko się rozlecą albo po prostu ciężko będzie się na nich młodemu jeździło. 

Przy wyborze dla dziecka zastanowiłbym się czy nie lepiej jednak dać mu wybór - chyba że wiadomo, że MTB to jego marzenie. Ale dzieci jeżdzą wzrokiem, jak rower im się nie spodoba to może zalec w garażu. Warto wybrać razem, chociaż żeby dopasować kolor, w końcu to jemu ma sprawić radość

Odnośnik do komentarza

Chrześniak mojej dziewczyny ma takiego krossa jr. Amortyzator w takim rowerze nie działa. Ja bym szedł albo w sztywny, aluminiowy rower typu: 
https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-900-26-dla-dzieci/_/R-p-313199
albo złożyłbym się z innymi członkami rodziny i kupił porządny rower typu: 
https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-dzieciecy-rockrider-st-920-24/_/R-p-305463?mc=8529457&c=Khaki

Pytanie jakie koła w tym wieku, ja byłem niski i na komunię kupowałem rower 24", 26" był po prostu za duży. Mój starszy brat w wieku 8-9 lat miał już 150 cm więc mógł dostać normalny "dorosły rower" na kołach 26". 

Idź w napęd 1x, najlepiej hamulce vbrake, bez żadnych amortyzatorów, od biedy amortyzator z przodu, broń Cię przed kupowaniem typowych komunijnych rowerów z pełną amortyzacją. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...