Skocz do zawartości

A co myślicie o słuchawkach?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie korzystanie ze słuchawek podczas jazdy rowerem powinno być zabronione.

Słuchawki za bardzo izolują od dźwięków z otoczenia, co może powodować bardzo niebezpieczne sytuacje.

 

Zgadzam się z tobą, słuchając muzyki podczas jazdy rowerem można zapomnieć o świecie, co możne doprowadzić do groźnych wypadków.

Odnośnik do komentarza

no ja nie ganię :D piszę tylko, że przy okazji słucham przyrody :P

 

Dobrze powiedziane to tak jak ja.  :)

Muzykę lubię ale słucham w domu, albo w samochodzie. Na rowerze czerpię energię przez kontakt z przyrodą, czym mniej zakłócony przez współczesną technikę tym lepiej   ;)

Odnośnik do komentarza

Ja jadę do / z roboty dobre 20km, z czego większość po ddr wzdłuż trasy siekierkowskiej, więc wygłuszenie otoczenia mnie nie boli... Zwłaszcza, że jeszcze kilka tygodni temu jeździłem wyłącznie komunikacją i cierpię na brak muzyki :/

 

Ale faktycznie - zbytnio mnie ona odcina od rzeczywistości by się nie obawiać jej właczenia na ulicy. Co innego w terenie lub na ddr... I tak się oglądam przed manewrami i tak... Co z tego, gdy - jak wspomniałem - moje ulubione słuchawki są niekompatybilne z kaskiem :(

Odnośnik do komentarza

Ja niestety jestem zmuszony jeździć w Słuchawkach/stoperach/watce bo mam nadwrażliwy słuch i jazda powyżej 20km/h mnie juz boli, mimo czegoś na uszach/ w uszach i tak wszystko do okoła doskonale słysze, ale fakt bardzo czesto po drodze spotykam osoby które nawet nie zdają sobie sprawy z tego że jedzie za nimi coś "Cieżkiego".

Pozdrawiam Patryk

Odnośnik do komentarza

Sama chęć jazdy w słuchawkach lub nie, to jak dyskusja o wyższości jednych świąt nad drugimi. Każdy robi to co lubi i co mu pasuje.

Ja do przejechania kilku kilometrów po mieście, czy godzinki za miastem nie potrzebuję słuchawek. Ale ostatnio skoczyłem do Poznania, przez dwa dni wyszło ponad 10 godzin czystej jazdy. Jajko bym zniósł w tym czasie, gdybym nie miał słuchawek z cicho włączoną muzyką.

 

Co ciekawe, przeciwnicy słuchawek mówią, że nie słychać samochodów. No bo nie słychać, ale tylko wtedy gdy ktoś jest takim młotkiem, że słucha na full. Ja mam inne wrażenie - gdy jadę bez słuchawek, słyszę każdy samochód ZA DOBRZE i mnie to bardzo irytuje, bo zwłaszcza na trasie kierowcy jeżdżą szybciej, nawet w terenie zabudowanym. I ja słyszę auto z daleka, ale gdy śmiga mi koło ucha, to jest mało przyjemnie dobrze go słyszeć.

Odnośnik do komentarza

Osobiście używam słuchawek dołączonych do mojego smartfona, czyli z mikrofonem, więc odebranie połączenia w trakcie jazdy nie stanowi problemu. Co do jakości dźwięku, to mi wystarcza, gdyż nie należę do osób, które mają wyczulony słuch na czystą jakość dźwięku. Słuchawek zacząłem używać, gdyż mam "ucho pływaka", czyli w jednym mam perforację błony bębenkowej i przez to tak czy inaczej musiałbym coś do ucha wkładać, aby zwłaszcza jesienią i zimą wiatr mi nie zawiewał i nie powodował stanu zapalnego. Słuchawki mimo, że wtykane, nie powodują całkowitego odcięcia dźwięków z otoczenia, więc słyszę czy coś za mną jedzie, dodatkowo regularnie sprawdzam co się dzieje za mną w lusterku Zefal Spy, które jest malutkie, ale po odpowiednim ustawieniu widać dokładnie co za mną jedzie.

Nie wiem czy jestem wyjątkiem, ale zamiast muzyki słucham audiobooków, tak więc łączę przyjemne z pożytecznym, gdyż lubię czytać książki i lubię też jazdę na rowerze. Z początku musiałem się mocno skupiać, bo jeżeli jakaś książka mnie za bardzo wciągnęła, to zauważyłem, że za mało skupiam się na drodze. Teraz już potrafię podzielić uwagę i nawet jeżeli "czytam" coś bardzo wciągającego, to nie odciąga to mojej uwagi od sytuacji na drodze.

Odnośnik do komentarza

Ja przy audiobookach też za bardzo się muszę skupiać na śledzeniu fabuły. Ale... bardzo dobrze słucha mi się podcastów, które nagrywa Michał Szafrański: http://jakoszczedzacpieniadze.pl/podcast
Nie ma tam fabuły, ale albo wywiady, albo jego przemyślenia na różne finansowo-życiowe tematy, więc nie trzeba się skupiać na 100% na słuchaniu, wystarczy 95% :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...