Skocz do zawartości

Rower do 6000 MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zastanawiałem się nad napędem jaki wybrać w rowerze Sram  NX czy Shimano Deore, zdecydowanie padło na Shimano i na tym koniec, rower z nx dostępny a rower z Shimano nie i nie wiadomo kiedy dojedzie. 

Co byście mi doradzili, rower na single po górach i lasy, błoto itp. rozmiar L, chociaż w Kellys wychodzi że powinienem brać M. 

Zastanawiałem się na Kellys gate 50 lub 70, ciężko z dostępnością, Giant, nie mam sprecyzowanego modelu, Merida big nine 500 lite też problem z dostępnością. 

Co myślicie, może jakiś inny rowerek, nie muszę się dokładnie trzymać wyznaczonej kwoty, jednak szaleć też nie mogę. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza

Z rowerów które uznaję za przyzwoite mamy:
Indiana Storm X7, X8, X9
Kellys Gate 30, 50, 70, 90
Rockrider XC 120 i bardzo przyzwoity 500
Merida Big Nine Lite wymagająca wymiany hamulców
Merida Big Nine Pro  na tej samej ramie, która nie wymaga wymian
Radon też ma parę przyzwoitych modeli poczynając od Radon Team 8.0 aczkolwiek bez sztywnej osi podobnie jak Rose Count Solo 3
Giant świetna rama i mega niepewny amor, ja nie biorę
Jeszcze jak meteoryt pokazywały się jakiś model BH i jakiś model Lapierre.


 

Odnośnik do komentarza

Witam. Dzięki za odpowiedź. Z Twoich typów rowerów Indiany nie brałem pod uwagę, ale poczytam i sprawdzę jak z dostępnością w okolicy. Co do Kellys, Rockrider i Merida brak dostępności w okolicy, szukam i czekam aż coś się pokaże.ponadto rockrider napęd sram i po Waszych opiniach i sugestiach odpadają, aczkolwiek rowery fajne. 

Giant po Twojej sugestii odpada 

Już nawet myślałem nad zwiększeniem kwoty ale to nic nie daje, brak rowerów na stanach im droższy tym ciężej dostępny. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Indiana to budżetowe ramy ale dobry osprzęt, no i przy obecnych chorych cenach dobry stosunek jakości do ceny. Rower o geometrii raczej rekreacyjnej. Dość ciężki ale jeśli nam zależy na wadze to zmieniamy parę badziewnych elementów typu opony, sztyca podsiodłowa, kierownica i coś go odchudzimy. Przy niższej cenie możemy nawet się porwać na wymianę badziewnych kół i zyskać pewnie blisko 300-400 gram, znacznie lepsze piasty i obręcze i mieć całkiem dobry całościowo pakiet. 

Kellys oczko wyżej. Rama niewiele lżejsza ale ciut lepszej jakości. Osprzęt i koła podobne. Geometria raczej też rekreacyjna.

Merida bardzo dobra rama. Geo taka pośrednia między rekreacją a sportową.

Rockrider sportowa geo, lekka rama.

W każdym rowerze możemy tanim kosztem zmodyfikować kokpit poprzez zmianę mostka za 50-150 zł i zmienić pozycję.

No i zostają nam rowery używane. Przy kwocie 6-7k możemy kupić naprawdę bardzo dobry rower. Ale trochę się trzeba znać. Najlepiej taki co ma jeszcze odblaski na kołach i nie starszy niż 3-4 lata, mający wszystkie nowoczesne standardy. Zdarzają się takie i sam takie kupuję.

Odnośnik do komentarza

Witam. Na jakieś zmiany w rowerze jestem przygotowany, oczywiście w miarę potrzeb. Tylko żeby coś się trafiło do kupna. 

Co do używanych to jak najbardziej przeglądałem ogłoszenia, no ale jak piszesz tu trzeba się znać i moim zdanie bardzo dobrze znać, co by się nie naciąć, a przy kwocie 7000 lepiej się nie naciąć, a ja aż takim specem nie jestem, natomiast sporo rowerów używanych zazwyczaj wg sprzedających była prawie nie używana,  rower MTB przejechał najczęściej zaledwie 200 km i to po asfalcie?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Pełna zgoda z Jackiem ? Chisel Expert 2018 super rower do takich zastosowań. Chociaż na maratonie można też ostro pocisnąć i sprawić że sporo droższe "karbony" będą mijane ? Mam polecam ? Przy obecnych chorych cenach mocno rozważyłbym zakup używanego Chisela. Jacku a ty nie miałeś M'ki z 2018? Tak jakoś mi się wydawało :)

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Florian napisał:

Pełna zgoda z Jackiem ? Chisel Expert 2018 super rower do takich zastosowań. Chociaż na maratonie można też ostro pocisnąć i sprawić że sporo droższe "karbony" będą mijane ? Mam polecam ? Przy obecnych chorych cenach mocno rozważyłbym zakup używanego Chisela. Jacku a ty nie miałeś M'ki z 2018? Tak jakoś mi się wydawało :)

Miałem czerwony M 2x. Kupiłem czarny L 1x. Ja mam dziwne proporcje. Wzrost 175, przekrok 84,5 i zasięg rąk 182. Ale człowiek bez szyi :) No i na L zdecydowanie lepiej mi się jeździ. W M miałem sztycę poza zakres i mostek 100 przez co rower był mało zwrotny. Teraz sztyca ok, mostek 60 i jest dużo lepiej.

Jeździ mi się super i nie mam chęci sprzedawać. Ale w kółko potrzebujemy kasy na rozwój kolarski mojego młodego.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, mariaN napisał:

Co byście mi doradzili, rower na single po górach i lasy, błoto itp.

Witam.

Oto rowerek rekomendowany przez naszych dobrze znanych i lubianych panów. Spełnia Twoje  kryterium. Zobacz filmik. pod kątem wagi, hebli (o których teraz tu na forum głośno (...że piszczą). Taka ciekawa propozycja  nierozważana przez Ciebie.

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-giant-xtc-slr-29-2-2021?gclid=EAIaIQobChMI7r7suou09wIV3EWRBR3LxwHeEAAYASAAEgKZqPD_BwE

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, mariaN napisał:

Zastanawiałem się na Kellys gate 50 lub 70, ciężko z dostępnością, Giant, nie mam sprecyzowanego modelu, Merida big nine 500 lite też problem z dostępnością.

Jestem na bardzo podobnym szukaniu, brałem dość długo pod uwagę Kellys 70 ładna rama, w miarę lekka potrójnie cieniowana, bardzo dobry osprzęt, tylko że Kellys nie produkuje sam Ram tylko zleca je komuś, widziałem już na żywo przykład jak jedna pękła, ale myślę że akurat tamten rower musiał być za mocno eksploatowany i mogło się to zdarzyć w każdym, Kellys daje gwarancję tylko 5 lat na ramę. w Giant masz dożywotnio.
Bardzo fajne są modele Gianta XTC SLR i model 1 jak i 2, tylko ten amortyzator jest lekkim znakiem zapytania, można jeździć i się zastanawiać później, albo dogadać się ze sklepem by go odliczył od ceny i dopłacić do czegoś lepszego, sama rama bardzo fajna, ona jest hydroformowania ciśnieniowo, nawet ładnie ma spawy wykończone i jest bardzo lekka.
Film który polecił kolega wyżej fajnie pokazuje rower, chociaż sam film jako takowy nie wnosi nic z rozmowy tych dwóch panów, ani o rowerze, ani o firmie Giant, czego nie mogli byśmy się dowiedzieć w podstawowych informacjach na stronie Giant.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...