Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jajacek napisał:

Model ciekawy chociaż nie najlżejszy. Jakby tak rozłożyć na części to koła 6k, Sram XX1 Axs pewnie z 9k, SID 4k. Wychodzi że rama za free. 

z drugiej strony czy jest na czym urwać ?  a schodzenie mocno z wagi kosztem np. wytrzymałości ramy byłoby chyba kiepskim pomysłem

12 minut temu, miro napisał:

 

A ten nowy RR wszystko super, a opony ciągle Hutchinson Kraken, wstydziliby się ? 

 

to samo pomyślałem ? te oponki decathlon mógłby dopracować

Odnośnik do komentarza

Jak wiemy na przykładzie Włoszczowskiej, która zdzierała lakier z ramy wyczynowy zawodnik chce mieć sprzęt maksymalnie odchudzony. Podobnie obecnie Pogacar, który na górskie etapy wybiera rower na hamulcach obręczowych, który jest 300 gram lżejszy od tarczowego.

Z punktu widzenia amatora z zasobną kieszenią, najlepszy jest tzw. 2nd tier czyli drógi od góry. To właśnie ten co podlinkowałem. Rama lekka ale trochę wytrzymalsza, dobre koła ale nie te najlżejsze i najbardziej wycieniowane i druga grupa od góry. Ten waży 9,5 kg. Musze powiedzieć że mój Spec 2x11 też się trzyma ważąc 10,5 kg. A nie jest na najbardziej wycieniowanych oponach i ma pancerną, karbonową kierę Syntace.

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam dużego porównania, bo okazjonalnie zdarza mi się tylko spróbować jazdy rowerem na Rebie, ale mimo wszystko według mnie Fox Rhythm pracuje rewelacyjnie, a to ich dość podstawowy model. Strach pomyśleć, jak działają te lepsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...